Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino LG HT902 - wymiana lasera DL5FS

13 Gru 2011 00:40 6182 9
  • Poziom 12  
    Witam niedawno spotkała mnie wymiana lasera w LG HT 902 i mam problem.
    Zamontowany został nowy laser SOH-DL5FS no i niestety odtwarzacz nie działa. Objawy sa takie ze tacka bierze cd/dwd zamyka płyta zrobi delikatny obrót i komunikat "NO DISC" cała głowica ani drgnie tzn. Laser nie porusza się na prowadnicy. Dodam że słychać delikatne stukanie soczewki podczas wczytywania ok 5-7 razy i nie są to uderzenia o płytę cd/dvd. Wszystkie silniki sprawdzone napięciem ok. 5v działają ( czyli silnik prowadnicy, silnik obrotu cd/dvd jak i silnik zamykania tacki). Jest to już drugi nowy laser zamontowany z takimi samymi objawami. Rzecz jasna zabezpieczenie elektrostatyczne zostało "rozlutowane" i żaden potencjometr od regulacji mocy/skupienia nie był kręcony. Taśmy łączące z płytą główną sprawdzane 2 razy - są sprawne.

Proszę o pomoc czy ktoś już się kiedyś z tym spotkał?
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witaj
    Wczoraj miałem ten sam problem, ale z innym modelem. Spróbuj podnieść lekko tackę od splindle motor.
  • Poziom 12  
    Witam niestety podnoszenie tacki jak i silnika nic nie daje ale zrobilem solucje z tego postu Link
    I jest roznica laser nie stuka i chce czytac cd niestety nie kreci plyta a silnik podlaczany pod 3v kreci normalnie :(

Znalazłem sevrice manual do tego modelu i jest tam taka tabelka:
    Kino LG HT902 - wymiana lasera DL5FS

czy to jest coś od adaptacji lasera??
    i jeżeli tak to jakie powinny być wprowadzone wartości??
    [/img]
  • Poziom 37  
    Podłączenie silnika pod 3V to żaden test trzeba by jeszcze sprawdzić pobór prądu przez sam silnik, ja silnik podłączam pod 1,5V i sprawdzam czy sam silnik nie pobiera więcej niż 20mA, jak ma mniej to dobry jak więcej to trzeba mu się dobrze przyjrzeć jak więcej niż 30mA to do wymiany.
  • Poziom 12  
    Natrafilem na forum na taki tekst:

Procesory DVD mają określoną pojemność pamięci wewnętrznej, tzw. bufor pamięci. Każde uruchomienie płyty DVD i błędne jej odczytywanie jest zapisywane do tego bufora jako error (dla odczytu w serwis mode). Ograniczona pojemność powoduje zablokowanie bufora po wielokrotnym uruchamianiu DVD.
    Po wymianie na nowy laser i oczywiście usunięciu zwory lub zworek laser czyta CD ale nie DVD no i prawidłowo. Laser DVD nie ma zasilania - blokuje go procesor, pamięta o uszkodzeniu lasera DVD.
    Aby to rozwiązać należy zresetować bufor pamięci - wykasować zapisy.

Czy to jest prawda? I jak dostac się do bufora?
  • Poziom 37  
    camil9 napisał:
    Zamontowany został nowy laser SOH-DL5FS no i niestety odtwarzacz nie działa
    Jakie objawy były na starym laserze takie same czy inne.
    camil9 napisał:
    Procesory DVD mają określoną pojemność pamięci wewnętrznej, tzw. bufor pamięci. Każde uruchomienie płyty DVD i błędne jej odczytywanie jest zapisywane do tego bufora jako error (dla odczytu w serwis mode)
    To można sprawdzić bo jeżeli laser nie miał by zasilania to nie powinien świecić nie powinien się próbować ogniskować, to można sprawdzić włączając dvd bez płyty.
    camil9 napisał:
    Po wymianie na nowy laser i oczywiście usunięciu zwory lub zworek laser czyta CD ale nie DVD no i prawidłowo. Laser DVD nie ma zasilania - blokuje go procesor, pamięta o uszkodzeniu lasera DVD

