Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć z gniazdami podtynkowymi w mieszkaniu - jak pozaciskać przewody

przemo_1981 11 Dec 2011 01:42 1400 3
Telkom Telmor
 • #1
  przemo_1981
  Level 10  
  Witam

  Siedzę od ponad 2 godzin na necie i poszukuję odpowiedzi na nurtujący mnie problem - niestety jak na razie nie znalazłem.

  Rozchodzi się o to, że ułożyłem skrętkę w ścianach i zastanawiam się czy dobrze chcę pozaciskać skrętki w poniższych przypadkach:

  1. skrętka w ścianie na obu końcach będzie zakończona gniazdami UAE (podłączenie skrętki do obu gniazd wykonam w standardzie 568B), dalej do jednego gniazda przewodem prostym (przewód na obu końcach zaciśnięty w standardzie 568B) podłączę router a do drugiego gniazda także przewodem prostym podłączę np kompa
  2. jak mam zacisnąć przewód w przypadku gdy przewód w ścianie z jednej strony będzie zakończony gniazdem UAE (do gniazda podłączę router przewodem prostym - oba końce 568B) a drugi koniec przewodu będzie wystawał ze ściany i nie będzie gniazda UAE tylko od razu końcówka RJ45 która będzie wpinana do np kompa?


  Pytam się, gdyż chciałbym utrzymać w powyższych przypadkach standard 568B w celu dobrych transferów pomiędzy urządzeniami (wymiana plików w układzie komp-router-komp)

  Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie.
 • Telkom Telmor
 • #2
  Ture11
  Level 37  
  Konkretnie to masz połączyć kable 1:1, tak, by stanowiły one przedłużenie. Jeśli dobrze przyjrzysz się konstrukcji i opisowi na gniazdku, zauważysz, że są one tak zrobione, by nie trzeba było dochodzić, który pin z wtyku trafia w pierwszy pin w gniazdku. Po prostu sugeruj się numerami lub kolorami. Polecam zakupić miernik połączeń kabli sieciowych, wtedy jest pewniej.

  Jeśli nie masz możliwości, w przypadku złego połączenia kabli, skrócenia ich (za mały zapas), poczekaj na wypowiedzi innych, może jest coś, o czym zapomniałem.
  Pozdrawiam.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Nie ma znaczenia, czy łączysz kabel pomiędzy dwa gniazdka, czy między gniazdko a wtyk. Pin pierwszy zawsze jest pierwszy. Dodam tylko, że przez pojęcie "pierwszy" rozumiem kolor biało-pomarańczowy.
 • Telkom Telmor
 • #3
  jimasek
  Moderator of Networks, Internet
  Wszystko łączysz w danym standardzie (A lub B) 1:1 we wtyczce RJ45 a w gniazdku zgodnie z oznaczeniami producenta określającymi dany standard.
 • #4
  przemo_1981
  Level 10  
  wielkie dzięki za info