Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co jesli silnik jest zalany olejem SAE30 zamiast SAE10W-30?

enzzzo 11 Dec 2011 21:32 43511 3
 • #1
  enzzzo
  Level 9  
  Kupiłem ostatnio agregat Fogo z silnikiem Mitsubishi GT600. Nie znam się na silnikach, wiem tylko tyle co wyczytałem w instrukcji. Jest to silnik czterosuwowy, jednocylindrowy. Sprzedawca zalał mi go olejem SAE30, natomiast w instrukcji przeczytałem, że do tego silnika należy stosować olej SAE10W-30 lub SAE10W-40, a SAE30 do silników dwucylindrowych.

  Jakie problemy może powodować olej SAE30 w tym silniku?

  Dodatkowo jeszcze elektryk podłączający agregat do instalacji elektrycznej po zgaszeniu silnika agregatu nie zamknął kranika paliwa przed gaźnikiem, wskutek czego do miski olejowej dostało się trochę benzyny - wiem, bo jak odkręciłem zawór do wlewania oleju to wylał mi sie ten nadmiar co tam się dostał z gaźnika. Więc w tej sytuacji to nie ma już chyba sensu używać tego oleju tylko go wymienić na nowy SAE10W-30?
  Da się spuścić olej bez rozgrzewania silnika? Zawsze spuszczałem przy rozgrzanym, przy zimnym silniku będzie tylko wolniej ściekał?
 • #2
  Aleksander_01
  Level 42  
  W-oznacza winter, czyli parametr w zimie.
  Zawsze zalewaj taki olej jak podaje producent silnika.
 • Helpful post
  #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  enzzzo
  Level 9  
  Dzięki za odpowiedzi.
  Zmienię zatem na SAE10W-40.

  Z gaźnikiem wszystko pewnie jest ok, w instrukcji jest napisane, że jak się nie zakręci zaworu paliwa przed gaźnikiem to może dojść do przedostania się paliwa do gaźnika i przepełnienia go, i że nadmiar paliwa z gaźnika spływa do miski olejowej.