Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LCD32LK450 kilka pytanek

Bolcman 12 Gru 2011 13:40 844 1
  • #1 12 Gru 2011 13:40
    Bolcman
    Poziom 2  

Witam, niedawno zakupiłem telewizor LG LCD32LK450. Będzie on w 80% wykorzystywany pod konsolę, ale bardzo zaciekawił mnie motyw odtwarzania filmów z USB. I tu kilka pytań.
    Mianowicie nigdzie nie mogłem znaleźć jakie to formaty odtwarza. Gdzieś przy opisie innego TV z LG wyczytałem o formacie Divx HD, który totalnie nic mi nie mówi. Jakaś nowość jak dla mnie. Niby odtwarza ten tv filmy w formacie *.mkv, to fakt, ale gubi mu się synchronizacja z napisami (nie lubię oglądać filmów z lektorem). Odtwarza też zwykłe *.avi, ale jakość jest nieporównywalna do *.mkv. Czy wiecie może jakie formaty odtwarza ten odbiornik i czym się kierować w poszukiwaniu filmów, które ruszą na nim bez problemów???
    I drugie pytanie, słyszałem, że czasami jest potrzebna aktualizacja TV, przeszukałem support techniczny i nie znalazłem żadnej aktualizacji. To znaczy, że jej nie ma czy jest jakieś inne źródło???
    Dziękuję z góry za wszystkie możliwe informacje.
    Pozdrawiam

0 1
  • #2 13 Gru 2011 18:55
    cezary_84
    Poziom 11  

Witam
    Odbiornik poradzi sobie z większością popularnych formatów. Wszystko zależy od zastosowanego kodeku. Zapraszam to przejrzenia instrukcji, która znajduje się na płycie CD dołączonej do odbiornika. Jeśli dobrze pamiętam to są tam wypisane formaty filmów. Coś o obsługiwanych kodekach też tam chyba jest.
    Co do synchronizacji napisów to spróbuj w pierwszym wierszu pliku txt dodać wpis: {1}{1}x ,gdzie "x" to fps filmu np.: {1}{1}25.000 Jeśli czegoś nie pomyliłem to powinno pomóc.
    Co do aktualizacji oprogramowania to moim zdaniem nie jest ona w ogóle potrzebna.

0