Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

JacekBx 28 Jun 2013 20:58 411825 1848
Tespol
    karolek497
    Level 12  
    Trochę dużo... A jak ogólnie wrażenia z korzystania z IPTV? Trochę się boję, że jak zacznę pobierać np z torrentów to domownicy zobaczą na telewizorach pikseloze zamiast obrazu...
  • Tespol
    karolek497
    Level 12  
    A jak wygląda w netii negocjacja cen? Korzystam z ich usług chyba od 10 lat da się urwać coś z cen widocznych na ich stronie?
    apoltoraj
    Level 11  
    Mi tak na oko koło 5 mega szarpie telewizja.
    ja1102
    Level 11  
    Kolego Karolek497!
    Ja zrobiłem to tak. Około 6 miesięcy przed zakończeniem umowy , wysłałem wypowiedzenie usług.( mam tylko internet). Po około tygodniu , zadzwoniła do mnie miła pani z propozycją przedłużenia umowy . Zaproponowała mi umowę na 24 miesiące w promocji - 6 miesięcy po 1 zł później 45,90 zł. Niestety nie udało mi się wynegocjować Spota . Ta przyjemność kosztowała by mnie utratę 2 miesięcy za 1 zł , czyli prawie 90 zł - i router nie zostałby moją własnością.Dodatkowo , stara umowa uległa skróceniu o 4 miesiące.:D
    karolek497
    Level 12  
    Czyli jak zawsze wypowiedzenie jest najlepszym argumentem ;) Dzięki za informacje!
    ja1102
    Level 11  
    Pamiętaj , że musisz to wysłać najlepiej listem poleconym na adres:
    Netia SA
    skr. poczt. nr 597
    40-950 Katowice S105
    mazi292
    Level 16  
    Teoretycznie synchro przy ustawieniu profilu na IPTV synchro jest mniejsze o ok. 3mb....
  • Tespol
    jocker_en
    Level 21  
    O widzę że jeszcze temat się kręci. Z ciekawości zapytam czy już każdemu wbili kajdanki 50/5 ? Bo netia tak się uporała z reklamacjami a Wieczorek twierdzi że to jedyna stabilna opcja mimo przedstawianych mu dowodów że nie ma racji ;) I czy ktoś załapał się na fotona może ?
    niccowla
    Level 13  
    ja już temat olalem moczem....

synchro mi spadlo do 48-50mbit

niby profil 100/100 ale i tak cos jest uciente, montezy nie wyrazaja checi współpracy, a nawet gdyby to pomimo umowy MAX - i tak nie dostanieszwiecej jak 50/5 - wiec nie ma po co się denerwować... olewam

jedno dobre to to ze uptime mam teraz po 7-10 dni (teraz mam 10 dni) a tak resetowalo mnie co 1-2 dni.

czekam na swiatlowody - puki co u nas nic nie wiadomo w sprawie wdrożenia.

pozdrawiam
    Zwierz121
    Level 10  
    Witam podpisałem własnie umowe z neostrada na 40 m przez telefon i zdzilwili mnie tym poniewaz na obecnym łaczu osiagam jedynie 130-150 kb\s moje parametry łacza sa takie http://www.mediafire.com/convkey/aac0/fntzlyxfgvtob1wfg.jpg technik ma przyjechać w piątek i wtedy podam dokładnie z miernik wartości dodam ze mieszkam na wsi i w ziemie jest prawdopodobnie wsadzony 2 żyłowy kabel ;/
    Zwierz121
    Level 10  
    Tak przypuszczałem a jakiekolwiek wzrost prędkości zostanie odnotowany czy tylko na papierze. a czy w ogóle coś prędkość wzrośnie??
    jocker_en
    Level 21  
    A mi dziś takie coś takiego wywaliło plus karteczka na bloku
    Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia
    Ka1rol
    Level 13  
    Witam,

Mam pytanie o Netię,u mnie w budynku zainstalowali studzienkę // czy jakoś tak..// mogę mieć teraz 50MB/na 5
    Prosiłbym Was o zdanie,czy to że u mnie w budynku to jest ,a nie w centralce parę kilometrów dalej,jest u Was ewidentna poprawa?.
    Pytam również pod kątem mojej nieszczęsnej Vectry gdzie mam nawet 120 Dowloand,a Upload spada do zera,czy u Was w Netii też takie problemy występują?.

