Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niekompatybilne z HTC Tmobile.

viktor_92 12 Gru 2011 14:07 1833 10
  • #1 12 Gru 2011 14:07
    viktor_92
    Poziom 7  

Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem wystarczających informacji.

Mój Wildfire's był kupiony w salonie Tmobile. Upadł mi i został uszkodzony dotyk(w środku wyświetlacz wygląda ok). Gdy szukam na allegro zamiennika digitizer'a to czesto jest adnotacja "niekompatybilne z HTC Tmobie" lub "...z rev3". Z kolei na ebay nie ma informacji o kompatybilności.

Skąd można dostać właściwy panel dotykowy? Mimo, że telefon jest na gwarancji wole nie dawać go autoryzowanym serwisom HTC, ponieważ za cenę naprawy to można kupić następny telefon.

0 10
  • MagBoss
  • #2 13 Gru 2011 00:02
    OlekMTG
    Poziom 34  

W przypadku wildfire S jest tylko jeden rodzaj paneli (w przeciwieństwie do 'zwykłego' w którym są z układem scalonym lub bez). Kompatybilność z tmobile lub jakimkolwiek innym operatorem (lub jej brak) to jakaś bzdura, telefony dla różnych sieci różnią się tylko softem, podzespoły są takie same.
    Jeśli jednak rozważasz wymiane samemu to muszę Cię ostrzec że akurat w tym przypadku to ciężka sprawa. Znaczy wymienić jest w miare łatwo ale z powodu zastosowanych rozwiązań technicznych dotyk może niedziałać prawidłowo nawet w przypadku użycia oryginalnego panelu. Mogą też pojawić się kłopoty z czujnikiem zbliżeniowym.

0
  • #3 13 Gru 2011 17:44
    viktor_92
    Poziom 7  

W jednym z komisów zaproponowano mi 30 zł za robociznę, ale muszę sobie sam zamówić panel. I właśnie dlatego szukam, a nie chciałbym się rozczarować.

0
  • #4 14 Gru 2011 01:36
    OlekMTG
    Poziom 34  

Problem w tym że w tym modelu poza autoryzowanym serwisem niema gwarancji powodzenia. Akurat ten model jest taki paskudny, że po wymianie dotyku trzeba wykonać kalibracje aby mieć 100% pewność że będzie działał prawidłowo. Dodatkowo po każdorazowym wyjęciu płyty trzeba skalibrować czujnik zbliżeniowy. Problem w tym że aby wykonać te czynności potrzeba zewnętrznego programu, do którego raczej mało kto poza serwisem HTC ma dostęp. Bez tego to po prostu loteria czy będzie działało prawidłowo czy nie. Jeśli chcesz się na to zdecydować to w tej chwili na znanym portalu aukcyjnym widziałem (patrząc po zdjęciach) tylko dwie aukcje z oryginałami - jedna 145 zł, druga 200. Reszta to podróbki (aukcje gdzie niebyło real foto też do takich zaliczam). W autoryzowanym serwisie koszt wymiany dotyku to 210 zł i dostaniesz w tym nową ramkę wokół dotyku. Jeśli lcd też jest uszkodzony to dodatkowe około 140 zł. Sam policz i zastanów się co się bardziej opłaca.

0
  • #5 15 Gru 2011 21:29
    viktor_92
    Poziom 7  

Wyświetlacz wyświetla normalnie, tylko dotyk przestał funkcjonować.

OK, dzięki za pomoc.

0
  • #6 28 Gru 2011 18:12
    cyberpen
    Poziom 12  

Mam ten sam problem :/
    Digitalizer nie działa na obszarze 15mm od prawej krawędzi wyświetlacza.

0
  • #7 06 Lis 2012 00:20
    ziggydi
    Poziom 9  

Witam. Odświeżam problem. Ja akurat wymieniłem touchscreen i mój sensor zbliżeniowy przestał działać, a raczej działa cały czas. Ekran gaśnie tuż po odebraniu rozmowy i potem pozostaje tylko wyjecie baterii bo na nic nie reaguje. Sensor wydaje się jakby był przysłonięty, bo cały czas mruga (można dostrzec mruganie bardzo słabym światłem). Robiłem też test programem ProximityScreenOff i faktycznie odczyt z sensora jest cały czas 0cm (przysłonięty). Rozebrałem wiec telefon na części (znów) i tym razem bardziej zwróciłem uwage na to by sensor nie był w jakikolwiek sposób przysłonięty, jednak problem pozostał i sensor dalej nie działa.
    Dlatego mam dwa pytania:
    1. Czy efektem tego może być rozkalibrowany sensor, a jeśli tak to czy ma ktoś ten programik do kalibracji wspomniany przez OlekMTG:

OlekMTG napisał:
    Akurat ten model jest taki paskudny, że po wymianie dotyku trzeba wykonać kalibracje aby mieć 100% pewność że będzie działał prawidłowo. Dodatkowo po każdorazowym wyjęciu płyty trzeba skalibrować czujnik zbliżeniowy. Problem w tym że aby wykonać te czynności potrzeba zewnętrznego programu, do którego raczej mało kto poza serwisem HTC ma dostęp. Bez tego to po prostu loteria czy będzie działało prawidłowo czy nie.

2. Jeśli to nie kalibracja to co innego? Czy w miejscu gdzie jest sensor, touchscreen powinnien być przeżroczysty, czy pokryty farbą (ochronną?) jak w przypadku drugiego sensora (światła)? Być może to właśnie ona przysłania sensor (zbyt ciemna)?

Z góry dzięki za odpowiedzi

0
  • #8 06 Lis 2012 01:05
    OlekMTG
    Poziom 34  

Mozliwości są dwie:
    a) przy zakładaniu taśmy klejącej zakleiłeś otwór w ramce na czujnik
    b) trzeba skalibrować czujnik

Pierwszą możliwość możesz zweryfikować samemu
    Kalibracje wykonujesz przy pomocy PG76diag.nbh - ten sam plik który służy do kalibracji dotyku.

0
  • #9 06 Lis 2012 08:20
    ziggydi
    Poziom 9  

Witam. Dzieki za szybką odpowiedź.

OlekMTG napisał:

Nie wydaje mi się że otwór jest zaklejony lub przysłonięty, ponieważ dokładnie widzę migające światełko, które jest okrągłe bez widocznych zniekształceń. Zresztą za drugim razem dokładnie wyczyściłem wszystko używając także sprężonego powietrza.

OlekMTG napisał:

Kalibracje wykonujesz przy pomocy PG76diag.nbh

czy mogę edytować ten plik w nie 'rootowanym' telefonie i może jakaś prosta instrukcja jak to zrobić:)

0
  • #10 06 Lis 2012 11:21
    archi3
    Poziom 31  

ziggydi napisał:
    Witam. Dzieki za szybką odpowiedź.

OlekMTG napisał:

Nie wydaje mi się że otwór jest zaklejony lub przysłonięty, ponieważ dokładnie widzę migające światełko, które jest okrągłe bez widocznych zniekształceń. Zresztą za drugim razem dokładnie wyczyściłem wszystko używając także sprężonego powietrza.

OlekMTG napisał:

Kalibracje wykonujesz przy pomocy PG76diag.nbh

czy mogę edytować ten plik w nie 'rootowanym' telefonie i może jakaś prosta instrukcja jak to zrobić:)

A co ma root do tego? Poszukaj na google jak tego uzyc sa cale filmiki...

0