Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

JacekBx 28 Sie 2014 00:34 395574 1848
    ajvens
    Poziom 15  
    marcinowozniako Poprawię Cię nie da rady więcej niż 50Mb. Ponieważ jak mówiłem jesteś w technologi w której Netia nie sprzedaje wyższych taryf.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
    marcinowozniako
    Poziom 9  
    A tak, małe przejęzyczenie chodziło oczywiście o ofertę ponad 50 Mb/s ;)
    mazi292
    Poziom 16  
    Ale netia nie sprzedaje większego neta VDSL niż 50mb/s, po co ci profil 100/100 jak i tak hasło Ci obetnie do 50mb/s ?
    ajvens
    Poziom 15  
    mazi292 nie wiem czy zauważyłeś ale to napisałem wyżej.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
    jocker_en
    Poziom 21  
    ajvens napisał:
    A tak, małe przejęzyczenie chodziło oczywiście o ofertę ponad 50 Mb/s
    Sprzedaje osobiście usłyszałem już taką propozycję. Kwestia warunków.

Dodano po 1 [minuty]:

mazi292 napisał:
    po co ci profil 100/100 jak i tak hasło Ci obetnie do 50mb/s ?
    Sprawdź nasze testy z tego forum.
    mazi292
    Poziom 16  
    Teraz już nie ma internetu no limits i nie ma możliwośći aby dali ci 100mb.

Przykładowo Jest do 50mb/s a nawet jak masz profil 100 to i tak twoje hasło i login obetną prędkość do 50mb/s bo takie są umowy..

Robie to już kilka lat, był internet no limits ale odstąpili od tego już dawno
    jocker_en
    Poziom 21  
    A kto mówi o no limits ? Pracujesz na infolinii czy jak ? Jeśli twoje łącze spełnia pewne normy u mnie sama netia podaje bez problemu 85 wtedy dostaniesz fotona 100 z zastrzeżeniem do 100. Już 3 konsultant mi to potwierdził. Kwestia taka że moje łaczą stabilnie łapie synchro po 90 meksów i systemy neti to widzą i po dwóch latach baza danych neti ma takie a nie inne informacje. Sprawa druga jak masz profil 100/100 a miałem taki to przekraczałem te wartości. Dlatego netia zrobiła profil 50/5 abyśmy tak nie robili. Dowody masz na to w tym temacie. Proponuję go przestudiować dokładnie.
    ajvens
    Poziom 15  
    jocker_en dokładnie jeśli masz możliwości na fotona to Ci go sprzedażą bez przesady problemu. Zależy od tego no nam pokazuje system jeśli jest foton to mogę go sprzedać jeśli pokazuje mi VDSL NA Cu to można sprzedać klientowi tylko 50Mb koniec. Co w tym takiego ciężkiego do zrozumienia
    gonzobad
    Poziom 8  
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Ten profil został stworzony po to aby ludzie którzy mają słabsza linie niż Ty mogli normalnie pracować , jak ustawisz im 100Mb , zestawi sie na 80 a maja lipna linie to będzie rwać. Tak samo jest profil 25Mb , nie po to żeby komuś zmniejszyć transfer tylko żeby zapewnić mu stabilność linii

W ogóle robicie młyn , wprowadzacie ludzi w błąd pisząc "Dzwon , pytaj , cisnij, da sie"

a wzieliscie pod uwage to że macie umowe podpisana np 2 lata temu i troche sie pozmienialo? a mieszkanie w tym samym miescie? Infrastuktura w calej polscie sie rózni i może być tak że na poludniu będzie dostepna inna technologia i 100Mb a na północy będzie w sprzedaży tylko 50Mb w VDSLu i w żaden sposób tego nie ominiesz. Zamiast dzwonić i męczyć ludzi , tracić kase na telefony to rozejrzyjcie się za innym operatorem, chociaż ciężko będzie bo za prędkosci 100Mb + to trzeba sporo płacić i to jeszcze zazwyczaj brać w pakiecie z TV.