Pozdrawiam
    seb235
    Level 28  
    Ka1rol wrote:
    Pytam również pod kątem mojej nieszczęsnej Vectry gdzie mam nawet 120 Dowloand,a Upload spada do zera,czy u Was w Netii też takie problemy występują?.

U każdego dostawcy trzeba kontrolować co się ma w stosunku do tego za co się płaci. Oczywiste jest to że dostawca nie będzie monitorować całej sieci, tylko zajmie się zgłoszonymi (i potwierdzonymi) awariami.

Mam łącze netii od prawie 2 lat (niestety ADSL2+) i nie miałem większych problemów a jakość działania sieci uważam za zadowalającą bez porównania z lokalnymi dostawcami w mojej okolicy oraz u znajomych. Z tym że fakt iż u mnie działa nie zmienia faktu że różni ludzie mają różne warunki techniczne i różne problemy ale idealnie to chyba nie ma nigdzie :)
    Ka1rol
    Level 13  
    Ja to rozumiem,
    jednak w Vectrze to jest nieprawdopodobny koszmar,mając 40MB/na 2 jest ok tysiąc razy gorszy niż miałem poprzednio zwykły radiowy 3MB/na 0.5....
    Chciałem sobie wyrobić zdanie o Netii 50/ na 5 ponieważ mój sąsiad ma Netię 10/ na 1 testuję u niego dużo i nie zdarzyły się spadki Upload do zera,a ma na starych zasadach,umowę od ok. czterech lat,w tym miesiącu zbudowali u nas w bloku centralkę 50/na 5 i dlatego chciałem sobie zdanie o Netii wyrobić,jeżeli Nettia 50/na5 nie będzie działała gorzej niż u sąsiada Netiia działa 10/na 5 to będę szczęśliwy...,więcej bardzo szczęśliwy i chętnie wymienię to 10/ na 1 na moją Vectrę 120 MB/ na 0 // słownie ...zero..//

Pozdrawiam
    rinkoon
    Level 11  
    Wiem, że pierwotnie ten wątek miał porównywać VDSL z ADSL, ale już od dawna rozrósł się on znacznie poza swoje pierwotne założenia.
    Ostatnio wydzwaniają do mnie przedstawiciele Netii i proponują zmiany, a że jestem typem ździebko nieufnym, to proszę o doradzenie w mojej sprawie.

W grudniu miną mi dwa lata od podpisania umowy na VDSL. Nadal mam krytyczne uwagi, co do jakości świadczonych usług, ale nie o tym piszę tym razem.
    Mam umowę MAX 50 z telefonem bez limitów do numerów stacjonarnych stacjonarnych i minimalnym pakietem telewizyjnym
    Sprzęt mam antyczny, bo Technicolor wraz z najstarszym dekoderem (bez wifi).
    Przez te prawie dwa lata nie doczekałem się ani jednej aktualizacji oprogramowania. (żenada)

Pierwszy konsultant mówił, że mają super promocję. Dostanę kilkadziesiąt kanałów, nowy dekoder, za mniejszą sumę niż do tej pory (95 zł zamiast 99 zł). Cichcem starał się przemycić, że pakiet telefoniczny zostanie zmniejszony z bez limitowego na taki z pakietem 30 min.
    U mnie w domu telewizję ogląda tylko starsza osoba. Do szczęścia potrzebuje TVP1, TVP2 i TVTRWAM. Nie robi więc różnicy, czy ma kilka, czy kilkadziesiąt kanałów. Na pewno zaś będzie problemem nauczenie jej obsługi nowego pilota.
    Co do zmniejszenia pakietu telefonicznego. To faktycznie bywały miesiące, gdy nie zadzwoniłem z tego telefonu ani razu. Jednak w ostatnim miesiącu było kilka dni, gdy pracowałem w domu i akurat z tego telefonu sporo minut wydzwoniłem.
    Do tej chwili podejrzewałem, ze odezwali się do mnie z promocją, bo przekroczyłem jakiś limit i pewnie chcieli ukrócić moje nadużycie bez limitowego telefonu. Pan od promocji mówił, że ma się ona skończyć lada dzień, lecz nie oddzwonił, więc sobie darowałem ten temat.

