Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja sieci lokalnej na dwóch routerach

snake_90 11 Dec 2011 18:38 1172 0
 • #1
  snake_90
  Level 10  
  Witam serdecznie. Mam dzisiaj taki otóż problem. Posiadam dwa routery z wifi. Jeden to tplink TD-W8960N oficjalny firmware i do niego podłączona neostrada, a drugi Asus RT-N10U z wgranym tomato.
  Sieć ma działać na takiej zasadzie, że tplink jest głównym routerem, z którym wszystkie urządzenia łączą się poprzez wifi. Drugi router ma działać jako klient wifi, czyli łączy się bezprzewodowo z tplinkiem i przekazuje neta po kablu do innych urządzeń. Do asusa ma być podłączona drukarka usb (asus ma funkcję print serwer więc nie powinno być problemów) oraz tuner satelitarny, później może jeszcze coś ale na razie wystarczy.
  Sieć lokalna ma wyglądać w ten sposób, że wszystkie urządzenia się widzą, tzn. nie ma dodatkowych podsieci. Ma to tak funkcjonować po to, aby drukarka była widoczna dla komputerów, które łączą się bezpośrednio z tplinkiem.
  Teraz opiszę zaistniałą sytuację. Początkowo urządzenia widziały się na asusie ale nie było dostępu do internetu. Pokombinowałem i internet był, ale stworzona została dodatkowa podsieć. Zlikwidowałem ją stosując Wireless Ethernet Bridge i teraz sprawa ma się tak:
  -dostęp do internetu dla urządzeń podłączonych pod tplinka jest
  -dostęp do internetu dla urządzeń podłączonych pod asusa jest
  -urządzenia podłączone pod tplinka widzą się w sieci lokalnej
  -urządzenia podłączone pod asusa nie są wykrywalne w sieci lokalnej
  -jeżeli komputer podłączę po kablu do asusa wykrywa drukarkę ale ta nie działa (pisze offline)
  -komputer podłączony do tplinka nie wykrywa drukarki
  Kombinowałem w różny sposób ale nic mi nie działało tak jak trzeba. Mam nadzieję, że trafi się tutaj ktoś bardziej rozgarnięty i wytknie mi moje błędy w konfiguracji lub też powie co jeszcze muszę ustawić. Liczę na pomoc pozdrawiam