Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja DVB-T. Czy opłaca się?

11 Gru 2011 08:52 2700 19
  • Poziom 19  
    Witam.
    Chciałem sobie założyć telewizje w pokoju.
    Myślałem o DVB-T przez dekoder STB. Myślałem o multipleksie 2 i 3.
    Czy opłaca się?

Dla uzyskania odpowiedzi "czy się opłaca" to nie ten Dział (Instalacje antenowe).
    Dla uzyskania jak to podłączyć i czym - to już dział Instalacje.

Przenoszę do właściwego działu.
    [SP5ANJ]
  • Poziom 12  
    Jeśli nie przeszkadza Ci że obejrzysz za darmo tylko: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVN, TVN7, Polsat, TV4, TV Puls, Polsat Sport News, TV6, TV Puls 2 to się bardzo opłaca. Jeśli pragniesz więcej programów to nie.
    PS: w mux1 w przyszłości będą jeszcze ATM Rozrywka TV, Eska TV, Polo TV, TTV tak więc sporo tego.
  • Poziom 33  
    A w ogóle to gdzie mieszkasz i czy w ogóle masz możliwość założenia anten zewnętrznych?
  • Poziom 19  
    Jednak bardzo sie opłaca. Dekoder na allegro patrzałem to ok 130 zł ale warto. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php

Mieszkam na Warmii. Teren wokół mnie to lasy i to dosyć blisko. Antena siatkowa była za słaba dlatego pomyślałem o cyfrowej. Mam możliwość założenia anteny zewnętrznej.
  • Poziom 19  
    woj warmińsko mazurskie, powiat elbląski, gmina Godkowo (koło Pasłęka), Bielica

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/
  • Poziom 19  
    multipleks 2 czyli Polsat, TVN, TV4, TV6, TV Puls, TVN 7, Polsat Sport News?
    to na początek wystarczy :D
    Dzięki wielkie za linki, na pewno to dobry sprzęt.

A kiedy dokładnie może wejść mux-3?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    MUX3 masz na DOBREJ antenie z Iławy na kanale 46.
    Jestem zdania że dobra instalacja postawiona na Jagodnik k. Elbląga pozwoli Ci na odbiór MUX2 na k.24 i MUX3 na k.45.
  • Poziom 19  
    Na emitelu było :)
    myślę ze załapałem się na etap III w mux-3 :)

A obraz z tego dekodera można przekierować na więcej niż 1 tv?
    Czy bedzie ten samo obraz na obu czy różny? :)
  • Moderator
    Typowy dekoder DVB ma wyjście sygnału po SCART lub HDMI. NIE MAJĄ (w zdecydowanej większości) wewnętrznych modulatorów, tak jak jest w niektórych dekoderach satelitarnych.
    Jak masz dwa odbiorniki to lepiej mieć dwa dekodery.
    Można kombinować z dekoderem dołączonym do modulatora i podać sygnał na wejście antenowe dwóch odbiorników, ale to jest bez sensu.. W sumie kosztuje więcej i oglądasz tylko jeden program..
    Jeżeli odbiornik ma wejście SCART lub (w gorszym wypadku) VIDEO na chinchu to podłączasz dekoder i zapominasz o problemie.
    Jak odbiornik nie ma ani video ani SCART to już są problemy...

Od czerwca będziesz miał MUX1 na kanale 43 z Jagodnika.
  • Poziom 19  
    znalazłem ten tuner i antenę na allegro to z kupnem nie będzie problemu :)
    to z dekoderem nie będę kombinować :D

Dodano po 15 [minuty]:

a jeszcze jedno pytanie. Będą wchodzić kolejne multipleksy. Czy dekoder który będę miał ten w linku jaki mi polecono, będzie mógł łapać z nich kanały?
  • Moderator
    Będzie odbierał wszystko co będzie nadawane jako programy niekodowane.
    Do odbiory programów kodowanych - co wcale nie jest tak odległą przyszłością - będzie już nieprzydatny.
  • Specjalista Sieci, Internet
    dzony92 napisał:
    a jeszcze jedno pytanie. Będą wchodzić kolejne multipleksy. Czy dekoder który będę miał ten w linku jaki mi polecono, będzie mógł łapać z nich kanały?

tym się na razie nie przejmuj, i tak z tańszych dekoderów masz tylko takie na mux-y niekodowane. Raczej zastanów się nad wyborem dekodera - lepiej jest dać kilka zł więcej i wybrać coś markowego i popularnego na rynku, bo wtedy łatwiej z aktualizacjami dekodera, a jak pokazuje życie, wszystkie te tańsze mają niedopracowane softy, zwłaszcza przy pomysłach naszych nadawców.

Wiec powiedziałbym, że raczej coś jak Viwa, Signal, Ferguson, Cabletech. itp. Linki miałeś wyżej.

Niewykluczone, że złapiesz mux-3 z Iławy lub Olsztyna. Kwestia jakie masz u siebie warunki i jak będziesz mógł montować antenę. tu masz kierunki na nadajniki
  • Poziom 20  
    Co do tunera Signal HD-527...
    W wielu egzemplarzach tego modelu występuje problem "rozjeżdżania" się dźwięku względem obrazu a poprawka softu, która miała to naprawić nie pomogła. Radzę więc dobrze się zastanowić nad wyborem tunera.
  • Poziom 19  
    hmm wokół mnie jest sporo drzew, a nawet las.
    kabel na antenę mam na południowej ścianie.
    Zależy jaka różnica w cenie jest. Za ok 200 zł byłby jakiś dekoder + antena? Czy nie te granice.
  • Poziom 19  
    Ja mam jeszcze tuner PHILIPS DTR 220

Może on bedzie przydatny?

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]
  • Poziom 33  
    Ten tuner ma MPEG2 a w Polsce potrzebujemy MPEG4.