Po około dwóch tygodniach dodzwoniła się do mnie kolejna osoba z promocją.
    Do zaoferowania mają dla mnie to samo, lecz tym razem mówią, że Netia zaprzestaje nadawania najmniejszego pakietu telewizyjnego i najzwyczajniej w świecie mi go wyłączą. Oczywiście odejmą odpowiednią kwotę od abonamentu. Dziwię się jednak jak to jest, że podpisywałem umowę na pakiet trzech usług, a tu po pewnym czasie chcą się wywiązywać tylko z dwóch i nie widzą w tym problemu.
    Dodatkowo osoba z infolinii przyznała się, że jeżeli się zgodzę, to tak na prawdę nie zgadzam się tylko na nową promocję, a na podpisanie nowej umowy na kolejne 24 m-c.

Na decyzję mam czas do końca miesiąca, bo jak nie, to oni podejmą ją za mnie. Proszę o sugestie na jakie jeszcze pułapki powinienem zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji.
    Adorr
    Level 11  
    @rinkoon

Ja mam pakiet Idealny+Internet MAX 50+ Telefon do wszystkich bez limitu (w tym komórkowe) i płacę za to 125 PLN. Tylko musisz pamiętać o wyłączeniu dodatkowych usług jak: bezpieczny internet ,HBO HD itd. Wciskają je przy nowych umowach. Netia Player dużo lepszy od starego STB. Najlepiej jakbyś wziął sobie komfortowy, ale chyba nie ma go w pakietach.

@Magicjerzyk

Myślę że i 80 by poszło.

Wracając do tematu, od masowego i odgórnego wprowadzenia nowych profili 9dB (i coś tam chyba innego musieli zrobić) połączenie nie zrywa. Występuje natomiast syndrom "czerwonej diody" (zapala się czerwona dioda i pomaga tylko reset). Przegadałem już z infonetią, i co konsultant to inna teoria. Ale jeden zasugerował zawieszanie się modemu VDSL, które może być spowodowane zakłóceniami w instalacji elektrycznej (?). U mnie zasilacz Netiaspota jest wpięty do przedłużacza, i raczej nie ma opcji żebym o zmieniał. Nie znam się na tym może ktoś się wypowie - no i jeszcze jakość zasilacza Netiaspota (przy VDSL jest 12V) - jest to MADE IN CHINA i nie wygląda zbyt solidnie. Ciekawe czy wymiana na jakiś porządniejszy mogła by pomóc? W Technicolorze był lepszy na pewno.
    seb235
    Level 28  
    Może po prostu dać mocniejszy zasilacz i po testować jak to wygląda, ewentualnie testowo wstawić UPSa :)
    Magicjerzyk
    Level 1  
    Adorr wrote:
    @rinkoon

@Magicjerzyk

Myślę że i 80 by poszło.

Dzięki za info. W takim razie pozostaje czekać na montera.
    multimax21
    Level 2  
    Witam
    Proszę o pomoc w zweryfikowaniu danych mojej linii.
    Może ktoś sprawdzić czy na załączonym obrazku z tymi parametrami jest coś nie tak? Czy nie powinna być większa synchronizacja (dla narzutu - chyba też tu występuje?) szczególnie, że router pokazuje spory zapas linii? Zaobserwowałem że mogę wysyłać z prędkością tylko 1,5 MB
    Martwię się też wysokim marginesem zakłóceń. Niestety moja wiedza w tym temacie jest bardzo uboga.
    Oczywiście już to zgłosiłem do Netii, ale chcę poznać waszą opinie.
    Pozdrawiam
    apoltoraj
    Level 11  
    Ech 3 miesiące spokoju i znów sie zaczyna godzina 20 i net kaput z 50 robi sie 4 mega :( trzeba sie jednak bedzie z tą Netia pożegnać.
    bufferpl
    Level 8  
    multimax21 wrote:
    Martwię się też wysokim marginesem zakłóceń

Właśnie margines im wyższy tym lepiej, to tłumienie ma być niskie. Jak na moje oko to łącze masz ok i powinno Ci to chodzić szybciej, ale expertem nie jestem.
    jocker_en
    Level 21  
    Linia perfekt ale margina 9dB nie dostanie z winy idiotycznych nowych profili neti.
    multimax21 wrote:
    Martwię się też wysokim marginesem zakłóceń.
    I czemu martwi się wysoki margin jest dobry i spokojnie możesz lecieć w dół i gdyby nie polityka neti poleciał byś bardzo szybko o naprawdę. Wiem co mówię mam podobnie jak ty ;) Martwić się można jak marginy polecą poniżej 6dB a ty nie osiągasz 50 meksów nawet :) Chłopie masz zapasu na linii jak marasu ;) Nic tylko ciesz się z tak dobrego łącza, które wróży ci doskonale na przyszłość.

