Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

JacekBx 19 Feb 2013 19:42 410727 1848
Praca Serwisant GSM
    Andrzej Gdz
    Level 22  
    Cos mi sie wydaje ze ten tester predkosci jest niemiarodajny Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia , jezeli na NetiaSpot2 pokazuje max 44.36 Mbps to cos mi tu nie gra.
  • Praca Serwisant GSM
    jocker_en
    Level 21  
    Andrzej Gdz wrote:
    os mi sie wydaje ze ten tester predkosci jest niemiarodajny
    sprawdź co tam router pokazuje jakie synchro ?
  • Praca Serwisant GSM
    Andrzej Gdz
    Level 22  
    jocker_en wrote:
    Andrzej Gdz wrote:
    os mi sie wydaje ze ten tester predkosci jest niemiarodajny
    sprawdź co tam router pokazuje jakie synchro ?

Quote:
    Parametr Poniżej Powyżej
    Szybkość transmisji danych 41.36Mbps 18.7Mbps
    Maksymalna szybkość linii 44.36Mbps 18.75Mbps
    Tłumienie linii 22.8 dB 0.0 dB
    Tłumienie sygnału 20.1 dB 0.0 dB
    Margines zakłóceń 5.7 dB 6.6 dB

jocker_en
    Level 21  
    czasem wyjdą takie kwiatki trzeba zawsze pomiar wykonać kilka razy :)
    MiMit
    Level 12  
    Polecam następującą procedurę testowania prędkości połączenia:
    1. Wyposażyć się w komputer, który nie generuje ruchu sieciowego z "automatu" (np. aktualizacje systemu) oraz jego moc obliczeniowa wystarcza na transmisję danych po FTP z prędkością 10 MB/s.
    2. Uruchomić jednoczesne pobieranie 1 - 20 plików najlepiej z różnych lokalizacji. Jedną z preferowanych lokalizacji jest www.nvidia.com ("hostowana" przez Netię). Pliki zapisywać w jednym folderze. Czas pomiaru zalecam minimalnie 5 min. Odczytać wielkość folderu w 60 s od chwili startu, odczytać wielkość folderu po 300 s od startu. Różnica w wielkości zajmowanego miejsca podzielona przez 240 s da nam szybkość naszego łącza w MB/s.

Jest to metoda akceptowana przez dział techniczny Ericsson w Netii. Stanowisko pionu technicznego jest jednoznaczne, iż prędkość maksymalna nie musi być osiągalna przez sesje jedno-połączeniową, a więc Speedtest (nawet ten z Netii) nie musi wskazywać prędkości maksymalnej (wykupionej w abonamencie lub ograniczonej przez synchronizację modemu minus narzut xDSL).

Jakiś czas temu w moim rejonie tester.netia.pl wskazywał 10 Mb/s przy łączu 50 Mb/s. Oczywiście przy odpaleniu 20 połączeń średni transfer wynosił 6,2 MB/s (50 Mb/s). Dla Ericssona taka sytuacja była normalna.
    elektronik123456789
    Level 21  
    jocker_en

Nie zawsze tutaj wynik musi być lepszy: a dlaczego ? Mianowicie ten przewód Belkina jest ekranowany, a nieuziemiony ekran potrafi zbierać wszystkie syfy radioelektryczne z otoczenia. Skręt pary miedzianej powoduje samoistne tłumienie zakłóceń z transmisji VDSL dla otoczenia. A dla ciekawskich: proponuje mały teścik a mianowicie włączyć dekoder IPTV na jakiś kanał i wywołać w okolicy linii VDSL (nawet do 2-3m !) iskrzenie styków jakiegoś łącznika elektrycznego. Efekty mogą być zaskakujące.
    kulibros
    Level 9  
    Moze ktoś posiada plik user.ini z routera gdzie jest świadczona usługa IPTV na sieci ETTH. Potrzebuje ustawień iptv które straciłem przy utworzeniu konta root.

