Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E52- gaśnie podświetlenie ekranu i się wyłącza.

10 Gru 2011 22:21 7359 8
  • Poziom 10  
    Witam.Mam problem z moją nokią e52 ,Zakupiłem ten telefon od znajomego i nie znam jego dokładnej przeszłości.
    Na początku przy właczaniu czuć było tylko wibracje i po chwili podświetlała sie klawiatura,na wyświetlaczu widniał napis nokia ale nie podświetlalo go i po krótkim czasie telefon się wyłanczał.zabrałem się więc za rozkrecenie telefonu,na płycie nie było widać śladu zalania i zadnych powierzchownych usterek,następnie zabrałem sie za ściąganie ekranu gorącym powietrzem,po zdjęciu sprawdzałem czy czegoś nie uszkodziłem i czy sie jeszcze włącza,ku mojemu zdziwieniu wszystko zaczęło działac,pomyślałem wieć ze pewnie jakaś część na nowo się polutowała,dla pewności na płyte nałożyłem fluks i jeszcze raz ją wygrzałem w temperaturze 380 stopni,złozyłem telefon i działał całe 3dni aż do tej chwili.rozkręciłem go więc od nowa i płyta ze samym wyświetlaczem znów startuje ale lekko coś rusze i znów gaśnie i nie mogę wyczuć w którym miejscu coś nie łączy,dodam ze jak ruszam procesorem lub pamięcią to działa,myśle ze problem tkwi może w jakiejś przerwanej ścieżce lub jakimś zimnym lucie,lecz po lupą nic nie widze co mogło by się przyczynić do tej usterki.Zwracam się do was z prośbą wskazania mi które części na płycie głównej są odpowiedzialne za tą usterke,bądz jakie ma sprawdzić ściezki lub ewentualnie połączyć je przewodzikiem,lub inne pomysły,bardzo proszę o pomoc,gdyż nie daje mi to spokoju i z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam,Jarek

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Proszę poprawić !
    ANUBIS
  • Poziom 10  
    jeśli konektorek to gniazdo to tez odpada,a najlepsze jest to ze teraz ruszam,wyginam delikatnie płyte i działa,a jak pewnie zloze to bedzie to samo,a obok filtrów klawiatury i lcd sa takie pomarańczowe rezystory lub coś w tym rodzaju i troche je poprawiłem cyna,czy one odpowiadaja za podświetlenie?
  • Poziom 10  
    no dokładnie,tez sie tego obawiam bo cięzko bedzie ja zlokalizowac,a jak bedzie szła bez pośrednio pod układ to płyta tylko na części:(,jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to słucham i dziękuje za wszelką pomoc,pozdrawiam
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką.Wpis dotyczy wszystkich piszących w temacie.Proszę niezwłocznie poprawić swoją wiadomość.jever 23
  • Poziom 38  
    Spróbuj zamrozić płytę zamrażaczem. Jeżeli objawy ustąpią oznacza to, że może być wadliwy procesor.
  • Poziom 27  
    Czemu po zamrożeniu płyta miałaby działać dobrze ?
  • Poziom 38  
    Wadliwe procesory po zamrożeniu zaczynają chwilowo działać. Może są jakieś mikrouszkodzenia niewidoczne gołym okiem.
  • Poziom 10  
    Telefon Naprawiony:),podgrzałem procesor temperatura 380 stopni,wyciekł z pod niego jak by fluks(lub cos podobnego),jak widziałem ze procesor juz pływa delikatnie na kulkach to delikatnie przydusiłem małym śrubowkretem z każdej strony i na samym końcu na środku(tak by nie połączyć kulek) na stepnie przylutowałem ekran w każdym rogu i telefon działa aż miło,(moze komuś sie przyda do doświadczeń;)pozdrawiam,dziekuje za pomoc.

Temat zamykam