Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kabli internet + 2x kablówka

Jalokov 13 Gru 2011 15:17 1507 2
  • #1 13 Gru 2011 15:17
    Jalokov
    Poziom 2  

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam pewien trapiący mnie problem :)

Moja aktualna (działająca) konfiguracja wygląda następująco.

Posiadam rozgałęźnik Tratec Tris-212e http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS_vqzXzWKO3xg-h_QB6Z1RcYXXg2KrAOKei3b8aKVmWnKb6t7dmZ_UMeVi. Podłączenie wygląda (w odniesieniu do zdjęcia) tak, że do górnego pojedynczego wejścia mam podłączony kabel, który wychodzi ze ściany. Z lewego wyjścia (4,6 dB) odchodzi kabel (z 1,5m długości) do telewizora, zaś z prawego wyjścia (4 dB) odchodzi kabel do modemu internetowego. Teraz jest klopot, chciałbym pociągnąć kablówkę do drugiego telewizora. Ale kabel ma aż 17 m długości... Po pociągnięciu go i podłączeniu obustronnie do rozgałęźnika i do drugiego telewizora, co prawda otrzymałem obraz, lecz delikatnie śnieżył (ale dosyć znośnie). Teraz mam pytanie - co powinienem zrobić, aby w tym przypadku odpowiednio podłączyć internet + 2 telewizory? Może zamiast tego rozgałęźnika kupić wzmacniacz na 3 wyjścia i puścić normalnie? Czy może wzmacniacz na 2 wyjścia i podłączyć do to rozgałęźnika wyjściem z lewej, i wtedy puścić 2 kable do telewizorów? Co byście mi poradzili, ponieważ nie chcę robić zakupu, by potem się okazało, że wydałem kasę w błoto, a problem nierozwiązany.

Wiem, że troszeczkę zawile i może niezrozumiale, ale jestem laikiem w powyższych sprawach :)

Liczę Elektrodowicze, że mi pomożecie!

0 2
  • Pomocny post
    #2 13 Gru 2011 19:38
    _cheetah_
    Poziom 37  

pozostawić obecną zwrotnicę TRIS-212e i zamiast TV do jej wyjścia 85...1000MHz podłączyć rozdzielacz aktywny na dwa. RTA-120 albo AWS-142S lub coś podobnego. Wystarczy, jak by miał wzmocnienie w granicach +3...+6dB. Pamiętaj, takie rozdzielacze muszą być zasilane.

0
  • #3 14 Gru 2011 12:18
    Jalokov
    Poziom 2  

A tę zwrotnicę z powiedzmy wzmacniaczem AWS-142S połączyć też jakimś kabelkiem, powiedzmy może być jakiś koncentryk z wyższej półki ?

0