Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telefon do VOIP neostrady

11 Gru 2011 16:38 6459 3
 • Poziom 9  
  Witam,
  mam wykupiony plan voip w neostradzie, mam również livebox'a ZTE. Rozumiem, że aby telefon działał muszę kupić jakikolwiek aparat z funkcją VOIP. Zdziwienie następuje przy przeglądaniu bezprzewodowych telefonów VOIP, jest ich strasznie mało i zacząłem się zastanawiać czy właśnie taki mam kupić.

  Może być np Siemens A580IP, podłączam jego bazę do livebox'a, słuchawkę z podstawką umieszczam w odległośći powiedzmy 5-10m i wszystko będzie działać? Czy dobrze to rozumiem?

  Pozdrawiam.
 • Poziom 27  
  Do LB ZTE podłączasz dowolny aparat telefoniczny do dedykowanego wyjścia VOIP szerokie gniazdo wygląda jak RJ45.Link
 • Poziom 1  
  A ja mam nieco odwrotny problem, router ZTE (Livebox 2) działa zdecydowanie gorzej niż mój poprzedni Cerberus, ciągle gubi synchronizację. Zasatanawiam się nad aparatem VOIP, który działałby po podłączeniu do gniazda RJ-45 w usłudze VOIP TP SA, którą wykupiłem.
  Czy cytowany przez kolegę Gigaset "pójdzie" w planie VOIP TP na innym routerze niż Livebox?
 • Poziom 17  
  Problem w tym, że dane logowania do usługi VoIP dla TP nie są dostępne publicznie.

  Są dwa wyjścia:
  -> dowiedzieć się tych danych od TP (niemożliwe, infolinia sama nie wie, o co biega),
  -> zrewersować protokół autoryzacji VoIP użyty w Liveboksie (pasowałoby użyć sniffera ADSL, ew. zdezasemblować firmware lub wydobyć te dane z LB Sagema, który prawdopodobnie ma je gdzieś w terminalu; tu przydałaby się grupka zapaleńców, którzy potrafiliby i mieliby czas na zrobienie czegoś takiego).

  Tak czy inaczej, na dzień dzisiejszy trzeba znaleźć jakiś sposób, jak to rozpracować. Mi się to w sumie też przyda, nawet jest o tym temat.