Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SRS4672EU - nie grzeje wody

13 Gru 2011 01:09 8369 16
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam problem ze zmywarką Bosch SRS4672EU, która nie grzeje wody. Objaw jest taki, że zmywarka myje w nieskończoność Przeczyściłem układ dozowania wody (wyczytałem, że może pomóc), ten po stronie płaszcza wodnego (nie było tam zbyt wiele brudu) ale nic się nie zmieniło. Działa reset, po jego naciśnięciu zmywarka wypompowuje wodę. Gdzie dalej szukać usterki?
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Sprawdziłeś kolego grzałkę?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Tak, sprawdziłem omommierzem - 24 - 25 Ω
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jeżeli masz kolego możliwość sprawdzenia w trakcie pracy zmywarki czy dochodzi napięcie do grzałki? Jeżeli nie to warto się skupić na przewodach zasilających grzałkę.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli masz taką grzałkę jak na zdjęciu z linka to sprawdź ten element pośrodku wyprowadzeń grzałki , jest to włącznik ciśnieniowy załączający styki w czasie pracy pompy myjącej , może nie włączać lub spaliły się styki mikroprzełącznika.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1822310.html
  • Poziom 9  
    Po włączeniu zmywarki, w czasie nabierania wody, na czerwonym przewodzie grzałki jest napięcie 25V, w momencie startu pompy spada do 0V. Nie ma też napięcia na styku (biało czerwony i biało różowy przewód) mikroprzełącznika (od momentu włączenia zmywarki cały czas 0V), o którym pisze Machefi (to jest ta grzałka z linku jaki podałeś). Wymontowany mikroprzełącznik sprawdziłem omomierzem i po załączeniu ma 0,8Ω. Czy to oznacza, że jest dobry?
  • Pomocny post
    KAdam napisał:
    Czy to oznacza, że jest dobry?

Tak. Zostaje Ci sprawdzenie przekaźników na module .
  • Poziom 9  
    Czy możesz mi podpowiedzieć gdzie znajduje się moduł?
  • Pomocny post
    Szukaj miejsca zbornego gdzie zbiegają się przewody , będzie to plastykowa puszka a w niej płytka z elektroniką . Porób parę fotek to dojdziemy gdzie moduł.
  • Poziom 9  
    Podejrzewam, że na spodzie zmywarki (nie zabierać się za obudowę drzwi...) - wywalam ją na plecy i spróbuję zdemontować dno.
  • Poziom 9  
    Moduł znalazłem na drzwiach zmywarki. Na dolnej stronie płytki modułu pod średnim przekaźnikiem widoczny jest wypalony (albo opalony) otwór i okopcony ślad na obudowie. Czy to oznacza wymianę całego modułu? Czy tylko przekaźnik?
    Zmywarka BOSCH SRS4672EU - nie grzeje wodyZmywarka BOSCH SRS4672EU - nie grzeje wodyZmywarka BOSCH SRS4672EU - nie grzeje wody
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Wylutuj ten element kolego, należy sprawdzić jakie nastąpiło uszkodzenie.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Wg mnie na skutek zimnego lutu wypaliło jedną nóżkę przekażnika.
  • Poziom 9  
    Przekaźnik wygląda tak jakby upaliła się jedna nóżka. Nie wiem czy jest to widoczne na zdjęciu, ale w miejscu tej nóżki płytka jest dosyć mocno wypalona. Na odwrocie nie widzę żadnej ścieżki, która by dochodziła do tej nózki. Czy wymiana przekaźnika ma sens w tym przypadku?
    Zmywarka BOSCH SRS4672EU - nie grzeje wody
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Pozostaje tylko odtworzenie tej wypalonej ścieżki. Jeżeli masz kolego możliwość zakupienia tego przekaźnika to warto to reanimować chyba że dostaniesz cały moduł ale jak znam życie cena jego będzie wysoka. Powodzenia.
  • Poziom 9  
    Dziękuję Koledzy za pomoc w rozpoznaniu usterki - dla mnie, człowieka zielonego na polu elektroniki, to duża satysfakcja. Poinformuję Was jak udało mi się rozwiązać temat.
  • Poziom 9  
    Kupiłem przekaźnik za 9 złotych. Zmywarka działa, mam nadzieję, że przez kolejne lata. Wielkie podizękowani dla Kolegów: Kizek, Machefi, Tomek - dziękuję! Kończę temat.