Mam taką scenke jak czytam te posty że idzie gość od biedronki i mówi że chce jogurt z lidla... i ze da sie bo sasiadka tak kupila:)

PS.

nie pracuje na infolinii
    jocker_en
    Poziom 21  
    gonzobad napisał:
    Ten profil został stworzony po to aby ludzie którzy mają słabsza linie niż Ty mogli normalnie pracować , jak ustawisz im 100Mb , zestawi sie na 80 a maja lipna linie to będzie rwać. Tak samo jest profil 25Mb , nie po to żeby komuś zmniejszyć transfer tylko żeby zapewnić mu stabilność linii
    Mam tutaj inne doświadczenia opiekuję się lokalizacją gdzie profil 50/5 daje realnie 32/4 a profil 100/100 daje 45/5 ralne i nic się nie rwie dlatego że ten profil nie zjedzie z marginem poniżej 6dB a to bezpieczna granica. Rwanie połączenia to nie kwestia profilu tylko lenistwa operatora. Udowodniłem to na swoim przykładzie bo jak ci pływają parametry to zmniejszanie profilu guzik daje. W bardzo niewielu przypadkach tylko pomaga. Zapoznaj się z całym tematem i zobaczysz jak to wyglądało.

Dodano po 3 [minuty]:

gonzobad napisał:
    Zamiast dzwonić i męczyć ludzi , tracić kase na telefony to rozejrzyjcie się za innym operatorem
    nie zapominaj że nie wszyscy mają wybór. A często o swoje sprawy trzeba samemu zadbać. No chyba że komuś się nie chce ale niech potem nie marudzi że ma słabe łącze. Mi tam krzywda się nie stała jak pomęczyłem operatora.
    ajvens
    Poziom 15  
    jocker_en napisał:
    gonzobad napisał:
    Mam tutaj inne doświadczenia opiekuję się lokalizacją gdzie profil 50/5 daje realnie 32/4 a profil 100/100 daje 45/5 ralne i nic się nie rwie dlatego że ten profil nie zjedzie z marginem poniżej 6dB a to bezpieczna granica. Rwanie połączenia to nie kwestia profilu tylko lenistwa operatora. Udowodniłem to na swoim przykładzie bo jak ci pływają parametry to zmniejszanie profilu guzik daje. W bardzo niewielu przypadkach tylko pomaga. Zapoznaj się z całym tematem i zobaczysz jak to wyglądało.

Dodano po 3 [minuty]:

gonzobad napisał:
    Zamiast dzwonić i męczyć ludzi , tracić kase na telefony to rozejrzyjcie się za innym operatorem
    nie zapominaj że nie wszyscy mają wybór. A często o swoje sprawy trzeba samemu zadbać. No chyba że komuś się nie chce ale niech potem nie marudzi że ma słabe łącze. Mi tam krzywda się nie stała jak pomęczyłem operatora.

To jeśli mówisz to tylko na swoim przykładzie to naprawdę mało wiesz bo jak Ci neta rwie to najpierw podbija się profil na 6 później 9db jeśli to nie pomoże no to sory ale prędkość musi być zmniejszona i pomaga to w 80 przypadkach na 100. Wiec takie posty jak ten nie wiele wnoszą bo jednemu na tym profilu pójdzie więcej innemu znacznie rwac i tyle. A już teksty dzwoncie i meczcie dupe są totalnie bez sensu bo to nic nie da.
    jocker_en
    Poziom 21  
    gonzobad napisał:
    a na północy będzie w sprzedaży tylko 50Mb w VDSLu i w żaden sposób tego nie ominiesz.
    Ominiesz napisz niby jak nie ominiesz bo to jest ciekawe ? Skoro parametry linii są dobre a w szafie karty VDSL to spokojnie da się. Tylko trzeba chcieć, zapominasz że nie musisz się zdawać na łaskę tego co ci daje operator ale możesz negocjować, prosić o testy itd. No ale komu się chce. No tym co się chce to mają ;) A ja zaczynałem od słów panie 1Mbit i nic więcej hehe cóż pomnożyłem to x90 a o VDSLU to nawet słyszeć tu nie chcieli. A czemu bo leniwi technicy mieli opory a nie netia to technicy żeby nie pracować dawali info że się nie da itd. Ale ten problem też rozwiązany został. I przysłano technika z jajmi i wiedzą. Oj nagle się podziało na moich kabelkach.

