Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana pieca gazowego domek 150m2

11 Gru 2011 13:58 2339 3
  • Poziom 1  
    Posiadam piec Urlich 2- funkcyjny, moc wg naklejki to 10-21 kw, ma z 6 lat.
    Nigdzie nie ma serwisantów tego sprzętu, co roku się psuje, powoduje wysokie koszta stąd pomysł jego wymiany.
    Mam nadzieję, że dział jest odpowiedni albo przynajmniej najodpowiedniejszy.

Chciałbym kupić piec gazowy jednofunkcyjny do ogrzania 150m2. Kompletnie się tym nie znam. Jest wiele tematów jednak żaden nie podaje podaje gotowej recepty. pomieszczenia różnią się też warunkami.

Posiadam domek piwnica + 2 piętra. W piwnicy jeden kaloryfer w jednym pomieszczeniu. Piec także znajduje się w piwnicy. Rurki w całym domu są miedziane, pionowe idące z piwnicy na parter i 1 piętro mają 1/2 cala. poziome między pomieszczeniami mają 1/4 cala. Wielkość grzejników to 80 i 60cm... łącznie jest ich 5 na parterze i 5 na piętrze.
    Budynek wykonany jest z cegły, grubość na 1,5 cegły, okna plastikowe, dach w tym roku ocieplony styropianem 10 cm.

Jako że nigdy nie miałem nic do czynienia z ogrzewaniem, nie wiem czy te informacje będą wystarczające.
    W domu przeważnie jest zimno, rachunki to ok 700zł miesięcznie zimową porą a piec na noc jest wyłączany.

Bardzo proszę o poradę jaki piec byłby lepszy od tego.
    Jakim mógłbym się zainteresować?
    Czytałem o immergas, o jego długiej gwarancji.
    Czy będzie to odpowiednie?
    Czy rachunki, które są płacone są wysokie czy raczej każdy piec będzie takie powodował?
    Czy dałoby się na podstawie tych danych wybrać dla mnie jakiś konkretny model pieca?

Chciałbym piec jednofunkcyjny bo do ogrzewania wody mam osobne Junkersy.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź, która przybliży mnie do obniżenia rachunków za ogrzewanie zimą.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Sama wymiana pieca nie poprawi o wiele Twoich rachunków za Gaz. Z tego co widzę to instalacje raczej masz na wysoki parametr zasilania, więc raczej nie ma sensu inwestować w kondensata.

Kup kocioł z zamknięta komorą spalania. Moce są standardowe 20-24 kW max.

Co do producentów to zależy ile chcesz wydać. Immergas to niższa półka cenowa i jakościowa ale nie jest źle. Jak masz więcej kasy to kup Vaillnta lub Junkresa lub Brotje.

Trochę małe masz średnice rurek ale na to już nic nie poradzisz skoro działa to nie ma co się czepiać :)
  • Poziom 36  
    Jeśli jesteś w stanie ogrzać dom mając na piecu około 55°C to bierz piec kondensacyjny inaczej zwykły gdyż nie wykorzystasz możliwości pieca i będzie baaardzo długo się zwracał.
    Jeśli chodzi o Immergas to mam ten piec i serwisant którego mam mówi jedno .... piece produkowane 10-lat temu były dużo lepsze i mniej awaryjne niż robione obecnie niezależnie od producenta.
    To jest tak jak kiedyś marka Miele ..... miałeś to i nie było szans aby się zepsuła a teraz bezawaryjność tego jest praktycznie na poziomie innych markowych producentów.
    Przed Immergasem miałem zwykły piec Termet-u mający naście lat a może więcej i .... od zamontowania jego do zdjęcia ze ściany nigdy się nie zepsuł a wymieniłem tylko ze względu na małą sprawność. Różnica w sprawności rzędu 15-20% jest odczuwalna w kieszeni.
  • Użytkownik usunął konto