Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen ZX 1.9 diesel zapowietrza się.

11 Gru 2011 23:08 3057 8
  • Poziom 8  
    witam
    Mam problem z odpaleniem samochodu tzn rano odpali ale po chwili silnik gaśnie i muszę pompować gruszką żeby znów zaskoczył.domyślam się że problem jest z powietrzem w układzie paliwowym ale nie mogę znaleźć przyczyny.
    proszę o jakieś podpowiedzi. Z góry dzięki.
  • Moderator na urlopie...
    A ten problem sam powstał, czy po jakiejś naprawie np. wymianie filtra paliwa?
  • Poziom 8  
    no właśnie problem powstał sam z siebie a myślałem, że przyczyną może być filtr więc go wymieniłem, ale problem pozostał. Zastanawia mnie jeszcze czy pod pokrywką obudowy filtra nie powinno być żadnej uszczelki, bo nie było jak to rozkręciłem.
    Zagan napisał:
    czy pod pokrywką obudowy filtra nie powinno być żadnej uszczelki, bo nie było jak to rozkręciłem.

Musi być i ona też jest dostarczana w opakowaniu razem z nowym filtrem... Jesteś pewny, że ani starej, ani w pudełku z nowym filtrem nie było żadnej uszczelki?
  • Poziom 8  
    Żadnej dodatkowej uszczelki na pewno nie było ale w obudowie wygląda na to że miejsce na uszczelkę jest. A mam jeszcze pytanie czy w tej obudowie przy zasilaniu to jest jakiś zaworek bo nie wiem jakie to ma zastosowanie
    Podaj no dokładne dane silnika (poj., rok prod., itd.), bo wydaje mi się, że uszczelka jest zespolona razem z wkładem filtra, ale to się okaże, jak już podasz powyższe dane.
  • Poziom 8  
    1.9 diesel 94r. no tak uszczelka jest zespolona bo spojrzałem na stary filtr czyli nic więcej tam nie powinno być tak? a jeszcze chodzi mi o całą obudowę, bo przy wlocie paliwa znajduje się tak jakby jakiś zaworek i jak pompuję paliwo tą ręczną pompką to sączy się z tego ropa i może to być przyczyną moich problemów?
    Zagan napisał:
    no tak uszczelka jest zespolona bo spojrzałem na stary filtr czyli nic więcej tam nie powinno być tak?

Nic więcej tam nie potrzeba. Prawidłowo zamontowane (z resztą nie za bardzo jest inna możliwość montażu) i musi byś szczelne :)

Zagan napisał:
    jakby jakiś zaworek i jak pompuję paliwo tą ręczną pompką to sączy się z tego ropa i może to być przyczyną moich problemów?

Tak, jak najbardziej może być to Twój kłopot. Układ paliwowy musi być szczelny. Co dalej robić, to już wiesz :D
  • Poziom 8  
    ale problem w tym jak uszczelnić tą obudowę czy nie trzeba nowej kupować.

Dodano po 6 [minuty]:

i słyszałem jeszcze jak ktoś miał podobny problem z tą obudową to niby można wstawić cały filtr paliwa od np. golfa II. jest taka możliwość?