Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka - Whirlpool AWO/D 4113/P - błąd F06 - film

raelber 12 Gru 2011 14:40 9743 6
  • #1 12 Gru 2011 14:40
    raelber
    Poziom 7  

Witam
    Pisałem o swoim problemie w tym temacie

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2054927.html#9775769

Myślałem, że problemem pralki jest programator bo okazał się spalony. Po wstawieniu nowego objawy nie minęły. Pralka pierze do pewnego momentu, a po chwili nie daje rady kręcić i tak kilka raz potem wyskakuje błąd F06.

Poniżej prezentuje dwa filmy jej zachowania proszę o rady i pomoc

pierwszy film

Link

drugi film

Link

2 6
  • #2 12 Gru 2011 16:13
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak jak w tamtym temacie pisał kolega cezet , przyczyna tkwi w silniku , konkretnie sprawdź prądniczkę tachometryczną i sprawność okablowania pomiędzy silnikiem a modułem. Szczególnie obejrzyj dokładnie kostkę okablowania od strony silnika czy nie ma tam wewnętrznych wypaleń które mogą zniszczyć nową płytkę .

1
  • #3 12 Gru 2011 22:26
    raelber
    Poziom 7  

Gdzie mam szukać tej prądniczki ona jest przy silniku? sorry jestem trochę zielony w tym temacie, ale nie zielony ogółem potrzebuje parę wskazówek:)

0
  • #4 12 Gru 2011 22:48
    Mekkus
    Poziom 20  

Witam
    Jeśli posiadasz miernik z omomierzem, to do silnika jest wpięta kostka s siedmioma przewodami,cienkie przewody wychodzące z silnika to taho sprawdź ile ohm jest na stykach oraz po zakręceniu silnikiem i podłączeniu woltomierza sprawdź czy pojawia się na stykach z cienkimi przewodami napięcie i podaj wartości co pokazuje miernik.
    Z filmów wynika że jest problem komunikacji silnik moduł.Kup zwykły miernik z marketu i sprawdź sam i podaj wartości.
    Jak silnik do wymiany to nie opłacalna naprawa chyba że taho uszkodzone i będzie miał na podmianę to wtedy 150-200 zł

0
  • #5 12 Gru 2011 23:33
    raelber
    Poziom 7  

bo nie możliwe jest że mogłem źle podłączyć nowy programator jak mam końcówki klucze? Niestety nie posiadam takich rzeczy jak miernik z omomierzem? Orientujecie się jaki jest koszt naprawy jak ściągnę fachowca?

Dodano po 38 [minuty]:

właśnie trochę się zdołowałem bo zapłaciłem za programator 200zł i to już na starcie w plecy;/ w najgorszym wypadku sprzedam go za połowę ceny jak będzie chętny by chodź trochę odzyskać;/

0
  • #6 05 Wrz 2012 12:59
    Daniello
    Poziom 14  

Ile za programator ?? Udało się zrobić pralkę Pozdrawiam

0
  • #7 05 Wrz 2012 16:57
    raelber
    Poziom 7  

Okazało się, że to nie programator, sprzedałem go na allegro za 100zł kupujący zadowolony bo u niego chodzi elegancko. Ja już kupiłem nową. Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Posiadam do tej pralki drzwiczki i górną obudowę z elektroniką i pokrętłem

0