Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wkrętarka z udarem dewalt - potrzebna pomoc w naprawie.

sylwann 12 Dec 2011 21:45 10615 11
    sylwann
    Level 10  
    Witam.
    Mam w naprawie wkrętarkę Dewalt z uszkodzonym włącznikiem. Niestety nie znam modelu wkrętarki, tabliczka się wytarła.

Przydałą by mi się pomoc kogoś kto siedzi w naprawach elektronarzędzi tej firmy i pomoże mi w zalezieniu włącznika do tej maszyny.

Na początek podam parametry włącznika. 25a/18vdc nr 152398-04.

Spędziłem sporo czasu szukając takiego włącznika w sieci po tych numerach, trafiłem na jednej z amerykańskich aukcji na identyczny włącznik i tam były dodatkowo podane numery katalogowe. 152274-19sv.

Wkrętarka wyglądem przypomina model dc988. Jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia ceny tego włącznika po tych numerach będę wdzięczny. Liczę na Wazą pomoc.

ps.W razie potrzeby mogę zamieścić zdjęcia wkrętarki.
    sylwann
    Level 10  
    Na stronie figuruje inny włącznik ale napisałem do nich wiadomość z pytaniem o dostępność części która mnie interesuje.

ps. dziękuje za zainteresowanie
    tata1
    Level 20  
    Witam
    Ja również mam problem z wyłącznikiem do Dewalta. Są dostępne, ale najtaniej znalazłem po 198zł :-( . Od przeciążenia spalił się tranzystor sterujący M0273007 i zamówiłem na zagranicznych aukcjach. Czekam na przesyłkę z Hong Kongu. (Ostatnio przysłali wciągu 7 dni).
    Może da się naprawić ten twój wyłącznik, bo nowe bardzo drogie
    zobacz tam: http://www.elektro-czesci.com.pl/-center-wylaczniki-marquardt-center-,37,2.html
    ale drogo...
    szewcuu
    Level 10  
    Witam!
    Przepraszam że się wtrącam ale również mam problem z włącznikiem do wkrętarki Dewalt.
    Też uszkodził mi się wyłącznik do Dewalt (jednak tabliczka znamionowa wytarta) , nowy kosztuje 150 plus przesyłka.
    Czy będzie pasował to tego typu wkrętarki wyłącznik od wkrętarki 14,4V, jego oznaczenia to: 2705.2401; 152398-07 numeru katalogowego nie znam.
    Tak wygląda wyłącznik od wkrętarki 14v, inny niż mój lecz moja wkrętarka również jest na 14,4 V
    wkrętarka z udarem dewalt - potrzebna pomoc w naprawie. wkrętarka z udarem dewalt - potrzebna pomoc w naprawie.

Natomiast tak oryginalny:
    wkrętarka z udarem dewalt - potrzebna pomoc w naprawie. wkrętarka z udarem dewalt - potrzebna pomoc w naprawie.
    iku18
    Level 19  
    szewcuu wrote:
    Czy będzie pasował
    Jeżeli parametry są taki same to owszem.
    tata1
    Level 20  
    Witam
    Pisałem wyżej że uszkodził mi się taki wyłącznik w DW 959. Wyłącznik o symbolu: 2705.2401. Okazało się że tylko tranzystor sterujący się spalił. Niestety górny symbol tranzystora mało czytelny, natomiast dolny to M0273007. Znalazłem na E bay i po kilku dniach przyszedł z Hong Kongu (za 3 dolary z przesyłką). Wyłącznik zreperowany i działa.

Tylko mam pytanie - jaki smar się daje do wyłącznika?
    kamilbalut
    Level 11  
    Witam, również mam padnięty wyłącznik do wkrętarki dewalt (wytarta ścieżka oporowa), można dostać namiary gdzie z hong kongu można zamówić taki wyłącznik? Pytanie do znawców, da się jakoś zregenerować taką ścieżkę?
    adamkol45
    Level 17  
    Oryginalny włącznik kupisz w sklepie/serwisie elektronarzędzi. Tutaj masz link do informacji serwisowej DeWalta: Link
    tata1
    Level 20  
    Panowie nie kupowałem wyłącznika w Honk Kongu, jedynie tranzystor sterujący.
    Frenk15
    Level 13  
    Przeglądałem stronę:
    http://www.dslreports.com/forum/r25806686-need-help-identifying-a-damaged-transistor

Wychodzi, że do włącznika ma być tranzystor Mosfet z kanałem wzbogacanym typu N.
    Zresztą tam jest układ czasowy NE555 do generowania przebiegu prostokątnego i sterowanie obrotami jest wypełnieniem.
    Nie rozbierałem tego włącznika ale układ powinien być banalny.

