Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec VITOPEND 100 WH1B -nie grzeje cipej wody użytkowej

13 Gru 2011 13:57 2480 4
  • Poziom 19  
    Mam taki piec w eksploatacji od maja 2009 r. Ale szczęście z prawidłowego działania pieca opuściło mnie dzisiaj- nie działa funkcja grzania ciepłej wody użytkowej. Kręcąc lewym pokrętłem od ciepłej wody nie zapala się zielona dioda i nic się nie dzieje. Grzanie kaloryferów odbywa sie normalnie. Przejrzałem posty na forum , ale dokładnie takiego przypadku nie znalazłem , a opisy zblizonych usterek wskazują różnie ( np. silnik krokowy lub czujnik przepływu lub jeszcze coś). Zasugerowałem się informacją ,że kotły produkowane do 2009 roku posiadały wadliwy silnik krokowy , a ponieważ mój prawdopodobnie taki może mieć.
    Mam pytania:
    1.Czy jest możliwość prostą metodą sprawdzić czy faktycznie jest ten silnik uszkodzony
    2.Czy na piecu jest wybita data produkcji i gdzie jej szukać
    W ogóle serwisant postąpił nonszalancko , gdyż nie zaznajomił nas z warunkami gwarancji , a przypuszczam, że wiedział o wadliwości tych silników , ale nas nie informował.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    georgjurek napisał:
    1.Czy jest możliwość prostą metodą sprawdzić czy faktycznie jest ten silnik uszkodzony

Wymontować i zasterować (uwaga - urządzenie pod wodą!)

georgjurek napisał:
    2.Czy na piecu jest wybita data produkcji i gdzie jej szukać

Nie ma daty produkcji (przynajmniej sam nie potrafię jej znaleźć)

georgjurek napisał:
    W ogóle serwisant postąpił nonszalancko , gdyż nie zaznajomił nas z warunkami gwarancji

Podpisywałeś kartę gwarancyjną ? Tam są wypisane warunki gwarancji. Serwisant nie jest zobowiązany do ich odczytywania na głos przed użytkownikiem.
  • Poziom 19  
    Serdeczne dzięki za info- okazało się ,że uszkodzony jest czujnik przepływu wody. Po opukaniu śrubokrętem działa, ale nie wiem jak długo. Dlatego mam pytania:
    1.czy jest możliwość jego naprawy
    2.jeśli nie to czy w naszym kochanym kraju można takowy nabyć , najprawdopodobniej przez wysyłkę i czy kolega zna takie sklepy
    Co do gwarancji to i tak "po ptakach" (już po okresie gwarancji-minęła 3 miesiące temu).
    Pozdrawiam i czekam na odzew.
    Jerzy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Faktycznie uszkodzony był czujnik przepływu. Zamykam temat.