Edit: Potrzebuje user.ini z wersji 8.4.3.O, który ma dostepne InternetGE i IPTV_GE
    jocker_en
    Level 21  
    [quote="jocker_en"]
    MiMit wrote:
    Dla Ericssona taka sytuacja była normalna.
    To wygodne stanowisko jednak takie podejście ma jedną wadę widzimy jak to chodzi u kolegi i potem robimy papa netia przy okazji wspominamy na forach. Sprawa druga porównujemy test nasz i kolegi na ten sam serwer i to jest miarodajne czmu ktoś ma a my nie ? Zresztą czemu dane łącze wcześniej się wyrabiało a teraz nie daje rady ?
    MiMit wrote:
    iż prędkość maksymalna nie musi być osiągalna przez sesje jedno-połączeniową,
    niby tak ale chyba ericsson nie powie nam że nie ma serwera, który da nam wycisk z łącza ? I powiem raz jeszcze czemu np rok chodziło a teraz nie ? i czemu inni w tym samym czasie mają a ja nie ? Dziwne że inni operatorzy nie spławiają tak klientów. Dodamy kwiatki jakie robi nam netia o czym jest na forum to nawet nie ma o czym gadać
    domek222
    Level 14  
    U mnie NS wytrzymuje 24-30 godzin i potem czerwona dioda - nie ma znaczenia raczej pora dnia.

Mam z powrotem podbicie linii do 9db, ale to nie pomaga. Nie wiem czy to może być wina routera, czy linii...

Czy to nie za dużo błędów na 24 godziny?

Andrzej Gdz
    Level 22  
    domek222 wrote:
    U mnie NS wytrzymuje 24-30 godzin i potem czerwona dioda - nie ma znaczenia raczej pora dnia.

Mam z powrotem podbicie linii do 9db, ale to nie pomaga. Nie wiem czy to może być wina routera, czy linii...

Czy to nie za dużo błędów na 24 godziny?

Ja akurat nie zauwazylem ze jeden raz przy mnie NetiaSpot2 zapalil sie na czerwono. A czy stalo to sie kilka lub kilkanascie razy nie wiem ? Zauwazylem ten jeden raz.
    Czy w ogole w NetiaSpot2 mozna gdzies odczytac ile razy juz sie wyłączyl ?
    Niby jest zakladka "czas trwania polaczenie" u mnie obok istnieje opis 1 dzien 4 godziny ?
    Czy to onacza ze polaczenie na teraz 24/02 godz 21,45 trwa nieprzerwanie 28 godzin ?
    To ni jak sie ma bo VDSL mam od 16 lutego wiec powinno wykazywac duzo wiecej dni i godzin łącznie ?
    Chyba ze to jest czas od ostatniego zerwania polaczenia ale nie wiem czy to jest to ?
    domek222
    Level 14  
    Tak jak na moim screenie jest "przedział czasu" i to jest info ile czasu jest synchro.

Ile NS jest włączony pokazuje już od razu po zalogowaniu na dole
    "System działa już".

U mnie muszę ręcznie wyłączyć, więc za każdym razem liczy od nowa.
    Andrzej Gdz
    Level 22  
    Pytanie z innej beczki tak a propo NetiaSpot2.
    Czy ktos z kolegow probowal pod USB do Spota2 podlaczyc zewnetrzny dysk ?
    Napisze tak , mam zewnetrzy dysk Verbatim system plikow NTFS ktory podlaczylem pod USB Spota2, wlaczam kino domowe wybieram serwer DNLA i wykrywa mi dysk o nazwie A. Wszystko bylo by ok tylko czemu skoro mam na dysku pliki i audio i video nie odtwarza zadnego pliku -> komunikat "odtwarzanie nie mozliwe" ?
    Natomiast pliki w formacje jpeg ( zdjecia ) mozna odtwarzac bezproblemowo ?
    Ja podejrzewam ze to wina softu w Spocie2 ze dysk zewnetrzny podpiety pod Spota2 nie odtwarza plikow audio i video ?
    Podlaczam identyko Pendriva 16 GB pod USB Spota2 i tez to samo ?

Spotkal sie juz ktos z takim czyms lub czyms podobnym ?
    MiMit
    Level 12  
    Widzę, że problemy z NS2 nie dotyczą tylko mojej osoby. Netia zna problem od kilku miesięcy, jednak chyba dopiero teraz zaczyna się powoli nim interesować. W wersji oprogramowania z końcówka 2.92 (oficjalnie testowa - niedostępna dla zwykłego użytkownika) problem został lekko poprawiony i zamiast restartować całe urządzenie wystarczy zrestartować połączenie PPP.
    domek222
    Level 14  
    MiMit wrote:
    Widzę, że problemy z NS2 nie dotyczą tylko mojej osoby. Netia zna problem od kilku miesięcy, jednak chyba dopiero teraz zaczyna się powoli nim interesować. W wersji oprogramowania z końcówka 2.92 (oficjalnie testowa - niedostępna dla zwykłego użytkownika) problem został lekko poprawiony i zamiast restartować całe urządzenie wystarczy zrestartować połączenie PPP.

