Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Czajnik Philips HD 4686 cieknie

13 Gru 2011 23:46 20330 18
  • Poziom 9  
    Witam!!!
    Czajnik Philips HD 4686 cieknie mi.
    Czy da się go samodzielnie naprawić ?
    Znalazłem serwisowego manuala i widzę, że da się go rozebrać - tylko co potem ??
    Uszczelkę pokryć silikonem, czy trzeba ją wymienić ?
    Pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    wymiana uszczelki na nowa nic nie wniesie (pomijajac jej koszt ok 50-60zl)

pozostaje tylko rozkrecenie i wyczyszczenie uszczelki i grzalki z kamienia - i tak srednio co kilkanascie dni

ja juz po prostu nie przykrecam tych 3 srubek od spodu, tylko rozkladam, czyszcze i znowu skladam - za kilkanascie dni znowu to samo

niestety poki co tez nie udalo mi sie na necie znalezc skutecznego rozwiazania tego problemu
  • Poziom 2  
    mój czajnik też cieknie
    najpierw oczyściłem starą uszczelkę, ale problem wrócił
    przypadkiem znalazłem podobną Zelmer-a. Ma oznaczenie 333.0016 i kosztuje kilkanaście złotych, a znalazłem ją w sklepie z częściami zamiennymi do AGD kilometr od domu
    niestety elektronika zaczęła szaleć i czajnik choć szczelny, stoi zepsuty
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    brejnick napisał:
    przypadkiem znalazłem podobną Zelmer-a. Ma oznaczenie 333.0016

witaj

czy ta uszczelka "na oko" jest identyczna, jak oryginal z philipsa??

Mirek
  • Poziom 2  
    Tak. Uszczelka wyglada identycznie, ale widzialem je
    juz w roznych kolorach w sklepach online.
  • Poziom 29  
    Jak ja miałem ten problem to po dokładnym wyczyszczeniu pokryłem uszczelkę z dwóch stron silikonem docisnąłem śrubkami ale bardzo delikatnie a po wyschnięciu dopiero do oporu, problem zniknął.
  • Poziom 10  
    brejnick napisał:
    Tak. Uszczelka wyglada identycznie, ale widzialem je
    juz w roznych kolorach w sklepach online.

ok. spoko

Ja ogolnie jestem na etapie czyszczenia czajnika co 2 tygodnie.
    Na 99% problemem jest zbierajacy sie syf i kamien (szczegolnie teraz gdy w jeziorach i rzekach malo wody wiec w kranie jest troche mulu) pomiedzy grzalka, a uszczelka.
    Pomiedzy uszczelka, a tym bordowym plastikiem raczej jest ok.
  • Specjalista AGD
    Witam, możecie opisac jak odhaczyc spód od tego czajnika, zaraz go połamie :). Czy zaczepy mogą być w siedmiu szczelinach rozmieszczonych wokól spodu? I czy faktycznie jest ich siedem, a nie np trzy?
    Po trzech latach użytkowania zaczął przeciekać.

OK! Rozebralem , zaczepów było sześć :)
  • Poziom 10  
    toko0311 napisał:
    możecie opisac jak odhaczyc spód od tego czajnika, zaraz go połamie

spokojnie
    nie ma potrzeby uzywac sily

tu masz zdjecie spodu:
    odkrecasz 3 srubki (zaznaczone czerwonym kolkiem) i uzywajac dwoch malych srubokrecikow wtykasz je w dwa sasiadujace ze soba otwory (po zewn stronie, zaznaczone na czerwono)
    Czajnik Philips HD 4686 cieknie

srubokreciki lekko odginasz na zewnatrz i jednoczesnie probujesz wyjac caly dolny plastik

troche wiecej zdjec:
    Czajnik Philips HD 4686 cieknie Czajnik Philips HD 4686 cieknie Czajnik Philips HD 4686 cieknie
  • Specjalista AGD
    Dziekuje kerim , byłem troszkę szybszy, żona mnie cisnęła:) . A zdjecia fajne na pewno komuś sie przydadzą na przyszły raz. Jeszcze raz dziękuję za zdjęcia.
  • Poziom 1  
    Witam, instrukcja demontażu i mi pomogła. Mój problem z tym czajnikiem dotyczy przedwczesnego wyłączania się czajnika.. przy 80 stopach przestaje gotować :(( jakieś pomysły ? dzieki
  • Poziom 9  
    Proponowałbym sprawdzić lub najlepiej wymienić włącznik/wyłącznik czajnika. W moim przypadku przy takim objawie wymiana pomogła. Problemem była zbierająca się para. Powodowała ona rdzewienie blaszek wewnątrz stycznika i z czasem zwieranie styków (wyłączenie czajnika - gdy stycznik wariował), szczególnie gdy woda zaczynała intensywniej parować. Sprawdź - może to to.
  • Poziom 9  
    fitos napisał:
    Proponowałbym sprawdzić lub najlepiej wymienić włącznik/wyłącznik czajnika.szczególnie gdy woda zaczynała intensywniej parować. Sprawdź - może to to.

Podkusiło mnie by kupić ten felerny model 4686. Mój po półtora roku użytkowania kończy grzanie po dojściu do trzeciego leda.Nie jest to kwestia wyboru"set temp" i "keep warm". Ustawione jest 100 a wyłącza przy 80. Inna sprawą jest zanik sygnału dźwiekowego(piszczałki) na koniec grzania. Wtedy jeszcze dogotowywał.
    Co zrobić z tym bublem? Poradźcie proszę.
  • Poziom 9  
    Wymieniłeś włącznik? Zbierająca się para może powodować jego rdzewienie i zwieranie.
  • Poziom 9  
    Wyłącznik wygląda na sprawny i tak działa.
  • Poziom 9  
    Wymiana na nowy w miejscu zakupu pomogła.
  • Poziom 9  
    Pomogła wymiana czajnika czy włącznika? :-)
  • Poziom 9  
    fitos napisał:
    Pomogła wymiana czajnika czy włącznika? :-)

:D powiedzmy "podmiana" czajnika a raczej samego pojemnika z bebechami uszkodzonego na sprawny.
  • Poziom 8  
    Odświeżę temat, może komuś się przyda, gdyż czajnik jest mega fajny i szkoda go wyrzucać.

Miałem problem z wyłączaniem się czajnika na 3. lampce - oczywiście w internecie są oferty naprawy za 60-80 zł, jednak powodem jest kondensator (taki duży żółty lub zielony w zależności od egzemplarza i miejsca produkcji czajnika). Wymieniłem za 5 zł własnoręcznie i czajnik zaczął grzać jak nowy.

Niestety z uwagi na oddanie filtra odwróconej osmozy do serwisu na miesiąc i konieczność raczenia się wodą z kamieniem, czajnik po 3 tygodniach zaczął ciec, więc zaczynam walkę ze znalezieniem problemu i jego rozwiązaniem.

Link do rosyjskiej/ukraińskiego strony WWW z instrukcją rozebrania oraz wskazaniem wadliwego kondensatora można znaleźć w necie. Jest tam nawet filmik.

EDIT: po wyczyszczeniu podstawy i uszczelki z zalegającego kamienia, czajnik jak nowy. Filtr osmotyczny wrócił do domu, więc woda znowu jest czysta i od kilku miesięcy czajnik chodzi bez jakichkolwiek przecieków. Tak więc, jeśli komuś woda wypływa z podstawy oznacza to gruby nalot kamienia w uszczelce i jest to do naprawy bez jej wymiany. Należy jednak pamiętać, że przy słabej jakości wodzie problem może się powtarzać.