Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPS Fideltronik F450 Pro małe napięcie ładowania?

11 Dec 2011 16:13 2066 2
  • Level 21  
    UPS Fideltronik F450 Pro małe napięcie ładowania?
    Witam, mam pytanie, wpadło mi w ręce takie urządzenie z rozładowaną i padniętą baterią. Ładowanie zewnętrzną ładowarką nie przynosi rozwiązania, ładowanie podnosi AKU jedynie do około 2,6V, jak i ładowanie bezpośrednio z UPS-a tak samo. Lecz pytanie jest takie, jaki jest prawidłowy prąd ładowania z UPS na baterię, i czy ma być 12V, bo mierzone bez podłączonej baterii wynosi 10,45V i ani grama więcej, a może ono powinno takie być?. Może zna ktoś link do specyfikacji takiego UPS-a, będę wdzięczny za podpowiedź, pozdrawiam.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 2  
    Jednak z tego co się orientuje napięcie ładownia w tych UPS-ach jest na poziomie 10,45V (tak jak napisałeś). Podpięcie akumulatora powoduje, że napięcie wzrasta. Zatem zmierz multimetrem napięcie na przewodach, które są podpięte do akumulatora i zobaczysz, że będzie wzrastać do około 13,6V.
    Pozdrawiam.
    Poprawiłem TONI_2003.
  • Level 21  
    Juz nie mam tego UPS, ale jak pamiętam kupiłem nowy akumulator i wszystko chodziło.