Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik "EWA" częściowy brak gazu w piekarniku

tomek-osw 13 Gru 2011 16:49 1418 2
  • #1 13 Gru 2011 16:49
    tomek-osw
    Poziom 1  

Witam !
    Otóż zamieszkałem w mieszkaniu studenckim które wyposażone jest w kuchenkę typu "EWA", mam problem z piekarnikiem - otóż pali się bardzo małym płomieniem i ma tendencję do gaśnięcia w trakcie pieczenia, próbowałem jakoś regulować przepływ gazu/tlenu na tym suwaku pod pokrywą ale nic to nie pomaga, wygląd to tak, jakby gaz nie dochodził do całych "rurek z dziurami" (mam nadzieję,że zrozumiecie) i po kilku/kilkunastu minutach gaśnie, upiec się da - co chwilę podpalając, ale strach z kuchni wyjść...

Może macie jakieś pomysły co to może być i jak to naprawić ?

Dodam że kuchenka w całości została wyczyszczona, dziurki przetkane

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

0 2
  • #2 13 Gru 2011 18:30
    kierbedz4
    Poziom 33  

Zamknij główny zawór gazowy usytowany na rurze doprowadzającej gaz do kuchenki.Srubokrętem podłożonym pod pokrętło zaworu od piekarnika zdejmij pokrętło.Odkręć górną pokrywę kuchenki.Przekręć ośką zaworu i ustaw ją w takiej pozycji abyś mógł wykręcić śrubokrętem gwintowany kołek ustalający zakres obrotu kurkiem gazowym a następnie wyjmij stożkowy mosiężny trzpień zaworu.W tym trzpieniu są dwa otwory na wylot. Te otwory mogą być przytkane smarem konserwującym .Sprawdż również drożność otworów w obudowie zaworu i je przeczyść i ponownie złóż w całość i odpal piekarnik.Powinno pomóc leciwej kuchence.Pochwal się nam czy udało Ci się doprowadzić piekarnik do właściwego stanu a nie zapomnij ustawić w odpowiedniej pozycji suwaka regulującego dopływ tlenu i powinien on być tak ustawiony aby płomień nie odrywał się od palnika w trakcie jego pracy.

0
  • #3 13 Gru 2011 21:51
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czynności podane przez kolegę kierbedz4 a wykonywane przez niezawodowca są bardzo niebezpieczne i mogą doprowadzić do tragedii . Proponuję tomek-osw przeprowadzenie tylko jednej bezpiecznej czynności- wykręć dyszę piekarnika i oczyść z nagarów i zanieczyszczeń , zamontuj a jak nic to nie pomoże wezwij fachowca z "żółtymi papierami" . Gaz to nie przelewki.

0