Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik "EWA" częściowy brak gazu w piekarniku

tomek-osw 13 Dec 2011 16:49 1739 2
 • #1
  tomek-osw
  Level 1  
  Witam !
  Otóż zamieszkałem w mieszkaniu studenckim które wyposażone jest w kuchenkę typu "EWA", mam problem z piekarnikiem - otóż pali się bardzo małym płomieniem i ma tendencję do gaśnięcia w trakcie pieczenia, próbowałem jakoś regulować przepływ gazu/tlenu na tym suwaku pod pokrywą ale nic to nie pomaga, wygląd to tak, jakby gaz nie dochodził do całych "rurek z dziurami" (mam nadzieję,że zrozumiecie) i po kilku/kilkunastu minutach gaśnie, upiec się da - co chwilę podpalając, ale strach z kuchni wyjść...

  Może macie jakieś pomysły co to może być i jak to naprawić ?

  Dodam że kuchenka w całości została wyczyszczona, dziurki przetkane

  Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!
 • #2
  kierbedz4
  Level 36  
  Zamknij główny zawór gazowy usytowany na rurze doprowadzającej gaz do kuchenki.Srubokrętem podłożonym pod pokrętło zaworu od piekarnika zdejmij pokrętło.Odkręć górną pokrywę kuchenki.Przekręć ośką zaworu i ustaw ją w takiej pozycji abyś mógł wykręcić śrubokrętem gwintowany kołek ustalający zakres obrotu kurkiem gazowym a następnie wyjmij stożkowy mosiężny trzpień zaworu.W tym trzpieniu są dwa otwory na wylot. Te otwory mogą być przytkane smarem konserwującym .Sprawdż również drożność otworów w obudowie zaworu i je przeczyść i ponownie złóż w całość i odpal piekarnik.Powinno pomóc leciwej kuchence.Pochwal się nam czy udało Ci się doprowadzić piekarnik do właściwego stanu a nie zapomnij ustawić w odpowiedniej pozycji suwaka regulującego dopływ tlenu i powinien on być tak ustawiony aby płomień nie odrywał się od palnika w trakcie jego pracy.
 • #3
  machefi
  Home appliances specialist
  Czynności podane przez kolegę kierbedz4 a wykonywane przez niezawodowca są bardzo niebezpieczne i mogą doprowadzić do tragedii . Proponuję tomek-osw przeprowadzenie tylko jednej bezpiecznej czynności- wykręć dyszę piekarnika i oczyść z nagarów i zanieczyszczeń , zamontuj a jak nic to nie pomoże wezwij fachowca z "żółtymi papierami" . Gaz to nie przelewki.