Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ariston at 23 mi - dwufunkcyjny

12 Gru 2011 22:30 2799 2
  • Poziom 2  
    Mam takie skromne pytanko, a zarazem prośbę...czy ktoś posiada schematy wraz z opisami do tego pieca? Niestety nie posiadam tej magicznej książeczki, ponieważ piec był zakładany jakieś 10 lat temu, za czasów mego dziadka...a to człowiek już sędziwych lat, więc niestety nie jest możliwe odzyskanie tego...byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
  • Poziom 2  
    nie wiem czy dość dobrze fachowo to sprecyzuję...chodzi o schematy podłączeń poszczególnych części w piecu (płytek sterujących, iskrownika, bezpiecznika...etc.)...chodzi o to, że mieliśmy ostatnio z mężem awarię pieca...przyszedł jeden fachowiec stwierdził szybko, że to awaria którejś z płytek sterujących, ale nie chciał się podjąć tematu (chyba nie bardzo znał się na aristonie)...przyszedł drugi stwierdził to samo...tylko, że jak przyniósł rzekomo nowe płytki, okazało się, że piec dalej nie chodzi...sumą sumarów Pan fachowiec miał schemat i w końcu doszedł rzekomo wg jego mniemania, że ktoś grzebał w piecu i zamienił kabelki przy bezpieczniku- powinny być na przemiennie...troche dziwne, bo mieszkamy z mężem 1,5 roku i piec normalnie działał...nagle padł...a żadne z nas nic tam nie robiło, ponieważ nie mamy bladego pojęcia o tym...nim Pan fachowiec zaczął wciskać nam tę bajeczkę (bo tak domniemam) wymienił jeden kabelek w górnym lewym roku przy kominie - co podejrzewam, że było prawdziwą awarią pieca...nie miałabym nic przeciw, gdyby nie to, że Pan fachowiec za łączną usługę skasował nas 600zł - to chyba nawet nie lekka przesada...mam wujka elektronika i ojca mechanika...dla nich nie byłoby problemu wymienić jeden kabelek, gdyby tylko mieli taki schemat...wiem, że takie są...dlatego zwracam się do użytkowników tych pieców, bo może gdzieś mają...na przyszłość chciałabym uniknąć prawdopodobieństwa na trafienie jakiegoś nieuczciwego fachowca...choć mam nadzieję, że do czasu przewidzianej wymiany pieca nie będzie to konieczne...a sama zobowiązuję się do zamieszczenia takich schematów, gdy będę mieć kiedyś tam nowy piec...bo zdaję sobie sprawę jak czasem może to być przydatne. Z góry dzięx