Równie dobrze może świadczyć o tym że nowy laser jest uszkodzony co wcale mnie nie dziwi bo samemu mi się to zdarza raz na jakieś 5 wymian, a z zapełnieniem bufora w swojej historii się nie spotkałem chodź niektórzy o tym piszą ale nigdy nie podają jak to usunąć.
  • Poziom 12  
    Na starym laserze raz załapał a raz nie. Po zmianie wysokości Spindle motor nie miał siły zakręcić płyta a jak się mu pomogło ręcznie po poszło. Ale to też raz na 5 prób. Laser kupiony w impelumi na początku myślałem że wadliwy więc odesłałem i przysłali mi nowy. Po zamontowaniu drugiego czytnika objawy takie same jak przy pierwszym ( czyli pukanie i no cd). Dopiero zabieg z rezystorem z postów powyżej sprawił że laser chce czytać, ale dalej nie obraca dvd i nie rusza czytnikiem po prowadnicach :(
  • Poziom 37  
    Trzeba by jeszcze wiedzieć co to znaczy dla kolegi załapał, czy może zaczął kręcić płytą dvd, czy może zaczął odczyt płyty dvd. czy jeszcze coś innego bo jeżeli na starym zaczynał czasami czytać płytę to dla mnie to ewidentnie nowy laser do wymiany możesz jeszcze raz założyć stary i sprawdzić jak się zachowuje stary i wyciągnąć wnioski.
  • Poziom 17  
    Rezystor 1.2K miedzy pin 4 i 8 glowicy ( lub na plycie glownej ) i wszystko jest OK ( przynajmniej u mnie :) )
  • Poziom 1  
    Radze nie zmieniać i nie ruszać eppromu z obrazka od camil9 to morze doprowadzić do wyłączenia sygnału hdmi i innych wyjść sygnału - Sprawdzone na lg ht762tz-d0 - owszem płytki cd dalej działają ale brak obrazu. Co trzeba wykonać zanim sie zacznie zmieniać cokolwiek w eppromie
    1. Zrobić zdjęcie lub spisać wszystkie wartości z ekranu
    2. Po zmianie i restarcie dvd morze być to co umnie - przestało dzaiałać - naszczęście zrobiłem zdjęcie wartości
    3. Aby wprowadzić wartości zapominamy o patrzeniu na telewizor i patrzymy w super kolorowy ekran full hd na odtwarzaczu dvd :-) i wybieramy na pilocie sekwencje klawiszy taką samą czyli - pauza 1 4 7 2 po czym zmieni sie na ekranie wartość z no disc na inną u mnie było 1 50, po czym wprowadzamy tak samo swoje wartości.
    4. Aby wprowadzić litery nalerzy przytrzymać klawisz z dana cyfrą przez okolo 3 sekundy lub dłużej i po puszczeniu wskoczy litera po wprowadzeniu wszystkich wartości naciskamy pauze do zatwierdzenia następnie pacnąć trzeba włącznik na panelu aby wyłączyć dvd po czym włączamy je ponowni co powinno przywrócić obraz z hdmi i innych źródeł. Wrazie jak ktoś chce moge podesłać moje wartości jak coś to pisać
    5. Co mnie pokarało że dałem się skusić na te wygibasy - jak to człowiek chce mieć wszystko sprawne chodż na dvd stoi konsola ps4 ale dvd będzie sprawne kiedyś - jeszcze sprawdze sposób z tym rezystorkiem czy jak go tam zwano 1.2k

Pozdrawiam wszystkich domorosłych majsterkowiczów i oby prąd był waszym przewodnikiem i partnerem z którym się nie będziecie kłócić. Przepraszam za Błedy jakie popełniłem ale pisałem w pośpiechu. Jak będe przy laptopie to poprawie je.