Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 1.6 16v Benzyna +Gaz. Źle pracują wtryski paliwa.

11 Gru 2011 15:16 7509 7
  • Poziom 9  
    Jak w temacie. 1, 2 i 4 wtryskiwacz podają paliwo natomiast 3 nie. I co dziwne wygląda to tak że przy rozruchu 1,2 i 4 podają paliwo ale w takiej dawce że aż zalewa świece. Na 3 cylindrze nic sie nie dzieje dopiero gdy przestaje kręcić rozrusznikiem zaczyna lać 3 aż do momentu gdy wyłączy sie przekaźnik pompy paliwa. Wywala cały czas błąd 0200 czyli obwód wtryskiwacza. listwę podmieniałem i jest dobra. Sprawdziłem wiązkę i też wygląda w porządku. Dodam że stało się tak po wymianie silnika. Instalację gazową odpiąłem całkiem. Ma ktoś jakiś pomysł?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    znajac zycie jak wtryskiwacz dobry i przewody tez to padniety sterownik silnika (jesli hybryda to daj mu impuls z 2 wtryskiwacza i tez bedzie chodził)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Tego sie właśnie obawiam. To że padł sterownik wszystko by tłumaczyło. Tylko teraz pytanie czy to zbieg okoliczności, czy przy wymianie silnika jakieś zwarcie w instalacji powstało i komp sie spalił. 97 rok ma immobilaizer?
  • Poziom 17  
    jak hybryda to napewno, sam nie zrobisz wyslij stary i nowy do kogos kro sie tym zajmuje
  • Poziom 25  
    Jak to jest 97 rok to nie hybryda.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pewnie, że nie hybryda. Popatrz na sterowanie wtrysków oscyloskopem. Jeśli jest uwalone to będzie wszystko widać. Komputer łatwy w naprawie.
  • Poziom 42  
    Nocny Marek / Paweł/ ma rację.
    Nie podpinaj tego wtrysku do innego , bo uwalisz kluczującą końcówkę mocy tego , do którego podpiąłeś.
  • Poziom 9  
    rozwiązanie było w sterowniku. Przy wymianie silnika źle podpięta instalacja. Spalony sterownik. Po naprawie chodził normalnie, ale świecił czek.