Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie pilota uniwersalnego do telewizora THOMSON Black Diva (analog)

13 Gru 2011 16:08 14520 5
  • Poziom 2  
    Witam!!

Mam pewien problem z ustawieniem uniwersalnego pilota do telewizora.

Posiadam telewizor THOMSON Black Diva zwykły kineskopowy, nie miałem do niego pilota więc nie mam jak skonfigurować telewizji kablowej analogowej ponieważ nie bardzo funkcjonują przyciski na telewizorze. Zakupiłem pilota uniwersalnego THOMSON ROC4407 ale z instrukcji którą dostałem z urządzeniem nie mogę zrozumieć jak to skonfigurować, mam kilka telewizorów więc postanowiłem ustawić kolejny ale to samo, wydaje mi się że robię coś źle.

Bardzo proszę osoby które wiedzą jak to zrobić o pomoc oraz informację czy ten pilot będzie obsługiwał mój telewizor.

Z góry dziękuję :)
  • Poziom 40  
    Coś co jest do wszystkiego bywa do niczego. Wpisz model TV w google obejrzyj obrazek jaki ma być pilot, lub skorzystaj z wyszukiwarki. Założę się że kupno oryginału będzie bezproblemowe i tańsze. W twoim mieście taki pilot dostaniesz u T. Lewandowskiego.
  • Poziom 2  
    zdzich42 napisał:
    Coś co jest do wszystkiego bywa do niczego. Wpisz model TV w google obejrzyj obrazek jaki ma być pilot, lub skorzystaj z wyszukiwarki. Założę się że kupno oryginału będzie bezproblemowe i tańsze. W twoim mieście taki pilot dostaniesz u T. Lewandowskiego.

A czy mógł byś podać jakiś adres ? lub nr tel ?

zastanawiałem się nad pojechaniem w niedzielę na giełdę elektroniczną, ale trochę się obawiam że może nie byś już pilotów do telewizorów analogowych a tylko do LCD,LED,PLAZMA
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Ogólnie z tymi pilotami to jest tak: najprostszy sposób programowania takich pilotów (tego również).
    Włączasz telewizor żeby chodził, wciskasz i trzymasz klawisz "setup" na pilocie aż do momentu gdy dioda będzie świecić światłem ciągłym, potem wciskasz klawisz "TV" a potem naciskasz klawisz wyłączania (oczywiście na pilocie) co około sekundę. Tak se naciskasz i naciskasz kierując pilota w stronę TV oczywiście, aż TV zgaśnie (to znaczy że znalazłeś kod do twojego TV). tedy naciskasz OK i kod zostaje zapamiętany i wszystko od tej pory działa do momentu wyczerpania baterii. Jak baterie się skończą to trzeba go zaprogramować na nowo. W związku z tym może tracić kod jak baterie są słabe.

Piloty uniwersalne są bardzo fajne bo jednym obsługujesz nawet 4 urządzenia, i nie potrzebujesz dodatkowego stolika czy półki na przechowywanie samych pilotów.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    herrman napisał:
    Ogólnie z tymi pilotami to jest tak: najprostszy sposób programowania takich pilotów (tego również).
    Włączasz telewizor żeby chodził, wciskasz i trzymasz klawisz "setup" na pilocie aż do momentu gdy dioda będzie świecić światłem ciągłym, potem wciskasz klawisz "TV" a potem naciskasz klawisz wyłączania (oczywiście na pilocie) co około sekundę. Tak se naciskasz i naciskasz kierując pilota w stronę TV oczywiście, aż TV zgaśnie (to znaczy że znalazłeś kod do twojego TV). tedy naciskasz OK i kod zostaje zapamiętany i wszystko od tej pory działa do momentu wyczerpania baterii. Jak baterie się skończą to trzeba go zaprogramować na nowo. W związku z tym może tracić kod jak baterie są słabe.

Piloty uniwersalne są bardzo fajne bo jednym obsługujesz nawet 4 urządzenia, i nie potrzebujesz dodatkowego stolika czy półki na przechowywanie samych pilotów.

Pozdrawiam.

Dzięki wielkie twój sposób pomógł !
    W instrukcji jest zupełnie inaczej napisane że do "mrugnięcia" a po mrugnięciu nic się nie działo.