Jednak inne osoby nie mają z nim takich problemów.

ADSL chodził u mnie bardzo ładnie, VDSL sypie błędami.

Czy mógłbym dostać takie firmware na próbę? :) PW

Na infolinii 91 nie chcieli mi wgrać :/

Pozdro
    jocker_en
    Level 21  
    Andrzej Gdz wrote:
    Czy ktos z kolegow probowal pod USB do Spota2 podlaczyc zewnetrzny dysk ?
    tak i działa ale s NP sprawdzę jutro z palyerem bluray.

Dodano po 5 [minuty]:

A u mnie cyrk ciąg dalszy po walce technicy przetestowali kable metr po metrze i znaleźli wadliwy odcinek wszędzie pomiary super tylko na jednym odcinku do kitu. Piszą obecnie o rozbudowę . Oj poleci reklamacja bo od 2 lat z tym walczę i udowadniam że parametry pływają. Teraz mam czarno na białym. Już poczyniono jakieś ruchy a efekt wygląda tak.

Cóż czekam dalej i monitoruje jak to idzie. Kolejne etapy prac podobno za tydzień. Ale odwiedzali mnie technicy oraz informatycy z eriscssona sztuk dwie ;) bo jeszcze nie pasują mi pingi. Koniec końców poczekamy co technicy zwojują. I mam nadzieję że na tym już będzie koniec.

Dodano po 3 [minuty]:

a to swego rodzaju rekord nigdy nie pobiłem chyba 37 mega na testerze neti

Dodano po 21 [sekundy]:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

i bardzo mi się przebieg wyrównał

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

jedną z przyczyn jest podobno z byt duży tłok na kablu tak w skrócie. Cóż kochana netio Vectoring by się przydał

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Pytanie tylko czemu klient jest zmuszany do walki o swoje. Laikowi by powiedzieli nie da się wszystko jest ok.

Dodano po 44 [sekundy]:

domek222 wrote:
    a infolinii 91 nie chcieli mi wgrać :/
    zadzwoń raz jeszcze najlepiej w nocy ;)
    Andrzej Gdz
    Level 22  
    Quote:
    tak i działa ale s NP sprawdzę jutro z palyerem bluray.

Mnie chodzi tylko o takie coś jak ktos ma Pendrive lub dysk zewnetrzny niech podlaczy do NSpot2 i odtworzy plik audio lub video.
    Ściemniają mi cos fachowcy z NETII że co ja mam za sprzet ?

Kazali mi podlaczyc urzadzenie ale najpierw w systemie plikow FAT32 a potem jak nie wyszło to w xFat bo ponoc jak jest urzadzenie w NFTS to NSpot2 nie bedzie "widzial " urzadzenia ?

Co wyszło ;

1. Podlaczam Pendrive system FAT32 i co ??? NSpot2 w ogole w DNLA ( w sieci domowej ) nie widzi urzadzenia !!!
    2. Podlaczam Pendrive system xFat i co ? NSpot2 to samo co wyzej w ogole nie widzi urzadzenia !!!
    3. Podlacza Pendrive System NTFS i co ? NSpot2 widzi urzadzenia jako dysk C ale komunikat –> ”odtwarzanie nie mozliwe” ( dotyczy plikow audio i video natomiast jpeg otwiera ) !!!

Jeżeli chodzi o moje urządzenia proszę bardzo;

