Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIONEER DEH-P3600MP - dziwne zachowanie!

13 Gru 2004 19:52 1241 6
  • Poziom 15  
    Radyjko ma takie napady ze gra chwile dobrze a pozniej sie zawiesi, wylaczy i przestaje pobierac prad. Plytke czasami da sie wepchnac w kieszen a czasami nie ale po tym zadne reakcji. Wciagnie plytke i tyle z poboru produ. Wykluczam panel gdyz powinien sie zaswiecic po wlozeniu plytki a pozaty wszystkie przyciski dzialaja ok. Prosilbym o schemat tego radia jezeli ktos posiada - ulatwilo by mi to naprawe radia.

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    przy podobnej usterce przy 7100 pomogło przelutowanie kwarców na płycie głównej.
  • Poziom 15  
    Ok sprawdze co z tymi kwarcami ale narazie radyjko zaczelo dzialac i musze czekac az padnie - wtedy podstawie inny kwarz. Takie uszkodzenia sa najbardziej upierdliwe

zaowazylem ze radyjko dziala jak jest zimne a zaczyna szwankowac jak sie rozgrzeje. Kiedy radio ostyglo uruchamialem je i pokolei nagrzewalem uklady i padlo na ukladzieA2240 (8 pinowy smd). Co to jest za uklada - oznaczenie na plycie IC101.
  • Poziom 24  
    Sprawdź ścieżki masy (GND).
    Szczególnie tą która prowadzi do układu scalonego wzmacniacza mocy(PAL007A).Na tej samej masie pracują zasilacze procesora.
    Najłatwiej sprawdzić to pod zasilaniem (względem przewodu zasilania GND).
  • Poziom 15  
    masy os - sprawdzile. Zasialnie procka tez
  • Poziom 24  
    Jeśli sprawdziłeś omomierzem przy odłączonym zasilaniu to nic to nie daje.
    Masa zanika pod obciążeniem (po rozgrzaniu).
    "puszczają się" przelotki masy (połączenia ścieżek po obu stronach laminatu)
    Oczywiście kwarcu nie wykluczam ale w tych modelach częściej uszkadza się to co napisałem.
  • Poziom 15  
    ok narazie radyjko dziala wiec nic nie sprawdze - czekam az znowu padnie. Wydaje mi sie ze wada pyl uklad o ktorym pisalem wczesnie (byc moze zimny lut) wylutowalem i wlutowalem go na nowo i narazie jest ok. Jak sytuacja sie powturzy to sprawdze przelotki