Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada dostępu do ściągania plików tylko na jednym komputerze.

12 Gru 2011 20:20 2387 12
  • Poziom 21  
    Witam, mam pytanie: w jaki sposób zablokować dostęp do ściągania plików przez np utorrent tylko na jednym komputerze ?. W domu komputerów jest trzy. Internet rozprowadzany jest przez livebox i wi-fi. Chciałbym, aby na wszystkich był normalny dostęp do internetu. Mam nadzieję, że nie zagmatwałem zbytnio.
  • Poziom 33  
    waljo napisał:
    Witam, mam pytanie w jaki sposób zablokować dostęp do ściągania plików przez np utorrent tylko na jednym komputerze ?. W domu komputerów jest trzy. Internet rozprowadzany jest przez libebox i wi fi. Chciałbym aby na wszystkich był normalny dostęp do internetu. Mam nadzieję, że nie zagmatwałem zbytnio.
    Musisz wiedzieć na jakim porcie pracuje torrent i go zablokować - problem w tym, że torrent może pracować na różnych portach. Jeśli lb potrafi, to możesz zablokować zakres portów.
  • Poziom 21  
    Blokadę robi sie w ustawieniach liveboxa?. I drugie gdzie znaleźć port torrenta?.
  • Poziom 33  
    waljo napisał:
    Blokadę robi sie w ustawieniach liveboxa?. I drugie gdzie znaleźć port torrenta?.
    Nie wiem lb to nie moja domena, port znajdziesz w ustawieniach torrenta na kompie, który ciągnie - właściwości - port ;)
  • Poziom 21  
    Generalnie to chodzi mi o to aby blokować ja jednym kompie torrenta poprzez liveboxa, jak to zrobić.
  • Poziom 33  
    VooVoo napisał:
    waljo napisał:
    Witam, mam pytanie w jaki sposób zablokować dostęp do ściągania plików przez np utorrent tylko na jednym komputerze ?. W domu komputerów jest trzy. Internet rozprowadzany jest przez libebox i wi fi. Chciałbym aby na wszystkich był normalny dostęp do internetu. Mam nadzieję, że nie zagmatwałem zbytnio.
    Musisz wiedzieć na jakim porcie pracuje torrent i go zablokować - problem w tym, że torrent może pracować na różnych portach. Jeśli lb potrafi, to możesz zablokować zakres portów.
    Tu napisałem co masz zrobić.
  • Poziom 21  
    Witam wyłaczyłem w livebox - ie port na którym pracuje torrent ela nic to nie dało, nadal można ściągać.
  • Poziom 43  
    Na livebox jest niemożliwe zablokowanie usługi torrent.
  • Poziom 21  
    To jak to zrobić?. Rzecz w tym, że chciałbym aby internet działał normalnie tylko żeby nie można było ściągać plików przez utorrent?.

Dodano po 15 [minuty]:

Może jakiś program zainstalować na tym kompie gdzie ma być blokowane ściąganie plików
  • Poziom 33  
    waljo napisał:
    To jak to zrobić?. Rzecz w tym, że chciałbym aby internet działał normalnie tylko żeby nie można było ściągać plików przez utorrent?.

Dodano po 15 [minuty]:

Może jakiś program zainstalować na tym kompie gdzie ma być blokowane ściąganie plików
    Zastąpić lb przez router, na którym będzie można blokować porty, strony, a nawet bedzie mozna blokować dostęp całkowicie w wyznaczonych porach dnia w tygodniu.
  • Poziom 21  
    Raczej nie wchodzi w grę najbardziej pasowałby jakiś program. Ewentualnie może da się jakoś zablokować tego utorrenta poprzez windows na kompie jest win7.
  • Poziom 33  
    waljo napisał:
    Raczej nie wchodzi w grę najbardziej pasowałby jakiś program. Ewentualnie może da się jakoś zablokować tego utorrenta poprzez windows na kompie jest win7.
    To co się da zablokować, można odblokować. To co się odinstaluje, można znowu zainstalować - krótko mówiąc, blokując coś na kompie klienta, to syzyfowa robota. Chyba, że mówimy o układzie rodzic - dziecko, wtedy zakładamy konto bez uprawnień do instalacji czegokolwiek i pozamiatane.
  • Poziom 21  
    Zablokowałem program poprzez polecenie "nie uruchamiaj określonych aplikacji". Problem rozwiązany program nie uruchamia się to najważniejsze. Pozdrawiam, zamykam temat ponieważ problem został rozwiązany.