1. Telewizor -> Panasonic TXP-42C10Y
    2. Kino domowe –> Panasonic SC-BTT 190

Nadmieniam ze filmy BluRay w formacie MKV i innych formatach jak podlaczam Pendrive 32 GB do USB kina to czyta bezproblemowo i odtwarza na ekranie TV.
    Jedynie mam problem z dyskiem zewnetrznym Verbatim na kinie domowym , kino nie widzi Verbatima gdy ten jest podlaczony pod USB kina ?
    Natomiast NSpot go wykrywa ale nie odtworzy zadnego podstawowego formatu audio i video.
    A czemu w takim razie NSpot odtwarza pliki jpeg przy podlaczonym dysku zewnetrznym Verbatim w systemie NTFS ?
    Wg mnie wina lezy po stronie NSpota ( soft )co wy na to ?
    lightsander
    Level 9  
    A jak wygląda w praktyce zróżnicowanie między technologiami ADSL2+ a VDSL2 w odniesieniu do opóźnień (ping). Możecie sprawdzić jakie opóźnienia są generowane do pierwszej bramki za routerem?
    jocker_en
    Level 21  
    Andrzej Gdz wrote:
    Mnie chodzi tylko o takie coś jak ktos ma Pendrive lub dysk zewnetrzny niech podlaczy do NSpot2 i odtworzy plik audio lub video.
    no właśnie o tym piszę ;) podłączamy dysk czy pendriva i oglądamy np na NP lub na moim odtwarzaczu blu ray który podłączony jest kablem ethernetowym do Spota2 ;)
    Andrzej Gdz
    Level 22  
    jocker_en wrote:
    Andrzej Gdz wrote:
    no właśnie o tym piszę ;) podłączamy dysk czy pendriva i oglądamy np na NP lub na moim odtwarzaczu blu ray który podłączony jest kablem ethernetowym do Spota2 ;)

W tym ukladzie nie mam pojecia w czym rzecz !!!
    Mam NetiaSpot2 podlaczony kablem ethernet do gniazda w kinie domowym , wszystko jak pisalem NSpot wykrywa Dysk ale czemu nie odtwarza jakiegokolwiek pliku Audio czy Wideo a mam wlasnie takie pliki na Dysku zewnetrznym ?
    Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - NetiaRóżnica między VDSL a ADSL w praktyce - NetiaRóżnica między VDSL a ADSL w praktyce - NetiaRóżnica między VDSL a ADSL w praktyce - NetiaRóżnica między VDSL a ADSL w praktyce - NetiaRóżnica między VDSL a ADSL w praktyce - NetiaRóżnica między VDSL a ADSL w praktyce - NetiaRóżnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia
    jocker_en
    Level 21  
    A ten sam plik po podłączeniu do kina czy tv działa ?
    Andrzej Gdz
    Level 22  
    jocker_en wrote:
    A ten sam plik po podłączeniu do kina czy tv działa ?

Tu akurat sa zdjecia z podlaczonym dyskiem Verbatim do Spota2.
    Ale analogicznie podlaczam do NSpota Pendrive 16 GB i Spot2 widzi ze Pendrive jest.
    Ale nie moge odtworzyc zadnego pliku video i zastanawia mnie ze przy kazdym pliku czas to 0:00 min ( druga fotka od prawej ) ?
    Natomiast jak w/w Pendrive z tymi samymi plikami podlacze do kina to odtwarza kazdy plik ktory chce miec odtworzony ?
    O co tu chodzi ? Jestem za głupi gdzie tkwi problem ?
    jocker_en
    Level 21  
    Andrzej Gdz wrote:
    Nigdy nie spotkałem się z takim problemem więc ściemniał nie będę ;) Ale tak jaki masz system plików na dysku czy pen drivie ? czy tak samo jest z pendrivem i z dyskiem ? Poczytaj co tam w instrukcji Panasonica piszą. Napisz do nich jest na stronie kontakt, odpisują wiem z praktyki.

Dodano po 49 [sekundy]:

A tak na marginesie da się w twoim kinie aktualizować oprogramowanie bo w tv pansonic wiem że się da.
    Andrzej Gdz
    Level 22  
    jocker_en wrote:
    Andrzej Gdz wrote:
    Nigdy nie spotkałem się z takim problemem więc ściemniał nie będę ;) Ale tak jaki masz system plików na dysku czy pen drivie ? czy tak samo jest z pendrivem i z dyskiem ? Poczytaj co tam w instrukcji Panasonica piszą. Napisz do nich jest na stronie kontakt, odpisują wiem z praktyki.

Dodano po 49 [sekundy]:

A tak na marginesie da się w twoim kinie aktualizować oprogramowanie bo w tv pansonic wiem że się da.

