Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Sharan 99 Dziwne stukanie po wymianie rozrządu

rafik108 11 Dec 2011 17:23 4606 16
    rafik108
    Level 18  
    Witam koledzy. Niedawno wymieniłem w swoim Sharanie rozrząd, olej w silniku i filtr oleju (tzn wymienił go bardziej doświadczony mechanik), jednak po wymianie zauważyłem dziwne stukanie przypominające niewyregulowane zawory. Jednak stukanie to pojawia sie tylko przy ostrzejszym skręcie w lewo. Przy jeździe na wprost lub przy skręcie w prawo, czy tez przy ostrzejszej jeździe, nic nie słychać. Sprawdzałem poziom oleju, jest ok.
    Co może być przyczyną tych stuków przypominających zawory?
    T5
    Admin of Cars group
    rafik108 wrote:
    Co może być przyczyną tych stuków przypominających zawory?
    rafik108 wrote:
    Jednak stukanie to pojawia sie tylko przy ostrzejszym skręcie w lewo.
    Przegub zewnętrzny?Lub za niski poziom oleju w silniku.
    rafik108
    Level 18  
    Olej jest ok, sprawdzałem.
    A czy przegub zewnętrzny ma cos wspólnego z wymianą oleju albo rozrządu?
    wytrych121
    Level 21  
    rafik108 wrote:
    Olej jest ok, sprawdzałem.
    A czy przegub zewnętrzny ma cos wspólnego z wymianą oleju albo rozrządu?
    Nie ma nic wspólnego, może to czysty przypadek,że coś ci tam zaczęło stukać przy skręcie w lewo. Jeżeli to stukanie jest bardziej słyszane przy skręconych kołach i ruszaniu to przegub do wymiany.
    rafik108
    Level 18  
    Stukanie słychać tylko przy skręcie w lewo, gdy w zakręt wchodzę na luzie nic nie klekocze ale gdy w czasie skręcania w lewo dodam gazu to właśnie wtedy pojawia sie to stukanie przypominające stukanie zaworów, w innym przypadku gdy koła są skręcone czy to w lewo czy w prawo nic nie słychać, przed wymiana rozrządu było ok.
    wytrych121
    Level 21  
    wytrych121 wrote:
    Nie ma nic wspólnego, może to czysty przypadek,że coś ci tam zaczęło stukać przy skręcie w lewo. Jeżeli to stukanie jest bardziej słyszane przy skręconych kołach i ruszaniu to przegub do wymiany.[/quote] Czytaj co napisałem, sprawdź to.
    rafik108
    Level 18  
    No właśnie czytajmy to co piszemy, gdy skręcam w lewo na luzie bez wciśniętego pedału gazu stukanie nie ma i to bez różnicy czy z małą prędkością czy z duża, ale gdy skręcam w lewo i wcisnę pedał gazu to stukanie jest, wydaje mi się że to nie przegub (może mi sie tylko wydawać) te stuki wyraźnie pochodzą z silnika
    wytrych121
    Level 21  
    Czy wszyscy z okolic Olsztyna są tacy mądrzy? Był tu już taki który potrafił tylko riposty pisać. Do rzeczy: wsiądź do auta, uruchom silnik, skręć koła w lewo i ruszaj. Jeżeli będziesz słyszał stukanie to przegub do wymiany, jeżeli nie to można wtedy gdybać.
    rafik108
    Level 18  
    Jestem daleki od dawania ripisty. Robiłem tak: wsiadam koła w lewo ruszam, i nic. Wsiadam koła w prawo ruszam, i nic. Wsiadam jadę wrzucam na luz skręcam w lewo, i nic. Wsiadam jadę skręcam w lewo w czasie skrętu dodaje gazu, stuki są puszcze gaz w czasie skrętu stuków nie ma. Nie jestem fachowcem dlatego pisze tu, i proszę o pomoc bo wiem że sa mądrzejsi ode mnie.
    wytrych121
    Level 21  
    Jeżeli byłby problem z rozrządem byłby stale bez względu na to czy koła skręcone czy nie. Tak przez forum to można sobie gdybać. Może najprostszą rzeczą byłoby pojechać do jakiegoś warsztatu niech by to osłuchali.
    rafik108
    Level 18  
    Jutro na pewno tak zrobię, myślałem że może ktoś miał do czynienia z tak charakterystycznymi objawami.
    toku74
    Level 31  
    A jak w tym aucie usytuowane są poduszki silnika? Jak jedna jest na rozrządzie, to może przy montażu za mocno ją 'naprężył'.
    rafik108
    Level 18  
    Co do usytuowania poduszek w tym aucie to nie chcę się wypowiadać bo zabardzo nie wiem. Całkiem możliwe tak tak sie stało że jest za mocno przykręcona jutro podjadę do tego mechanika i dam znać co i jak. Chyba że macie jeszcze jakieś wskazówki?
    zibi581
    Level 22  
    Trzymajcie mnie, rafik jestes kompletnym laikiem czytaj teksty , poduszki musza byc mocno dokrecone, do wymiany przeguby.

Dodano po 2 [minuty]:

I jedz do bardziej doswiadczonego mechanika.
  • Helpful post
    robert_d_g
    Level 22  
    rafik108 wrote:
    Robiłem tak: wsiadam koła w lewo ruszam, i nic. Wsiadam koła w prawo ruszam, i nic. Wsiadam jadę wrzucam na luz skręcam w lewo, i nic. Wsiadam jadę skręcam w lewo w czasie skrętu dodaje gazu, stuki są puszcze gaz w czasie skrętu stuków nie ma. Nie jestem fachowcem dlatego pisze tu, i proszę o pomoc bo wiem że sa mądrzejsi ode mnie.
    Jeżeli stuki występują tylko i wyłacznie podczas skrętu w lewo przy dodawaniu gazu a podczas jednakowego skretu w prawo jest cisza, to nie będzie to wina przegubu zewnętrznego, w moim poprzednim autku rzeczy samej nawet ta sama marka, miałem dokładnie to samo i okazało się, że zerwała się poduszka od silnika, powodowało to nadmierne przechylanie się silnika na boki, niestety przy ostatnim zakręcie przed warsztatem dobitnie się o tym przekonałem, gdyż w efekcie została uszkodzona półoś i przegub wewnętrzny.
    Nie twierdze jednakże, że przypadek jest schematyczny (u mnie pojawiło się to niejako z nikąd po zmianie ogumienia z zimowego na letnie), ale logicznym jest fakt, że jeżeli przegub zewnętrzny jest uszkodzony to stuka podczas naporu (gdy dodajesz gazu podczas manewru skrętu) niezależnie od tego czy jest to skręt w prawo czy w lewo.
    rafik108
    Level 18  
    Byłem dziś u mechanika. Zawsze powtarzam że najprostsze rozwiązania sa najskuteczniejsze. Okazało sie że silnik stuka o przewód od klimatyzacji podczas gdy przechyla sie właśnie w lewo. Zdjąłem filtr powietrza przesunąłem na regulacji przy poduszce i jest ok.
    Wszystkim dziękuję za okazane zainteresowanie.
    robert_d_g
    Level 22  
    Gratulacje pozytywnie rozwiązanego problemu, zaoszczędzoną kase na przegubach będziesz mógł przeznaczyć na zdrowego karpia ;-)