Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bascom dla początkujących

kwia-tusze_k90 13 Gru 2011 11:11 4110 14
  • #1 13 Gru 2011 11:11
    kwia-tusze_k90
    Poziom 8  

Witam, potrzebuję pomocy, gdyż nie bardzo orientuję się od czego zacząć, a mianowicie potrzebuję stworzyć mikrokontroler, który pomoże mi zaprogramować automat telefoniczny(budkę telefoniczną). Z jakiego komparatora zaczerpnąć informację? Wszystko chcę sfinalizować w Bascomie.

0 14
  • #2 13 Gru 2011 11:42
    mirekk36
    Poziom 42  

kwia-tusze_k90 napisał:
    Witam, potrzebuję pomocy, gdyż nie bardzo orientuję się od czego zacząć, a mianowicie potrzebuję stworzyć mikrokontroler,

Czy posiadasz takie technologie jak IBM, AMD, Microchip, Atmel itp ... które pozwoliłyby ci na produkcję stworzenie mikrokontrolera ????

kwia-tusze_k90 napisał:
    który pomoże mi zaprogramować automat telefoniczny(budkę telefoniczną).

Jesteś właścicielem budek telefonicznych w Polsce, że chcesz je programować ?

kwia-tusze_k90 napisał:
    Z jakiego komparatora zaczerpnąć informację?

A wiesz chociaż co to jest komparator? bo mam wrażenie, że posługujesz się słowami, których znaczenia nie za bardzo jeszcze rozumiesz.

kwia-tusze_k90 napisał:
    Wszystko chcę sfinalizować w Bascomie.

No szczytny cel. A ile masz lat do tego wszystkiego ? bo może takie pytania zadałeś z racji wieku? to wtedy można byłoby to zrozumieć.

0
  • #3 13 Gru 2011 21:25
    kwia-tusze_k90
    Poziom 8  

A więc tak jak zauważyłeś, jestem na etapie oswajania i poznawania elektroniki mikrokontrolerów. Dokładnie to potrzebuję stworzyć program, który teoretycznie pozwoli na działanie budki telefonicznej. Słowem sfinalizować chciałem podkreślić iż nie będę tego układu składać z części tylko chcę program w bascomie jednak do tego potrzebuję również odpowiedniej wiedzy i pomocy, aby ten program napisać.

0
  • #4 13 Gru 2011 21:31
    mirekk36
    Poziom 42  

To ja ci szczerze radzę i be żadnej zgryźliwości - zapomnieć na razie o budkach telefonicznych i podobnych wynalazkach, tylko zakupić jakąś książkę dla początkujących - jest też taka do Bascoma, wziąć ją w rękę, poczytać i zrobić pierwsze doświadczenia np z migającą diodą LED.

A na budki telefoniczne (co by to nie miało znaczyć) jeszcze przyjdzie czas ;)

0
  • #5 14 Gru 2011 16:31
    kwia-tusze_k90
    Poziom 8  

No właśnie pracuję nad tym, i nawet mam już książkę i chcę się temu przyjrzeć lepiej. Jednak opracowanie działania tej budki jest mi nie wątpliwie potrzebne. Czy mogę tutaj liczyć na pomoc ?

0
  • #6 14 Gru 2011 16:45
    mirekk36
    Poziom 42  

No - wiesz - ja np się w ogóle nie znam na budkach i to nie tylko telefonicznych. Ale jeśli chodzi o podstawy programowania, które najpierw będą ci potrzebne to pewnie że możesz liczyć na pomoc.

0
  • #7 14 Gru 2011 16:55
    kwia-tusze_k90
    Poziom 8  

Nie zamierzam tego zrobić od tak sobie tylko wiadomo potrzebuję na to czasu. Więc zaczynam już... Możesz napisać mi od czego zacząć, czym się sugerować, czy potrzebuje najpierw jakieś założenia czy mogę od razu zająć się poznawaniem jak zaprogramować to w Bascomie?

0
  • #8 14 Gru 2011 17:07
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Zabierasz się ze złej strony. Myślisz, że początkujący chirurg zaczyna od transplantacji serca? Najpierw zacznij od drobnych rzeczy. Skoro masz książkę to ją przeczytaj, zrozum co w niej jest napisane, wykonaj samodzielnie przykłady. Jak to przejdziesz to wróć do tematu i nas znowu zagadnij o ową budkę. Aczkolwiek gwarantuję, że jak to zrobisz to już o budki pytać nie będziesz :)

0
  • #9 14 Gru 2011 17:10
    kwia-tusze_k90
    Poziom 8  

Czyli masz na myśli, że te budki to jak lot na księżyc?

0
  • #10 14 Gru 2011 17:34
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Nie wiem, bo nie rozumiem co konkretnie chcesz osiągnąć i co znaczy zaprogramować aparat telefoniczny. Ale myślę, że puki co to nawet lot na Marsa :)

0
  • #11 19 Sty 2012 13:04
    kwia-tusze_k90
    Poziom 8  

Witam po czasie namyśleń opracowałam algorytm, a przynajmniej starałam się( w tym proszę o wasze poprawki) Poprawcie czy coś nie tak i ewentualnie nakierujcie na odpowiednie rozwiązanie.
    Ten schemat ma na celu pobieranie monet i dzięki temu będzie można dzwonić w zależności od rodzaju rozmowy określać jej długość.

0
  • #13 19 Sty 2012 21:15
    kwia-tusze_k90
    Poziom 8  

Wyżej umieszczony :)

0
  • #14 21 Sty 2012 09:10
    kwia-tusze_k90
    Poziom 8  

Witam, czy ktoś jest w stanie to sprawdzić?
    Odświeżam temat.

0