Dodano po 2 [minuty]:

jocker_en napisał:
    o jeśli mówisz to tylko na swoim przykładzie to naprawdę mało wiesz bo jak Ci neta rwie to najpierw podbija się profil na 6 później 9db jeśli to nie pomoże no to sory ale prędkość musi być zmniejszona i pomaga to
    Opiekuje się 26 przyłaczami z tego 18 z neti ;) Taka praca. I raz jeszcze zapoznaj się z tematem masz 55 stron do przeczytania. U mnie próbowano zmniejszania prędkości. Na całe szczęście myślę inaczej niż ty i była prosta robota i z 40 mamy 90. Pamiętaj podbijanie marginu i mniejsze profile są po to żeby nie pracować.

Dodano po 4 [minuty]:

ajvens napisał:
    A już teksty dzwoncie i meczcie dupe są totalnie bez sensu bo to nic nie da
    Chłopie no twoja sprawa nie dzwoń ;) Ale coś za bardzo neti bronisz jednak chyba masz coś wspólnego z kochanym operatorkiem. A tak na marginesie płacisz wymagasz i to jest podstawa, której w naszym kraju brakuje dlatego mamy tak kiepsko bo gdyby ludzie wymagali i patrzeli operatorowi na ręce było by znacznie lepiej. A tak po co się pocić skoro ludzie łykną wszystko co im powiemy. A do konkurencji możesz iść zawsze nikt się nie trzyma ;)
    ajvens
    Poziom 15  
    jocker_en napisał:
    gonzobad napisał:
    a na północy będzie w sprzedaży tylko 50Mb w VDSLu i w żaden sposób tego nie ominiesz.
    Ominiesz napisz niby jak nie ominiesz bo to jest ciekawe ? Skoro parametry linii są dobre a w szafie karty VDSL to spokojnie da się. Tylko trzeba chcieć, zapominasz że nie musisz się zdawać na łaskę tego co ci daje operator ale możesz negocjować, prosić o testy itd. No ale komu się chce. No tym co się chce to mają ;) A ja zaczynałem od słów panie 1Mbit i nic więcej hehe cóż pomnożyłem to x90 a o VDSLU to nawet słyszeć tu nie chcieli. A czemu bo leniwi technicy mieli opory a nie netia to technicy żeby nie pracować dawali info że się nie da itd. Ale ten problem też rozwiązany został. I przysłano technika z jajmi i wiedzą. Oj nagle się podziało na moich kabelkach.

Jakie Ty piszesz bzdury, Netia nie świadczy prędkości wyższych na VDSL niż 50 i tyle może Ci centrala przypuszczać nawet 200 NIKT Ci takiej usługi Nie sprzeda a negocjacje możesz sobie robić... W toalecie ewentualnie. I nie wprowadzaj ludzi w błąd prędkości 100 Mb ba sieci własnej Netia oferuje tylko w postaci usługi PON jeśli masz "tylko" VDSL to nie dostaniesz. A jak Ci ktoś ręcznie przedstawi centrale to i tak obetnie Cię na loginie i haśle. I odrazu Ci napisze ze nie myśl że serwisowi w postaci netia@netia Ci pomogą bo one też mają ograniczenie.

Człowieku to ty przeczytaj kilka stron wcześniej Bo pisze tam ze jestem związany z tym operatorem wiec...? W czym problem?

