Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BRAK JAKOŚCI - TELEWIZJA DVB-T

12 Gru 2011 22:57 6293 10
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z telewizją naziemną

Posiadam antenę pasywną maxiuma uhf-200

Do tego jest podłączony aktywny rozdzielacz sygnału
    Oczywiście mam podłączony zasilacz pod wyjście z tv

Podczas wyszukiwania stacji bardzo słaba jakość, znajduje jedynie kilka kanałów analogowych.

Podczas wyszukiwania kanałów telewizji naziemnej mierząc w telewizorze jakość sygnału to jego moc wynosi: 54%, zaś jakość zerowa

W czym może leżeć problem, proszę o pomoc
    Jak ustawić antenę, czy kąt pionowy jest ważny, jak ustawiać??
    W czym może tkwić problem

Siła sygnału: 54%
    Jakość: 1%

Obraz klatkuje i się zacina
    Miejscowość: Brzeg, opolskie

Caps Lock w temacie a zasady forum!
    Proszę poprawić!
    [_P_]
  • Moderator
    Antena obrócona na Ślężę czy na Chrzelice...?
  • Poziom 35  
    Nie pomyliłeś kolego przez przypadek wyjść w rozgałęźniku, wyjście zasilające rozgałęźnik.
  • Moderator
    Jak jest z odbiorem przy dołączeniu anteny bezpośrednio do tylko jednego odbiornika?
  • Poziom 8  
    Rozdzielacz aktywny jest zasilany z normalnego zasilacza z ostatniego wyjścia, normalnie przez kabel antenowy 12v zasilacz

Nie mam bezpośrednio podłączonej anteny do tv, mam wysoko pociągnięty kabel, nie wiem za bardzo w czym może leżeć problem..., że mam akurat tak słabą jakość obrazu-ani analogówki ani cyfrówka-klatkowanie 0 % jakości a siła sygnału 52% pokazuje mi tv

tak ustawiona na opole, Chrzelice

Rozgałęźnik aktywny
    model: art\4
  • Moderator
    Antena musi być ustawiona normalnie w poziomie. Nie będzie odbierać TVP3Info w analogu, bo jest nadawane w polaryzacji pionowej na kanale 10tym.
    W tym aktywnym rozgałęźniku sprawdź czy przypadkiem na gniazdo do którego masz podłączaną antenę nie jest obecne jakieś napięcie stałe. Jeżeli antena jest pasywna to nie wolno podawać napięcia na symetryzator.

Jedyna rada to sprawdzać po nitce do kłębka.
    Najpierw dołączyć jeden odbiornik do same anteny, potem włączyć rozdzielacz tylko z jednym odbiornikiem i tak po kolei...
    Być może jest jakiś prosty błąd w instalacji, przygnieciony kabel, zwarcie drucikiem z oplotu we wtyczce...
    Mimo zrobienia kilku tysięcy instalacji antenowych mnie także takie "numery" się zdarzają, co się nałaziłem po dachach to moje...
    Tylko ludzie głupi i psychicznie chorzy nie popełniają błędów.

Czasami wystarczy przemieścić antenę nieco w górę lub w dół, przesunąć w bok....
  • Poziom 35  
    Możesz kolego dać fotkę tego rozgałęźnika?
  • Poziom 8  
    Jutro popołudniu jeszcze raz dokładnie wszystko sprawdzę i dam znać

Do czwartego wyjścia podpinam kabel antenowy = zasilacz z symetryzatorem przy złączce do telewizora

Podobno, na allegro gościu pisze:

Umożliwia podłączenie czterech telewizorów z jednej anteny naziemnej (antena siatkowa, wszelkiego rodzaju anteny kierunkowe) lub kablówki. (wtedy należy dokupić zasilacz antenowy, który zasili rozgałęźnik, dodatkowo należy przeciąć zworkę wewnątrz urządzenia). Zasilacz stosujemy tylko jeden , który zasila rozgałęźnik i płytkę antenową w antenie.

Nie widzę tam żadnej "ZWORKI" Ale pod deklem przy strzałce jest ścieżka i nie jest to żadnym drucikiem połączone więc chyba ta zworka została juz przecięta w sklepie jak kupiłem, chyba działa w porządku bo zasilacz funkcjonuje prawidłowo-świeci się- tak by miał zwarcie prawdopodobnie jakby nie działał i by dioda nie dawała znaku, chociaż czasem jak poruszam kablem przu połączeniu wtyczki antenowej do telewizora z zasilaczem dioda znika jakby było jakieś zwarcie...

Popraw załącznik w/g linku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    PW
    [_P_]
  • Moderator
    Wygląda na to to cudo posyła zasilanie do kabla antenowego.
    Świadczy o tym ten kawałek zdania:
    "....jednej anteny naziemnej (antena siatkowa, wszelkiego rodzaju anteny kierunkowe) lub kablówki. (wtedy należy dokupić zasilacz antenowy, który zasili rozgałęźnik, dodatkowo należy przeciąć zworkę wewnątrz urządzenia). Zasilacz stosujemy tylko jeden , który zasila rozgałęźnik i płytkę antenową w antenie"

...czyli trzeba otworzyć i sprawdzić czy owa zworka (ta właściwa, może przez pomyłkę przecięto inną) jest przecięta. Posłanie zasilania do anteny pasywnej z symetryzatorem powoduje że mamy zwarcie dla prądu stałego całej instalacji i rozgałęźnik nie ma w ogóle zasilania. Wówczas nic nie będziemy odbierać a analogi będą bardzo "zaśnieżone"....
    Dlatego pytałem się czy na gnieździe antenowym mamy napięcie stałe...
    Znajdź ta zworę, w instrukcji powinien być opis.

Nie wszystkie zasilacze "gasną" przy zwarciu zasilania. W niektórych dioda świeci się zawsze po włożeniu gniazdka a zasilanie jest podawane przez stabilizator z zabezpieczeniem i odcinaniem przy zwarciu.

http://rtvwieczorek.pl/Aktywny_rozgaleznik_telewizyjny_ART4-102.html
  • Poziom 35  
    Ten rozgałęźnik posiada regulację wzmocnienia przy wejściu antenowym. Sprawdź kolego w jakiej jest pozycji.
  • Poziom 20  
    Kolego w takich przypadkach bez miernika to jak bez ręki a reszta to wróżenie z fusów.
    Nie wszystkie wzmacniacze są przeznaczone do sygnału cyfrowego, gdyż jego średnia moc w paśmie jest dużo wyższa. I elementy ulegają nasyceniu, przesterowaniu.