Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlączenie głośników komp. do Tv LCD

bastian82 12 Gru 2011 20:37 2715 11
  • #1 12 Gru 2011 20:37
    bastian82
    Poziom 9  

Moglibyście wytłumaczyć jak podpiąć głośniki komputerowe do Tv, tak żeby grały wszystkie albo przynajmniej więcej niż dwa. Głośniki komp. Logitech x-530 a tv Samsung lcd

0 11
  • #2 12 Gru 2011 23:00
    pszemeq
    Poziom 18  

Cześć !
    Niestety telewizor nie ma wyjść audio mogących zasilić te głośniki. Fotografia prezentująca tylna ściankę telewizora zawiera złącza video (component) - nie podłączaj tu głośników! Z euroconnectorów (21pinowe złącza) tez nie wyprowadzisz sygnału dla głośników a dół to standardowy kompozyt video + stereo. Zestaw X530 wymaga prostych sygnałów analogowych dla każdego z kanału.
    pozdrawiam

0
  • #4 12 Gru 2011 23:41
    bastian82
    Poziom 9  

czyli pozostaje kupić kino domowe. A przez Ps3 albo dekoder N-ki też nie?

0
  • #5 13 Gru 2011 12:12
    pszemeq
    Poziom 18  

Też nie - urządzenia nie maja wyprowadzonego sygnału. z drugiej strony jakie sygnały chciałbyś wyciągnąć z telewizora ? Ewentualnie DVB-T mogłoby posiadać dźwięk wielokanałowy ale wówczas musisz go rozkodować właśnie przez odpowiedni wzmacniacz np. kina domowego.
    Pozdrawiam

0
  • #6 23 Gru 2011 21:34
    bastian82
    Poziom 9  

Nie chciałem zaśmiecać nowym tematem więc...
    Kupiłem kino dom samsung HTD 4550 i mam problem z połączeniem go z n-ką i PS3. Moglibyście wyjaśnić co i jakimi kabelkami

0
  • #7 23 Gru 2011 23:02
    pszemeq
    Poziom 18  

Cześć !
    1. na pierwszym zdjęciiu jak rozumiem kino domowe. Widać w złącze komponentowe i kompozytowe ( wyjścia), widac hdmi (wyjście), złącza sieciowe oraz optyczne dźwiękowe.
    2 potrzebujesz podłączyć PS3 do kina domowego w celu dekodowania dźwieku oraz dekoder N ( w tym samym celu)
    3. Jeśli nie masz WEJŚĆ w kinie domowym prócz tego optycznego SPDIF to jest problem - nie możesz bowiem jednoczesnie podłączyć PS3 i Nki. Jedno i drugie urządzenie posiada możliwośc obsługi złącza optycznego ale tylko jednego na raz.
    Resumując - sprawdź jakie masz WEJŚCIA do kina domowego i daj znać.
    Pozdrawiam

0
  • #8 23 Gru 2011 23:37
    bastian82
    Poziom 9  

Rozumiem, że musiałbym przełączać kabelki pomiędzy N-ką a PS3.Skoro nie mam więcej wejść w kinie (chyba widać na zdjęciu) to trudno. Teraz potrzebuje kabel SPDIF i po połączeniu N ki z kinem będę miał w nim dźwięk?

0
  • #9 24 Gru 2011 14:00
    pszemeq
    Poziom 18  

Dokładnie rzecz biorąc to jest kabel optyczny - tak powinno działać i zapewnić dekodowanie dźwięku do okólnego. Kupisz go praktycznie w każdym sklepie.
    Pozdrawiam

0
  • #10 24 Gru 2011 14:33
    bastian82
    Poziom 9  

jeszcze jedno pyt.: czy to normalne,że dźwięk w kinie puszczony przez dekoder n-ki jest dużo słabszy od dźwięku puszczonego w kinie z radia. U mnie to zaledwie połowa mocy. Próbowałem ustawieniami coś pozmieniać ale bez efektu. Obawiam się, że podczas oglądania kina przy fajnej akcji nie będę mógł stworzyć odpowiedniego nagłośnienia.

0
  • Pomocny post
    #11 25 Gru 2011 18:21
    pszemeq
    Poziom 18  

Myślę, że nic na to nie poradzisz. Inne są ustawienia poziomu , do których nie masz dostępu. Ja w swoim sprzęcie również mam podobnym prpblem - innego poziomu sygnału.

0
  • #12 08 Sty 2012 20:51
    bastian82
    Poziom 9  

Kino podłączone według wskazówek kolegi pszemeq. Żeby uzyskać głos w kinie z dekodera i PS3 podłączyłem kablem optycznym kino z Tv. To tak żeby nie przełączać kabla z N ki do PS3 w zależności co chce się słuchać. Dzięki, temat zamknięty

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo