Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PFE 1040 PFE-1040 zapętla tryb pracy, nie kończy

Pioro33 10 Gru 2011 20:43 4524 3
  • #1 10 Gru 2011 20:43
    Pioro33
    Poziom 19  

Witam Serdecznie

Problem występuję pralką Mastercook PFE 1040.
    Mianowicie pralka strasznie długo pierze 3 godziny.
    Wykonuje wszystkie programy z tym że jak już włącza się faza wirowania to "zbiera" się do niej i powtarza ją kilkukrotnie co właśnie znacznie wydłuża czas prania.

Nie wiem czy ma to znaczenie ale w momencie gdy wiruje to pokrętło prędkości obrotowej na programatorze nie działa, w tym sensie że gdy pralka wiruje ruchy tym pokrętłem nic nie dają można kręcić a prędkość wirowania jest taka sama (mówię o zmianie w trakcie wirowania). Zauważyłem to ponieważ Amica reaguje na zmianę w trakcie wirowania.

Sprawdzając pracę poszczególnych programów jak odpompowywanie wody czy wirowanie to samodzielnie zdaję się że wszystko działa.

Szczotki silnika są w bardzo dobrym stanie nic się nie zacina i nie są za krótkie. Tachoprądniczka umieszczona z tyłu wirnika silnika nie jest rozsypana ale pęknięta wzdłuż moim zdaniem bez wpływu na pracę.

Nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić, istnieje jakiś reset programatora, przyciskiem lub kombinacją (tak jak w Amice)?

Z góry bardzo dziękuje za wszystkie sugestie.

Mastercook PFE 1040 PFE-1040 zapętla tryb pracy, nie kończy

0 3
  • #2 12 Gru 2011 21:49
    Pioro33
    Poziom 19  

Dzisiaj z kolei pralka zachowała się tak jakby zaczęła pranie od wirowania.
    Czy istnieje jakaś możliwość resetu programatora? Zaprogramowania jej na nowo?
    Zastanawiam się czy wymienić cały programator ale dobrze by było wykorzystać wszystkie możliwości wcześniej, dlatego z góry dziękuję za każdy pomysł.

1
  • #3 13 Gru 2011 16:50
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź czy nie rozsypał się lub spadł ten magnes tachoprądniczki widoczny na zdjęciu. Bo jak się przyglądam to zdaje się jest pęknięty .

0
  • #4 15 Gru 2011 22:09
    Pioro33
    Poziom 19  

Magnes się nie rozsypał i nie spadł. Fakt jest pęknięty w jednym miejscu ale sądzę że nie ma to żadnego wpływu na pracę. Tym bardziej że słyszałem o przypadkach gdy magnes się rozsypał został posklejany założony i pracowało więc to chyba nie tędy droga do naprawy tej usterki.

0