Dodano po 51 [sekundy]:

elektronik123456789 wrote:
    Linie masz idealną ! Dzwoń na infolinie i poproś o target margin 9 dB.
    hmmm jak dla mnie nawet 6dB ;)

Dodano po 2 [minuty]:

multimax21 wrote:
    Proszę o pomoc w zweryfikowaniu danych mojej linii.
    no może tłumienie troszkę wysokie jak na takie synchro ale spot je źle pokazuje ;) Naturalnie można powalczyć z tym likwidując słabe punkty i szukając górki w sygnale. Jednak i tak jesteś jednym z niewielu w tym kraju z takimi parametrami, więc prace nad tym łączem to będzie sztuka dla sztuki :) i może coś się zyska a może nie.
    multimax21
    Level 2  
    Jestem po wizycie techników z laptopem. Sprawdzili jeden raz prędkość na speedtest.net i wyszło im że prędkość wysyłania to 4,4 Mam w porządku linie tylko w komputerze namieszane. Od razu włączył im się tryb: program antywirusowy blokuje, śmieci w komputerze i tym podobne. Przerwałem im i kazałem sprawdzić na testerze Netii, a tam czekała na nich niespodzianka w postaci płynnej prędkości wysyłania 1,6 - 1,9.
    Zrobili reset portu, który nic nie dał. Przełączali na Anex A, ale po restarcie routera wyskoczył Anex B. Podłączyli swój router ale on też pokazywał taką prędkość.
    Na koniec stwierdzili, że ta linia tak ma i nic nie da się zrobić - czyli jestem skazany na to co mam.
    Koniec pomocy Panów techników i opuścili lokal.

Nie wiem, czy to ważne ale nie sprawdzali żadnych połączeń od puszki na klatce schodowej do routera. Nie mam żadnej wiedzy w tym temacie ale sugerowałem im aby sprawdzili linię na tym odcinku. Stwierdzili że gdybym miał kiepskie kable to widoczne to by było też na ściąganiu.

Tak na marginesie pytałem się na infolinii o zmniejszenie marginesu zakłóceń do 9dB ale stwierdzili, że to mi do niczego nie potrzebne. Zadałem też technikom pytanie czy tylko infolinia może go obniżyć. Stwierdzili, że nikt tego mi nie obniży ponieważ nie da się tego obniżyć i nie docierało do nich że komuś tak zrobili.

Troszeczkę się rozpisałem, ale rozumiecie "emocje" - nie znoszę płacić za nie pełne usługi. Szczególnie, że mówicie perfekt linia.

Ps.:Wszystkie parametry łącza pozostały takie same po wizycie techników jak na dołączonym obrazku w moim poprzednim poście.
    Ka1rol
    Level 13  
    Ka1rol wrote:
    Ja to rozumiem,
    jednak w Vectrze to jest nieprawdopodobny koszmar,mając 40MB/na 2 jest ok tysiąc razy gorszy niż miałem poprzednio zwykły radiowy 3MB/na 0.5....
    Chciałem sobie wyrobić zdanie o Netii 50/ na 5 ponieważ mój sąsiad ma Netię 10/ na 1 testuję u niego dużo i nie zdarzyły się spadki Upload do zera,a ma na starych zasadach,umowę od ok. czterech lat,w tym miesiącu zbudowali u nas w bloku centralkę 50/na 5 i dlatego chciałem sobie zdanie o Netii wyrobić,jeżeli Nettia 50/na5 nie będzie działała gorzej niż u sąsiada Netiia działa 10/na 5 to będę szczęśliwy...,więcej bardzo szczęśliwy i chętnie wymienię to 10/ na 1 na moją Vectrę 120 MB/ na 0 // słownie ...zero..//

Pozdrawiam

Przepraszam,pomyka z mojej strony,Netia jest połączona z Dialogiem i dlatego tak napisałem,a nie jest to prawdą.
    Dialog to co innego,a Netia co innego.Netia chodzi nie ciekawie,jest na łączu TP,natomiast Dialog zrobił studzienkę // czy jakoś tak// w moim budynku i można podnieś do 50/5 testowałem u dwóch sąsiadów,jest rewelacja,natomiast Netia też w moim budynku jest tylko 7/1
    Proszę o komentarze odnośnie Dialogu,co o nich sądzicie?.

Pozdrawiam