Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączanie się kompa, powłoka na kineskopie

piórko 13 Gru 2004 19:40 899 4
 • #1 13 Gru 2004 19:40
  piórko
  Poziom 30  

  Dwa (pytania) w jednym (poście):

  1. Komputer czasem restartuje się przy normalnym zamykaniu krzyżykiem jakiegoś okna. XP Pro, Duron750, K7VTA3, 128 DDR, CD, CDR, Geforce 2, zasilacz - nie wiem . Nie zdarzało się to przy Win ME. Nie ma to raczej związku z chwilowym obciążeniem ilością uruchomionych programów.
  2. Monitor 17cali płaski NEC ma uszkodzoną szarą powłokę na zewnątrz kineskopu (przeciwodblaskowa?).Nie jest to duże - około 1 cm średnicy ale rzuca się w oczy.
  Czy można to czymś naprawić, czy można zmyć całą.

  0 4
 • #2 14 Gru 2004 10:09
  kosmik903
  Poziom 17  

  Co do monitora, to nie da rady naprawić, można zetrzeć całą ale jest to powłoka antyodblaskowa więc pogorszą się parametry obrazu.

  Pozdrawiam

  0
 • #3 14 Gru 2004 10:55
  mirekkw
  Poziom 10  

  Co do kompa, to od kiedy tak się dzieje? Może się tak dziać od częstych spadków napięcia lub może instalowałeś jakiś program, gre lub cokolwiek innego i po czym zaczęły się kłopoty, spróbuj odinstalować to. Zrób skan przeciw wirusom, jeśli nic nie pomorze to spróbuj zrobić format (ale tą opcje zalecałbym na końcu)

  0
 • #4 14 Gru 2004 15:51
  B_U_L_I
  Poziom 13  

  Cześć
  Co do resetów w win XP może być to wina sterowników. Miałem podobny problem z płytą MSI i win XP, wszytskiemu winien był sterownik od karty graficznej zintegrowanej z płytą główną, w innych systemach było ok. Może to być oczywiście każdy inny sterownik. Ściągnij sobie najnowsze sterwoniki od plyty głównej i wyłącz w XP automatyczne uruchamianie - WŁAŚCIWOŚCI SYSTEMU => ZAAWANSOWANE => URUCHAMIANIE I ODZYSKIWANIE => USTAWIENIA i tam jest sekcja awaria systemu i automatyczne uruchamianie. Po wyłączeniu tej opcji komputer sie nie zrestartuje tylko wyświetli sie niebieski ekran z błędem tak jak w win ME i 98.

  0
 • #5 14 Gru 2004 23:08
  piórko
  Poziom 30  

  Dzięki, dzięki.
  Z komputerem jest taki myk, że to się dzieje u kolegi zielonkawego w tej materii, a ja tylko z doskoku staram się panować nad działaniem sprzętu.
  Moment w którym zaczęły się restarty trudno jest ustalić - najprawdopodobniej od instalacji XP jakieś 2 miesiące temu. Grafika to jak pisałem wcześniej GF 2 MX, sterownik 6.1.7.7 chyba aktualny.
  Czy powodem może być nie największy (128) RAM ?
  Antywirusem nie był sprawdzany, ale tego nie podejrzewam bo był używany mało i bez internetu.
  Kiedyś też zdarzały się restarty w podobnych sytuacjach, lecz powodem był minimalnie ukruszony procek - już wymieniony.
  Dotychczasowe porady wykorzystam przy najbliższej okazji.
  Chętnie przeczytam następne.

  0