Po kolei więc;
    W kinie robilem aktualizacje zaraz po zakupie i mam najnowszy dostepny soft.
    Do Panasonica pisalem odpowiedzieli ze nie kazdy dysk zewnetrzy jest rozpoznawalny przez kino i to mowi instrukcja.
    No i tak jest ,racja tak pisze w instrukcji.
    No to ja pisze do Panasonica niech mi wskazą z jakim dyskiem zewnetrznym bedzie kompatybilne kino ?
    Napisalem ze nie bede celował z zakupem dysku bo co mi to jak kino nie bedzie go widziało.
    Odpowiedzi brak, dalem spokoj.

Natomiast NSpot2 widzi kazde urzadzenie zewnetrzne czy to dysk czy pendrive.
    Tylko wlasnie np. podlaczone Pendrive do Spota2 i nie moge odtworzyc zadnego wskazanego pliku wideo.
    Podlaczam ten sam pendrive do kina i odtwarza kazdy plik video ?
    Zalezy mi aby poprzez Nspota miec podlączony dysk zewnetrzny ktory spot go widzi ale abym mogl odtwarzac pliki Video.
    Zastanawia mnie czemu przy kazdym pliku jest czas 0:00 ?
    Jezeli chodzi o system Pendrive to robilem to na FAT 32, xFat i na NTFS.
    Niestety zaden plik video jeszcze nie ruszył z NSpota2 ?
    Co to może być ?
    wajsxy
    Level 19  
    Stawiasz tak te znaki zapytania, że już nie wiem, czy się pytasz, czy stwierdzasz fakt.
    rinkoon
    Level 11  
    Częściowa odpowiedź padała wielokrotnie, wystarczy przeczytać dokładniej ten wątek. Co parę postów ktoś wrzuca obrazek z pomiarem z jakiegoś skanerka.
    Pomiar pinga do najbliższej bramy niewiele Ci powie na temat samego łącza, ale skoro chcesz wiedzieć, to u mnie na VDSL'u wynosi w tej chwili 22 ms przy praktycznie zerowym ruchu sieciowym. Dużo ważniejsze jest którą trasą puszczą Twój sygnał, niż czas odpowiedzi od pierwszej krzyżówki.
    domek222
    Level 14  
    Miałem ADSL2+ w trybie fast i ping miałem piękny bo 10ms do szybkich serwerów.

Wziąłem telewizję na próbę w ADSL i tryb zmienił się na interleaved i ping wynosił już 22-24ms.

W VDSL mam identyczny ping czyli 24ms :)

Poradźcie mi w sprawie błędów.

Od weekendu Spot nie zapala czerwonej diody, ale mam strasznie dużo błędów FEC i CRC.

Miałem już zgłaszać te zawiechy, ale jak na złość na razie się nie wiesza ;D

Wrzucam zrzut parametrów i popatrzcie na ilość błędów... Niby w testach wyniki wychodzą ok, ale tyle błędów. Co mogę z tym zrobić? Może to być wina routera? Zgłosić to jakoś? Jeśli tak to jak? Co powiedzieć?

65 milionów FEC i blisko 9 tysięcy CRC
    rinkoon
    Level 11  
    Pomysłu na poprawę nie mam, ale wtrącę swoje trzy grosze.
    Na technicolorze mam podobnie. Raz działa kilka dni bez przerwy, a czasem resetuje się kilka razy dziennie. Ilość błędów także jest u mnie wysoka, choć nie czuć tego przy korzystaniu z neta.
    Co raz częściej dochodzę do wniosku, że może ta technologia po prostu tak ma.
    (brak innego sprzętu, w rozsądnej cenie, na rynku uniemożliwia sprawdzenie tego dokładniej)
    jocker_en
    Level 21  
    marginy masz na 9 czyli podbite łącze. Niby powinno być stabilne. Hmm poproś o 100/100 bez podbicia teoretycznie powinno być w twoim przypadku gorzej ale trzeba sprawdzić. Potem przeglą instalacji. Zaśniedziałe styki uszkodzone mikrofiltry. Test spota na czystej linii trzeba zrobić.
    jocker_en
    Level 21  
    Dziś ba blogu Karol Wieczorek podał info którego szukał Andrzej Gdz. :)
    113
    Karol Wieczorek
    28.02.2013, 09:53
    Wracając do tematu drukarek i Win7 Starter - jest to efekt "wycięcia" przez MS funkcji IPP, wykorzystywanej przez NS do drukowania. Wątek poruszany m.in. na forum MS, ale nie wiadomo czy zdecydują się na jego poprawienie. http://support.microsoft.com/kb/2462380