Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco 013A - nie zaciaga wody

frigo 12 Dec 2011 15:57 2560 2
 • #1
  frigo
  Level 12  
  Właśnie dostałem do rąk ww expres. Włączyłem - chciałem odpowietrzyć poleciała strużka i dalej ciągle powietrze. nie wiem czy nie powinien zaciagać wody ze zbiornika a nie widzę żeby to robił w trakcie odpowietrzania. Poza tym strasznie buczy na początku - potem trochę wycisza. Boje się go sfajczyć więc na razie nie grzebię przy nim. Ma ktoś pojęcie co to moze być? Zatkany? Zakamieniony? Pompa padła? On ze 2 lata stał nieużywany a w ogóle to był praktycznie nieużywany .
 • #3
  frigo
  Level 12  
  na razie nie mogę zdjąć górnej klapy - nie wiem co zrobić z tym pokrętłem - ani zdjąć, ani odkręcić, ani wysunąć a bez tego chyba sie nie zdejmie tej obudowy.
  przepchałem trochę wężyki strzykawką i taj jakby podpompowałem tą strzykawkę ale rezultat marny - pompa pracuje, zasysa ale tylko nie wodę - troche ją podciąga, troszkę wypluje rurka a następnie widac ze słupek wody staje a z odpowietrznika syczy powietrze a woda przestaje lecieć. Z tej drugiej rurki tez ma ciągnąć? Bo ta w ogóle nie rusza. Na tyle ile zajrzałem pod obudowę to wężyki wydają sie być ok - nasunięte i niepopękane. może gdzie indziej przepuszcza, ale jak zdjąć tą obudowę?
  Nie znam się niestety na serwisie a w mojej dziurze to kombajn do kartoszków prędzej się naprawi niż ekspres do kawy i pierun wie gdzie szukać serwisanta. jedyne co osiagnąłem to trochę wyciszyło sie ustrojstwo, ale rozgrzało się dość mocno - tak ma być? nie pracuje długo bo boję się spalić bez obiegu wody.
  Załączyłem na chwilę moduł do robienia kawy ale też tam nic nie leci.
  Tak czy inaczej dziękuję za podpowiedź.