Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośników na mocniejsze w kolumnach.

12 Gru 2011 23:21 2318 5
  • Poziom 13  
    Witam.

Mam dwie dwudziestoletnie kolumny Tonsila, 50W każda. Zamontowane w nich głośniki (seryjne) to: niskotonowy 60W 8Ω, średniotonowy 40W 8Ω i wysokotonowy 50W 8Ω. Kolumny obecnie są podłączone do 180 watowego sprzętu firmy Technics.
    Zamierzam wymienić głośniki średnio i niskotonowe z powodu uszkodzeń mechanicznych. Ze względu na to, że obecny sprzęt jest mocniejszy, to czy mógłbym te głośniki zmienić na 80W niskotonowy i 60W średniotonowy? Dodałem temat ponieważ nie interesuję się za bardzo nagłośnieniem, a kupno nowych głośników to wydatek i chcę mieć pewność, że wszystko będzie współpracować ze sobą.

Z góry dzięki za pomoc.

PS. Jak można wstawić mocniejsze głośniki, to proszę napisać moc maksymalną nowych, jeśli można mocniejsze niż podałem.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Czyżby mowa o kolumnach Space 86?

Głośniki owszem, można wymienić, o ile będą one dostosowane do kolumny, tj. jej objętości wewnętrznej oraz ustawień zwrotnicy. Moc raczej niewiele ma tu do rzeczy, a ogólna moc zestawu zależy głównie od głośnika basowego.

Tzw. chińskich tanich głośników nie opłaca się montować - pomimo teoretycznie większej mocy, grają one kiepsko, i włożone "na pałę" najprawdopodobniej będą grać gorzej od fabrycznych głośników z tej kolumny.

W kolumnach tonsilowskich najlepiej sprawdzą nowe głośniki Tonsila, jest duża szansa że zgrają się z parametrami kolumny.
  • Poziom 34  
    Witam. Można czegoś poszukać z firmy STX o tych samych parametrach, są one zbliżone do Tonsil, jeżeli koszt oryginalnych głośników byłby wysoki.
  • Poziom 13  
    Kolumny to ZgC-50-8-44, głośniki kupuję Tonsila, mają nisko i średniotonowe po 70zł.
    Zdecydowałem się na same głośniki, ze względu na drewniane kolumny. Wszyscy mówią, że są 2 razy lepsze od plastikowych. Poszukam zdjęcia i dam link, jak nie znajde to zrobię sam i dodam.

Dodano po 2 [minuty]:

http://unitra.eu.org/node/2514 - link.

Dodano po 6 [minuty]:

Znalazłem nisko i średnio tonowe 80W każdy. Jeśli każde pasują, to te też będą, lecz nie jestem pewien co do tych zwrotnic, w linku napisano, że są ubogie - to nie szkodzi?

Dodano po 6 [minuty]:

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł: mam dwie kolumny Technicsa, 100W, 6Ω. Jakby przełożyć elektronikę do Tonsili, to efekt byłby lepszy?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Ok zamykam.