Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz JBL GTO 601.1 Warto kupić?

karaś15 12 Dec 2011 20:20 3043 19
    karaś15
    Level 17  
    Witam mam okazje kupić taki wzmacniacz za myślę okazyjnie 300zł 100%sprawny. I moje pytanie brzmi czy opłaca się za taką cenę i o jakieś opinie na temat tego wzmacniacza. Głośnik jaki mam to Peiying PY-PA300F4. Pewnie będzie za słaby więc jeszcze pytanie jaki głośnik by pasował za małą kasę. Dziękuje z góry za odpowiedzi.
    suzuki.gsx
    Level 23  
    Do tego głośnika nie ma co szukać lepszego kompana. Co do opłacalności kupna widzę, że nowy (O Matko!!!) kosztuję około 1k, więc za 300 to fakt okazja, jeżeli jest tak jak piszesz. :D
    karaś15
    Level 17  
    Jest tak jak napisałem a to lepiej nie inwestować w lepszy głośnik?
    suzuki.gsx
    Level 23  
    Oczywiście że lepiej, podejrzewam, że kolega chcę "łubu dubu" na robić więc weź jakiegoś Lanzara czy PB z 400 rms i niech ci się śrubki odkręcają. :D
    karaś15
    Level 17  
    Witam ponownie koledzy. Nie chcę zakładać nowego tematu więc napisze tutaj bo zakupiłem ten wzmacniacz za 300zł i chciałem podłączyć i dzieje mi się tak że muzyka wydana przez subwoofer jest taka że nie gra potem z 1sekunde zagra i znowu cisza. Kumpel powiedział że mam słuchać tego przy zapalonym silniku bo tak to mi w minute akumulator padnie więc miałem zapalony ale i tak to samo. Brakuje mu prądu czy jak? On miał kondensator 1F i jakieś napięcie na wzmacniacz około 13,6 i grało mu to bez przerwy. Czy kupno kondensatora pomogło by? Jeżeli tak to jaki byście polecili? Kumpel ma na sprzedanie jakiś Sencor 2F chce za niego 100zł opłacało by się? Pewnie nie ma on takiej pojemności ale cena wydaje się niska. Co myślicie o kondensatorze Peiyinga lub LTC? Podaję te firmy bo pewnie będą tanie. Z góry dziękuje za odpowiedzi i Proszę o nie usunięcie postu.
    suzuki.gsx
    Level 23  
    Nie słuchaj tego kumpla i nie kupuj kondensatora. :|
    1. Jakie masz natężenie prądu na akumulatorze i jaka jest jego pojemność
    2. Jakie - " - na wzmacniaczu
    3. Jaki masz przekrój kabli
    4. Sprawdź czy wszystko masz dobrze podłączone.
    5. Przeczytaj faq Nazara !!! :D
    karaś15
    Level 17  
    Podłączone wszystko okey bo miałem podłączony przedtem wzmacniacz Raveland XA1000. Przekrój kabli trochę mały dokładnie nie wiem jak zmierzę to napiszę. A akum mały 45AH, natężenie mierzyć beż załączonego wzmacniacza? nie rozumie 2 pytania.

Gdzie znajdę te Faq? Bo nie umie znaleźć
    karaś15
    Level 17  
    Dzieje się tak tylko jak dam tak żeby głośnik było słychać bo jak jest bardzo cicho to gra ale nie słychac tylko czuć w dotyku że membrana się porusza. Gainem kręciłem nie mam jakoś go ustawionego.
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Możesz to jakoś dokładniej wytłumaczyć?

" Gainem kręciłem nie mam jakoś go ustawionego. "
    karaś15
    Level 17  
    No że czy był max czy min to grało tak samo. Nie miałem kabli tylko jakieś małe kabelki wymieniłem na konkretne i gra lecz światła przygasają ;/
    w0jta5
    Level 15  
    Zrób zdjęcia jak masz to podłączone i ustawione.
    suzuki.gsx
    Level 23  
    karaś15 wrote:
    No że czy był max czy min to grało tak samo. Nie miałem kabli tylko jakieś małe kabelki wymieniłem na konkretne i gra lecz światła przygasają ;/

Sprawdź dokładnie wszystkie połączenia, czy są dobrze zalutowane, możesz spróbować podłączyć alternator z akumulatorem za pomocą porządnego przewodu jak i masę akumulatora z nadwoziem o ile czerpiesz masę z nadwozia. :D
    No i sprawdź stan akumulatora.
    - powyżej 12,6 V stan idealny
    - 12,6 V do 12,4 V stan normalny
    - 12,3 V i poniżej akumulator zużyty
    karaś15
    Level 17  
    A to nie będzie lepiej kupić kondensator? Bo mam okazje kupić i kumpel co miał ten wzmacniacz to jak nie miał zapalonego auta to po krótkim czasie mu wyładował do zera akumulator. Przez to powiedział mi żebym go słuchał przy zapalonym samochodzie. Jeszcze dodam że mam samochód z małym silnikiem tzn Fiat Palio Weekend 1,2. Alternator podobno jest tam 65A. Więc może po prostu ten wzmacniacz tyle pobiera? Co ty na to suzuki.gsx?
    suzuki.gsx
    Level 23  
    karaś15 wrote:
    Co ty na to suzuki.gsx?

A ja na to , że nie czytałeś faq. :cry:
    Cytat;
    "kondensator to ostateczność" zgadnij z czego. :D
    karaś15
    Level 17  
    Kable i ogólnie podłączenie jest okey. Jedynie kable z akumulatora są fabryczne. Może łatwiej bedzie zastosować ten kondensator. I faq czytałem ale nie całe.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    karaś15 wrote:
    I faq czytałem ale nie całe.

karaś15 wrote:
    Może łatwiej bedzie zastosować ten kondensator.

Zakupy zawsze były łatwiejsze niż ...czytanie .
    w0jta5
    Level 15  
    No jak kable i połączenie jest ok to czemu nie gra?

Jak już się tak uparłeś to pożycz od kolegi kondensator na test - jak bedzie grało to weźmiesz i kupisz...
    karaś15
    Level 17  
    Ale wszystko gra fajnie tylko światła mocno przygasają.
    suzuki.gsx
    Level 23  
    Nie czytałeś faq, nie sprawdziłeś akumulatora, a i tak kupisz ten kondensator,
    więc o co chodzi. Ja wysiadam. :D