Na powyższej stronie proponują tranzystor HUF75321P3, HUF75321S3S 35A, 55V 0.034Oma
    N-Channel Power Mosfet.

Dlatego jeśli nie jest zepsuty potencjometr naprawa powinna być banalna.
    /////////////////////////////////////
    Według mnie włączniki do wkrętarek Dewalt są takie same do modeli 12; 14,4; 18 V. dla modeli tego samego typu (podobnej mocy i konstrukcji).
    Jeśli wkrętarki znacznie różnią się mocą pomimo takiej samej konstrukcji zewnętrznej włączniki włącznika mogą być różne.

Do jakich modeli pasuje włącznik można sprawdzić na stronie DEWALT.
    http://www.dewalt.pl/ -> Serwis Dewalt

jeśli znajdziemy model wkrętarki np: DW980 -> Parts List
    Włącznik - 368832-09 pasuje do modeli:
    DC210K, DC212K, DC213, DC213KL, DC980K, DC981K, DC984K, DC987K, DC988K, DW912K2, DW927, DW928, DW929, DW956, DW957, DW980, DW981, DW984, DW987, DW988, DW997K, DW999K

moc tych modeli w do 420W włącznik nie zależnie od napięcia
    DW980, DW981 - 12V
    DC984K - 14.4V
    DW988 - 18V

W modelach o mniejszej mocy pomimo tej samej konstrukcji będą miały prawdopodobnie tranzystory na mniejsze prądy jak dla modeli:
    Włącznik - 152274-15 pasuje do modeli:
    DC385, DC385, DC385KB, DC729K, DC759, DW958K

moc w tych modelach moc do 330W włącznik nie zależnie od napięcia
    napięcie 18V

Na pewno jeśli konstrukcja pozwala na założenie włącznika to z wkrętarki o większej mocy można założyć do tej o mniejszej mocy.
    Frenk15
    Level 13  
    Przeglądałem stronę:
    http://www.dslreports.com/forum/r25806686-need-help-identifying-a-damaged-transistor

Wychodzi, że do włącznika ma być tranzystor Mosfet z kanałem wzbogacanym typu N.
    Zresztą tam jest układ czasowy NE555 do generowania przebiegu prostokątnego i sterowanie obrotami jest wypełnieniem.
    Nie rozbierałem tego włącznika ale układ powinien być banalny.

Na powyższej stronie proponują tranzystor HUF75321P3, HUF75321S3S 35A, 55V 0.034Oma
    N-Channel Power Mosfet.

Dlatego jeśli nie jest zepsuty potencjometr naprawa powinna być banalna.
    /////////////////////////////////////////////
    1) Miałem już kilka tych włączników w rękach i chce powiedzieć, że część podczas rozbierania rozwala (rozp...dala) zaczepy włącznika czym jestem bardzo zirytowany to jakieś tum..y (tł.ki).

Najlepiej rozebrać włącznik z wykorzystaniem blaszek zrobionych z pokrywki słoika potrzebna jest jeszcze pęsetka i nożyczki pęsetka do zakładania blaszek a nożyczki do cięcia blachy.

Blaszki wyglądają jak na zdjęciu "Blaszki.JPG". Przyrząd do rozbierania włącznika.

2) Kolejna sprawa to spotkałam się ze spalonym (stopionym) włącznikiem z powodu nieprawidłowo zaciśniętych, założonych kabli na zaczepy dlatego proponował bym podczas rozbieranie nie zdejmować kabli pozostawić włącznik razem ze szczotkami. Zdejmując niszczy się miedziane zaczepy, w efekcie może dojść do spalenia włącznika "Włacznik.JPG".

3) W jednym włączniku wymieniałem styki bo były wypalone zrobiłem to w ten sposób, że z innego włącznika (inne urządzenie) w którym były srebrne styki na miedzi wyjął je i założyłem do naprawianego włącznika. Można ro zrobić jedynie w przypadki jeśli blachy miedziane nie są wypalone.

Jeśli blachy miedziane są wypalone również można je wymienić. Blachy najlepiej zgnieść młoteczkiem tak żeby grubość malała stopniowo i linia lutowania była długa jak na rysunku dolutować styk i dopiłować (Naprawa stykow.jpg).

4) Tranzystor Mosfet newralgicznym punktem jest pasta silikonowa i przykręcenie radiatora, jeśli pod obudowę tranzystora dren podejdzie pasta oraz przy słabym przykręceniu może dojść do przegrzania tranzystora.