Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AKG Perception 120 po formacie stracił moc

MatuszRWP 11 Gru 2011 22:58 1095 3
  • #1 11 Gru 2011 22:58
    MatuszRWP
    Poziom 2  

Witam serdecznie. Jestem włascicielem mikrofonu pojemnościowego AKG perception 120 podłączonego pod mixer phonic am 220. Sterowniki, jakimi się posługuje to Reatlek HD audio. Windows XP. Karty dźwiękowej nie mam ponoć wcale (nie wiem czy jest w ogóle taka możliwośc ale nie umiem tego sprawdzić).

Sprawa wygląda tak, że zakupując sprzęt działał bez zarzutu aż do chwili formatu komputera.
    Po nim sprzet zbiera dźwięki bardzo cicho i z szumami, gorzej niz patyczak do skype. Sterowniki audio juz raz przeinstalowałem, kalibracje mikrofonu tez robiłem 3krotnie, za kazdym razem pokrętła GAIN i LEVEL, oraz suwam MAIN był inaczej (myślałem, ze w końcu się uda metodą prób i błędów). Skończyły mi się wszystkie pomysły a sprzęt dalej stoi jak stał, prosze o pomoc, pozdrawiam!

0 3
  • #2 12 Gru 2011 02:55
    etekiller
    Poziom 8  

To niby do czego podłaczasz ten mixer, jeśli nie posiadasz karty dźwiękowej? Sterowniki służą systemowi do komunikacji z kartą dźwiękową.

Powiedzmy, że nagrywasz dźwięk bardzo cichy, a potem wzmacniasz ten sygnał np. 2x i na wyjściu masz dwukrotnie głośniejszy sygnał. Szumy własne mikrofonu i przewodu zanim "wejdą" do mixera będą prawie tak głośne jak bardzo cichy dźwięk więc kiedy całość się wzmacnia już w preampie mixera to wzmacnia się zarówno dźwięk jak i te szumy.

Z tego co pamiętam to GAIN służy do regulacji głośności na wejściu mixera, a LEVEL do regulacji głośności na jego wyjściu. Musisz tak nimi operować, aby twoje nagranie na wejśćiu miało znacznie większą głośność niż cichutkie szumy własne mikrofonu i mixera. Poziom sygnału na wyjściu natomiast będzie już tylko wzmocnieniem tego, co mixer dostanie na wejściu.

Inna sprawa to to, że jeśli korzystasz ze sterowników Realtek HD to prawdopodobnie masz jedną z kart Realteka, które do nagrywania dźwięku wysokiej jakości kompletnie się nie nadają (potworne szumy i samo brzmienie dźwięku koszmarne). Musisz zakupić lepszą kartę dźwiękową, lub interface audio (karta dźwiękowa z wbudowanym przedwzmacniaczem). Najlepiej niech te karty oferują nagrywanie 24 bitowe. Dobre są zarówno zewnętrzne na USB jak i te wewnętrzne na PCI. Pamiętaj, że do mikrofonów pojemnościowych potrzebne ci jeszcze zasilanie Phantom +48V!

Jeśli posiadasz tylko mikrofon to mixer kupiłeś na darmo, ponieważ służy ci zapewne tylko jako źródło zasilania Phantom +48V. To samo spełniłby dobry interface audio w cenie powyżej 400zł. Mixer wprowadza zbyt duże szumy własne aby był dobry do tego celu.

Jeżeli mikrofon działał dobrze przed formatem to mam jedno pytanie:

Kto robił format? Może ten ktoś zabrał ci twoją kartę dźwiękową i powiedział ci, że jej nie masz? A może ty robiłeś format i nie wiesz, że do każdej karty potrzebne są inne sterowniki, więc te Realtek HD mogą być do karty zintegrowanej, a nie do tej, której dotychczas używałeś jako karty do nagrywania.

0
  • #3 12 Gru 2011 17:42
    MatuszRWP
    Poziom 2  

Cytat:
    To niby do czego podłaczasz ten mixer, jeśli nie posiadasz karty dźwiękowej?

Podłączam do wjeścia minijack z tyłu komputera a to, że nie mam wacle to o to chodziło, ze mam jakieś zintegrowane scierwo w plycie głównej (Właśnie się dowiedziałem)
    Cytat:

Kto robił format? Może ten ktoś zabrał ci twoją kartę dźwiękową i powiedział ci, że jej nie masz? A może ty robiłeś format i nie wiesz, że do każdej karty potrzebne są inne sterowniki, więc te Realtek HD mogą być do karty zintegrowanej, a nie do tej, której dotychczas używałeś jako karty do nagrywania.

Format robił typ, który się na tym zna, tego jestem pewien. dlatego bardzo się dziwię, dlaczego sprzęt się tak zachowuje. A sterowniki sa identyczne jak przed formatem bo typ przenosił wszystkie pliki (wiem, że takie przenoszenie często daje, ze programy nie chodza jak powinny więc dlatego też wgrywałem je jeszcze raz).

http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-sound-blaster-audigy-oem-polecam-i1985155567.html
    Zamówiłem coś takiego, bo juz widzę, że bez zakupów nie odzwierciedle poprzedniej jakości. Mam nadzieję, że to będzie koniec moich problemów. Jak nie to będę drążył temat dalej. Dzięki za pomoc. pozdrawiam

0
  • #4 12 Gru 2011 17:44
    etekiller
    Poziom 8  

Ogólnie radziłbym użyć znacznie lepszej karty dźwiękowej, no ale nie wiem jaki masz budżet. Ta, którą podałeś wykorzysta twój mikrofon w jakichś 5%. Wiem coś o tym, bo mam swoje studio nagraniowe i już się troszkę zajmuję mikrofonami, wygłuszeniem, efektami, mixem itp.

No ale tak jak mówie, zależy to od twojego budżetu.

Pozdrawiam

0