Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla złe działanie sterowania radiem w kierownicy

fusion 11 Dec 2011 18:17 2529 0
    fusion
    Level 10  
    Witam.Pojawił się problem ze sterowaniem radia,CD(oryginał Toyota).Rano włączyłem radio i od razu miałem głośność na full.Ściszanie nic nie dało bo automatycznie VOLUME rosło na max.Częstotliwość stacji radiowej migała.Kiedy w aucie zrobiło się cieplej radio zaczęło chodzić normalnie.Ale zaczął sie inny problem.Każde użycie przycisku sterowania w kierownicy ściszało radio do minimum.Przycisk głośniej/ciszej zmieniał mi stacje radiowe. Po odłączeniu akumulatora na 10 min jest to samo.Trzeba wyłączyć silnik, zapalić na nowo by radio pracowało normalnie.Ale gdy tylko dotkne przycisków w kierownicy wszystko zaczyna wariować.Sprawdziłem kostki z kablami w kierownicy,rozebrałem sterowanie i niby wszystko gra. Mam podejrzenie,że kuna mogła poprzegryzać mi jakieś kable bo na pokrywie zaworów znalazłem ślady z błota i jakąś starą kość zwierzęcą nadpaloną przez temp silnika.Dziwny zbieg okoliczności.Czy zmienić przełącznik w kierownicy czy szukać gdzie indziej?Co to może być?Proszę o poradę.