Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bojler dwupłaszczowy w obudowie 80 litrów

11 Dec 2011 07:46 6764 3

 • VIP Meritorious for electroda.pl
  przed chwilą skończył mi żywot bojler elektryczny z wężownicą Ariston - osiem lat i od góry solidna fontanna.
  Chciałbym teraz kupić coś innego 80 litrów i najlepiej dwupłaszczowy bojler - wymiennik.

  Zależy mi na nie za-dużych kosztach, ale bardziej trwałego.
  I co lepiej wybrać i jest trwalsze
  Lemet Bojler dwupłaszczowy w obudowie 80 litrów http://www.fuego.pl/go/_info/?id=4211
  czy lepiej
  Taurus Wymiennik dwupłaszczowy obudowany z grzałką elektryczną http://insbud-mikula.pl/zasobniki-wymienniki-...szczowy-obudowany-z-grzalka-elektryczna,1231s

  A może jeszcze coś innego w podobnej cenie, ale bardziej niezawodne, abym nie musiał za te kilka lat zbierać ponad 50 litrów (3 duże wiadra zebrane mopem) wody z podłóg w mieszkaniu.
  najczęściej pracować to będzie elektrycznie - a tylko zimą będzie dogrzewało ze starego piecyka gazowego.
 • Level 18  
  Wybacz, że mój wpis będzie dosyć pesymistyczny, ale niestety trwałość bojlerów jest niewielka. Zwykle ledwo potrafią dotrwać do końca gwarancji. Zbiorniki z emaliowaną powierzchnią teoretycznie powinny być trwalsze, ale tylko odwołują się do naszej dobrej opinii o tej technologii. W praktyce jeżeli pod emalią (co jest częstą praktyką) jest blacha źle przygotowana do jej "trzymania" to po pewnym czasie emalia nie stanowi zabezpieczenia i rdza szybko penetruje niezabezpieczoną blachę. Taki zbiornik nie można potem naprawić przez lutowanie palnikiem gdyż emalia obok będzie odpadać pod wpływem temp. palnika. Przekonał się o tym boleśnie sąsiad kolegi: w jednym czasie kupowali zbiorniki i niestety jego zaliczył wspomnianą wpadkę. Ocynkowany zbiornik kolegi też dał plamę, ale lutowanie rozwiązało problem.
 • Phones specialist
  Aby zwiększyc trwałośc emaliowanego musisz pilnować dwóch rzeczy.
  -anoda magnezowa :!:
  -naczynie ciśnieniowe wyrównawcze. :!:
  Masz zawór zwrotny aby w wyniku zaniku wody w sieci cały zbiornik Ci nie uciekł do instalacji i w najlepszym wypadku sąsiedzi by mieli ciepłą wode. :arrow:
  W efekcie masz układ zamkniety i ja rośnie w nim temperatura to zbiornik "pęcznieje" :| i mikropęknięcia w emalii załatwiaja go w końcu. :cry:
  Jak dasz zbiorniczek wyrównawczu (ok 1l/ 15 l pojemności bojlera) to pożyje on dłużej. :idea: Znacznie dłużej. :D :D
  A jak chcesz sprawe załatwic ostatecznie to kup nierdzewny. :idea:
  Sa w pewnym serwisie aukcyjnym, stojace, wiszace, ceny ok 4000 PLn z dwoma węzownicami...(zbiornik, wymiennik ze stali nierdzewnej..) :D :D
  To nie zwalnia od anody i zbiornika wyrównawczego. :!:
 • Level 17  
  Najlepszy w twoim wypadku będzie nadal wymiennik pionowy, a to ze względu na grzanie grzałka elektryczną, która jest w takim zbiorniku umieszczona na dole i grzeje całą pojemność wymiennika. Kolejny atut to potężne wymienniki spiralne grzejące wodę do temp. użytkowej w 20-30 minut no i powierzchnia emaliowana, która jest w tej chwili najlepsza powłoką w przystępnej cenie. Co ważne musisz wybrać znanego producenta z potężnymi emalierniami (Biawar, Galmet), które gwarantują solidne pokrycie emalią. Anoda też do wymiany co jakiś czas, ale przede wszystkim to pilnuj temperatury. Każde przekroczenie temperatury powyżej wartości 65-67 stopni powoduje osadzenie się cienkiej warstwy kamienia na elementach wymiennika (na wężownicy najszybciej, potem na zbiorniku) i chodzi tu o temperaturę również wody kotłowej wpływającej do wężownicy. Koszt takich urządzeń to ok 850-1000 zł. Są jeszcze urządzenia z kwasówki np. ACV, ale ich cena niestety jest znaczna i przekracza 2500 zł, ale co ciekawe, jak je sprzedawałem to miały 5 lat gwarancji, czyli tyle co te emaliowane.