I co po Ci synchro na 90 jak i tak Cię obcina Login..?
    jocker_en
    Poziom 21  
    ajvens napisał:
    Jakie Ty piszesz bzdury
    to luźne forum a nie wyrocznia, chcesz pochejtować masz od tego onet. na marginesie uzyskiwałwem prędkości powyżej 50 są na forum. A netia już mi proponowała 85 to z czego im się to wzieło ? Z powietrza. Ale spoko całe moje doświadczenia i kolegów z forum możemy wyrzucić do kosza. Jesteśmy tu nowi nikt z nas się tu na niczym nie zna.
    Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

O tak login przycina faktycznie

Dodano po 1 [minuty]:

A zresztą po co ja się produkuje kto chce to ma a kto nie to nie ma. Idź swoją drogą ja zrobie po swojemu. Przecież ty na info ni pracujesz więc co się pienisz to nie tobie głowę zawracam.

Dodano po 3 [minuty]:

ajvens napisał:
    I co po Ci synchro na 90
    Może się dowiesz może nie bo dzielenie się swoimi doświadczeniami na forum jest bez sensu. Po co to robić skoro ktoś mnie ochrzania mimo że mam dowody na to co się da a co nie inni koledzy z forum też. Więc dyskutujemy próbujemy i dzielimy się wiedzą, którą przy tym zdobywamy. Nie musisz z niej kporzystać to nie nakaz.

Dodano po 1 [minuty]:

Na marginesie masz jakieś konkrety wiedzę, doświadczenia itd podziel się ja sam skorzystam sam się uczę i czytam.
    ajvens
    Poziom 15  
    I masz umowę z Netia na Cu (VDL). tak?

Napisałeś ze to forum nie jest do hejtowania ale bezsensowny sarkazm w Twoim wykonaniu? Czyżby nie spodobało się to ze ktoś może krytykować Twoje posty ale sorry przez ileś lat pracy w tym zawodzie i przerebialem takich klientów co bo na forum mi powiedzieli wiec nie dziw się ze się irytuje ale tak jest nie pisze ze na tym, ale bardzo często klient ma do centrali 4.5 km lub więcej parametry na granicy i na forach mu mówią dzwon kluc się...
    Odpowiedziałem czemu się pienie bo później trzeba tłumaczyć ze się nie da dziś wrzucę linka z cennika Netii ze nie ma ofert na VDSL 50+

Wiec pewnie masz pona a wtedy się zgadzam.
    jocker_en
    Poziom 21  
    ajvens napisał:
    przez ileś lat pracy w tym zawodzie i przerebialem takich klientów
    No i już wiemy.
    ajvens napisał:
    Czyżby nie spodobało się to ze ktoś może krytykować
    a krytykuj do woli hehe :)
    ajvens napisał:
    klient ma do centrali 4.5 km lub więcej parametry na granicy i na forach mu mówią dzwon kluc się...
    nigdzie tu na forum nie ma o tym że da sie na 4.5 Km gdzie takie coś tu masz ? gdzie ktoś znas tu obecnych tak napisał ? max sensownej lini dla VDSL2 to około 1300m na liniach powyżej 4Km to tylko LRE/VDSL. I nikt by ci tu nie zaproponował na tak długiej linii 50Mbit Daltego zawsze pytamy o pomiar długości linii jak byś nie doczytał

Dodano po 2 [minuty]:

ajvens napisał:
    bo później trzeba tłumaczyć ze się nie da
    Słysze to od 4 lat hmm i dziwne że się dało. No sam nie wiem jak. Dobra starczy tego bo zjechaliśmy z tematu forum i poziom padł na pysk przez tę bez sensowną pyskówkę ehhh. Przepraszam innych forumowiczów.

Dodano po 3 [minuty]:

ajvens napisał:
    dzwon kluc się..
    eee tak teraz mnie to tknęło. Kto tutaj tak mówi że kłóć się. Kolego my się tu opiniami i doświadczeniem zdobytym wymieniamy. Oraz tym co kto z nas ma, korzystanie z naszego doświadczenia jest dobrowolne.
    gonzobad
    Poziom 8  
    Rzeczywiście wkroczyliście na wojenną ścieżke:)

Ja jeszcze raz napisze dokładniej.

