Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[vw t4 99r] Prędkościomierz nie działa, kontrolka hamulców błąd, podświetlenia b

10 Gru 2011 22:45 2966 4
  • Poziom 15  
    Witam ponownie

Ledwo zniknął problem z ekranikami od zegarka i przebiegu a pojawił się kolejny również z licznikami.

Problem zaczął się gdy wsiadłem i uruchomiłem, zaczął 3 razy "pikać" i zaświeciła się kontrolka hamulców, zegary się nie podświetliły tylko mrugnęły.
    Zajrzałem pod maskę i faktycznie płyn leciutko poniżej minimum ale że nie mam pod ręką płynu wsiadłem zrobiłem mały test mechaniczny czy wszystko działa i jest ok.
    Mimo wszystko podświetlenie załączyło się po ok 5 min jazdy - między czasie sobie mrugało, rezerwa uruchamiała się co parę minut ( piknięcie ) a kontrolka od hamulców już się nie zaświeciła.

Wskazówka paliwa jest na drugiej kresce tak więc ma prawo się uruchomić ale nigdy w taki sposób żeby co chwile się zaświecała, raz zapamiętał i już.

Wygląda na to że jest tam wilgoć, jak trochę "odtajał" to wracał do normy, mimo wszystko przez cały czas nie pokazywał prędkości.

Czego to może być wina ? Miał już ktoś podobny problem ?
  • Poziom 28  
    Wyjmij zegary i sprawdź co tam w środku powoduje usterkę. Jeżeli wilgoć to koniecznie musisz usunąć. Podepnij sie vagiem i zrób test, Będzie wiadomo czy prędkościomierz w liczniku jest ok i gdzie zacząć szukanie przyczyny usterki.
  • Poziom 15  
    Po paru dniach przerwy, wsiadłem i zrobiłem małą rundkę 10km i wszystko działa jak nigdy nic.
    Cóż ale i tak myślę to rozebrać może faktycznie wilgoć się zebrała gdzieś.
  • Poziom 42  
    Po co rozbierać , masz suszarkę do włosów , jak nie , pożycz; od żony , córki , siostry ,znajomej - wybierz jedno.
  • Poziom 15  
    emeryt2 napisał:
    Po co rozbierać , masz suszarkę do włosów , jak nie , pożycz; od żony , córki , siostry ,znajomej - wybierz jedno.

Ale to nie jest tak że gdzieś w środku szczelnie zamknięta jest sobie woda ?

Nagrzałem w samochodzie dmuchawa na max i niech się suszy wszystko po kolei.
    Do tej pory wszystko ok.