Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw bora . Jaki silnik wybrać ?

LuzakNL 11 Gru 2011 16:18 3508 2
  • #1 11 Gru 2011 16:18
    LuzakNL
    Poziom 2  

Witam , potrzebuje pomocy i dobrych rad w sprawie mojego auta , posiadam VW Bora kombi 2000 r. 1.6 benzyna 16V 77Kw (105 koni mech.) z instalacją gazową (sekwencja) kod silnika AUS , mam problem ponieważ silnik się zepsuł ( wydmuchana uszczelka pod głowicą i nieszczelne zawory ) mieszkam w Holandi i naprawa tego tutaj jest prawie nie możliwa pozostało mi tylko kupno innego silnika , znalazłem dwa auta sprowadzone z Angli na chodzie tak ze mogłem odpalić auto i sprawdzić jak pracuje silnik ale problem w tym ze jeden silnik jest z VW golf 4 1999r 1.6 16V kod silnika AKL a drugi z VW bora sedan 2002r 1.6 16V kod silnika BCB i nie wiem czy te silniki są tak samo montowane jak w moim aucie i czy mogę zamontować silnik z innym kodem , jeśli mogę to czy któryś z tych silników pasuje do mojego auta.

0 2
  • Pomocny post
    #2 11 Gru 2011 16:50
    wytrych121
    Poziom 21  

Pierwszy z nich odpada, 8 zaworów. Drugi jak najbardziej, to jest taki sam silnik, może być niewielka różnica w oprzyrządowaniu, ale to możesz ze swego użyć.

0
  • #3 11 Gru 2011 21:06
    LuzakNL
    Poziom 2  

Dzięki za poradę bo do jutra muszę dać odpowiedź który silnik chce , znajomy polecił to samo , jeśli dobrze pójdzie na święta do domu zjadę swoim autem . Dzięki i pozdrawiam.

0