Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nierówna praca na biegu jałowym//Niedogrzana kabina

11 Gru 2011 12:31 3994 9
  • Poziom 8  
    Cześć,

Leganza taty zasilana jest Pb i LPG drugiej generacji.
    Problem wystepuje po przełączeniu na paliwo. Auto na biegu jałowym trzęsie się mocno.
    Na obroty wkręca się równo. Na gazie też nie ma problemu.
    Dzisiejsza wymiana filtra paliwa nie przyniosła poprawy.

Kolejnym problemem jest problem z nagrzewaniem kabiny.
    Mimo ustawienia HI-w aucie zimno...

Będe wdzieczny za Wasze sugestie.

Maciek
  • Poziom 15  
    jezeli chodzi oto ze nie nagrzewa auta to po 1 sprawdz poziom plynu chlodniczego jezeli jest za malo to nie bedzie grzalo. jezeli plyn jest w porzadku to najprawdopodobniej nagrzewnica jest zapchana. problem z wolnymi obrotami moze byc padniety silniczek krokowy, albo wina kabli i swiec kiedy byly ostatnio wymieniane? napisz jeszcze jaka pojemnosc tej leganzy.
  • Moderator Samochody
    Po pierwsze to przeczytaj co napisałeś i popraw swój post... zarówno LPG jak i benzyna są paliwami, więc stwierdzenie "po przełączeniu na paliwo" czy "wymieniono filtr paliwa" niewiele mówią. Do tego jeszcze to zdanie
    zubeer1980 napisał:
    Auto na biegu jałowym trzęsie się mocno. Na obroty wkręca się równo. Na gazie też nie ma problemu.
    Skoro na gazie też nie ma problemu to logicznie rozumując znaczy że i na benzynie go nie ma...

Co do złej pracy na wolnych obrotach na benzynie to albo przywieszający się wtryskiwacz (nawet gdyby silnik cały czas pracował na 3 cylindrach to bez obciążenia będzie się całkiem dobrze i równo "wkręcał na obroty") albo rozregulowane adaptacje. Niestety nie podałeś absolutnie żadnych informacji na temat silnika jaki jest w tym aucie... ale śmiem podejrzewać, że instalacja II generacji nie jest dla niego (jaki by on nie był) zbyt trafionym pomysłem.

Co do braku ogrzewania to poza niskim stanem płynu może być zapowietrzony układ chłodzenia, nieprawidłowo włączony w obieg chłodzenia parownik bądź uszkodzony zawór ogrzewania (jeśli jest).
  • Poziom 8  
    Użyłem ogólnika.
    Naturalnie pisząc paliwo miałem na myśli Benzynę.
    Filtr benzyny został wymieniony.
    tzok napisał:
    Skoro na gazie też nie ma problemu to logicznie rozumując znaczy że i na benzynie go nie ma...

Doczytaj zdanie. ''Też'' odnosi się do sentencji-Na obroty wkręca się równo. Na gazie też nie ma problemu.
    Problem występuje tylko na benzynie i biegu jałowym podczas postoju.

@driver-Leganza 2.0 wersja CDX. Kable były wymieniane 2-3lata temu.
    Dziękuje za Wasze odpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    znany problem w zagazowanych to wtryskiwacze od benzyny środek do czyszczenia powinien pomóc, ale najpierw sprawdź sterowanie powietrzem biegu jałowego.
  • Poziom 8  
    Hej,po wymianie świec brak rezultatu.
    Silnik po odpaleniu na Pb lekko się trzęsie.
    Na obroty wkręca się normalnie.
    Podczas oględzin silnika,mechanik zwrócił uwagę na listwę i brakujący przewód.
    Orientacyjnie zanzaczyłem strzałką (zdjęcie z naszego forum,dwie strzałki zignorujcie).
    Są kolejno cztery wejścia-przedostanie jest puste. NIe ma żadnego kabla.
    Do czego ono jest?

Będe wdzięczny za sugestie.
  • Moderator Samochody
    W listwie przede wszystkim jest wiązka sterowania wtryskiwaczami, być może są tam też jakieś dodatkowe czujniki. Jak wygląda wtryskiwacz to powinieneś wiedzieć. Masz LPG więc albo wiązka musi być rozcięta albo są wpinane dodatkowe "przelotki" między oryginalne złącze a wtryskiwacz.
  • Poziom 8  
    Załączam zdjęcie z auta taty. Widać na nim listwę i brakujący czujnik (?).

• Poziom 8  
    Czy moglibyście mi powiedzieć jak nazywa się opisana listwa?
    Czy możliwe,że jest to podłączenie sondy lambda?

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Cześć,

Dzisiaj zauważyłem,że przewód który tutaj na zdjęciu przebiega nad listwą (zaznaczony strzałką) jest kompletnie popękany.
    Może mieć to jakiś wpływ,na drgania silnika?