Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

źle poskładany rdzeń transformatora Lutowanica ZDZ LT 125W

12 Gru 2011 19:07 4005 13
  • Poziom 9  
    Kupiłem we wrześniu lutownicę ZDZ LT 125W
    Wszystko w niej jest ok. Świetnie się nią lutuje.
    Ale ostatnio przy wymianie żarówki musiałem wyłożyć przód obudowy lutownicy.
    I zobaczyłem ,że jest źle poskładany rdzeń.

Ma to wpływ na prace lutownicy ??
    Gdyby był dobrze poskładany lepiej by grzała ??

Byłem u kolegi który ma zdz 75W zajrzałem do jego i on ma idealnie poskładane blachy.

Oto zdj. w tym momencie są średniej jakości postaram się dodać lepsze.

źle poskładany rdzeń transformatora Lutowanica ZDZ LT 125W źle poskładany rdzeń transformatora Lutowanica ZDZ LT 125W

Co poradzicie oddać na gwarancję ????
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 42  
    Jeśli
    keradxxz napisał:
    Świetnie się nią lutuje.
    ,to o co chodzi? Przecież to nie spawarka, a na tą chwilę lutowania to wystarczy.
  • Poziom 9  
    A może przy porządnie poskładanym rdzeniu będzie krótszy czas roztapiania cyny?
    przy dobrze poskładanym rdzeniu będzie lepsza przenikalność magnetyczna co za tym idzie większą moc będzie mogła oddać , nie prawda ???

Logiczne , że jak wybrałem 125W to zależało mi na mocy.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 30  
    Pokaż te zdjęcia w lepszej jakości bo nic złego nie widzę.
    Co dokładnie ci się w rdzeniu nie podoba?
  • Poziom 9  
    INTOUCH napisał:
    Pokaż te zdjęcia w lepszej jakości bo nic złego nie widzę.
    Co dokładnie ci się w rdzeniu nie podoba?

A widziałeś na żywo jak wygląda rdzeń w takiej lutownicy ???

źle poskładany rdzeń transformatora Lutowanica ZDZ LT 125W

rys. przedstawia blachy rdzenia

rozumiesz z rysunku co mam źle?????
  • Poziom 30  
    Rysunek, rysunkiem.
    Na zdjęciu tego nie widać.
    Spróbuj sam lepiej poskładać te blachy, albo kup chińską 200W i rozbierz.
    Trzecie wyjście poskarż się producentowi.
  • Poziom 9  
    źle poskładany rdzeń transformatora Lutowanica ZDZ LT 125W źle poskładany rdzeń transformatora Lutowanica ZDZ LT 125W

Widać ???
    Blachy ani troszkę nie powinny mieć przerwy przy łączeniach
  • Poziom 30  
    Rdzeń każdego normalnego transformatora powinien wyglądać w ten sposób http://www.fonar.com.pl/audio/projekty/trafa/trans5/trans.htm .

Producent poszedł na łatwiznę (rdzeń typu cebula lub pół toroida) bo mu szybciej zrobić. Ciężko taki rdzeń z blach transformatorowych (grubość 0,2 do 0,5mm) wykonać z japońską dokładnością nawet maszynowo. (Jak nie wierzy to spróbuj zgiąć kilkadziesiąt blach transformatorowych )
    W ZDZ pewnie częściowo składają transformator ręcznie.
    Rdzeń jest jeszcze podzielony na pół (wyraźny odstęp jak na twoim rysunku). Czegoś takiego nie ma w normalnych transformatorach. Ta szczelina ma większe znaczenie dla zmniejszenia mocy transformatora niż niewielkie szczeliny między blaszkami. Rdzeń jest tak zaprojektowany żeby się nie nagrzał zbyt mocno od przemagnesowania które występuje 50 razy na sekundę.
    Zresztą ten transformator jest wykonany do pracy „przerywanej” na zwarcie.
    „przerywanej” w cudzysłowie bo miej więcej wiem ile w rzeczywistości wynosi ta praca przerywana. Blaszki od ciepła się lekko pokrzywiły pewnie dlatego, że coś za długo topiłeś tą cynę.
  • Poziom 27  
    Ale porywczy chłopak z ciebie :P Nie unoś się za bardzo. Działa? Działa, więc po co szukać dziury w całym?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Ja myślę by przerwę w łączeniach uzupełnić opiłkami zeszlifowanego rdzenia.

Czyli nie potrzebny rdzeń trochę zeszlifować i opiłki wymieszać z jakimś klejem (lakierem) i ,,zaszpachlować" braki.

Ale mam jeszcze gwarancję, wiec może próbować by to wymienili ???
  • Poziom 9  
    Motronic napisał:

Ja nie wiem jak to może w takim stanie dojść do sprzedaży nikt tego nie sprawdza?

Masz zamiar kupić coś dobrego, płacisz sto razy więcej niż za jakieś chinskie badziewia i okazuje się, że porządne firmy wcale nie lepsze !

Przykład chciałem kupić porządną lutownice to okazuje się to co opisałem albo również chciałem kupić raz a konkretną multiszlifierkę wybrałem Dremel 4000 miała być nie wiem jaka wspaniała a na drugi dzień poszła na gwarancję -układ regulacji do wymiany oraz szlifierka miała bicie na wrzecionie.