Wiem że w niektórych przypadkach da się coś polepszyć , zmienić , zmodyfikować jeśli trafi się na odpowiednią osobę , później ekipe itd itp.

Ale w większości nawet jeśli komuś się chce i dałoby to rade to papierologia, formalności na to nie pozwolą.

To tak jak w urządach , zdarzy się że za okienkiem siedzi młoda, miła pani którą nawet wyciągniesz na kawe ale ma jakieś ścisłe procedury których nie ominie.

To raz a dwa uczulam was na teksty " DA sie , dzwon i mecz" , jeśli tak chcecie pomagać nowym użytkownikom którzy chcą zwiększać sobie predkosc to nie tędy droga

Z tym profilem 50Mb i 34 transeru się nie zgodzę , w wolnej chwili sobie to sprawdze bo teraz mam synchro na 80Mb

A jeśli chodzi o Twojego predkosci jocker_en to masz zapewne taka stara umowe ktora kiedys byla podpisywana z TV z ktorej pozniej mozna bylo zrezygnowac dlatego ten kaganiec inaczej wygladal
    jocker_en
    Poziom 21  
    gonzobad napisał:
    Rzeczywiście wkroczyliście na wojenną ścieżke:)
    nic z tych rzeczy żadnej wojny nie ma. Ale wiesz no niech ktoś nie opowiada mi o czymś co mam lub co mi proponowano ;) że tak nie ma.
    gonzobad napisał:
    " DA sie , dzwon i mecz"
    A jak mamy napisać że ktoś ma zadzwonić i się np zapytać o warunki techniczne ;) ? ale nic o mieczu nie pamiętam.
    gonzobad napisał:
    jeśli chodzi o Twojego predkosci jocker_en to masz zapewne taka stara umowę która kiedyś byla podpisywana z TV z ktorej pozniej można bylo zrezygnować dlatego ten kaganiec inaczej wygladal
    Niestety nie mam takiej umowy dlatego VDSLA dostałem sporo później bo nie brałem tv ;) tv dobrałem sobie już do biegnącej umowy :) Wszystko jest na forum. Obecnie każdy ma 50/5 z powodów które każdy pozna z czasem ;) I raz jeszcze wojny nie ma :) ale co do pracy konsultanta ajvens sam się przyznał. A czuć to z kilometra. Szkoda że on taki wojowniczy jego wiedza i doświadczenie wniosła by trochę świeżości na forum :)
    ajvens
    Poziom 15  
    O tym że jestem pracownikiem Netii pisałem już jakieś 5-6 miesięcy temu w innym temacie, dodatkowo wypowiadam sie tylko w tematach z tym związanych i po 3 mam napisane "Dział Wsprcia Technicznego" wiec nic nigdy nie ukrywałem :)

gonzobad napisał:
    A jeśli chodzi o Twojego predkosci jocker_en to masz zapewne taka stara umowe ktora kiedys byla podpisywana z TV z ktorej pozniej mozna bylo zrezygnowac dlatego ten kaganiec inaczej wygladal

kaganiec to .. bardzo względne pojęcie

A teraz ucinając mam nadzieje wasz dywagacje jak my jesteśmy złośliwi to każdy z Was dostał SWP (szczegółowe warunki promocji) to macie scren z niego

http://ifotos.pl/zobacz/intjpg_eassphs.jpg/ nie umiem dodac tego obrazka przez strone wiec dodaje tak prosze moda o dodanie go poprawnie :)

jocker_en nie jestem wojowniczy po prostu nie lubię zachowania "na siłe" a komuś kto chce pomocy na pewno pomogę w miarę możliwości :)
    dipol
    Poziom 33  
    jocker_en --z całym szacunkiem kolego POMIARY w gniazdku klienta a ni na kartach w szafie. Pomiar w gniazdku klienta daje obraz całej linii jej parametrów,tłumienia ,WFS itd i jakości portu w szafie. Myślę że wiesz co to WCZ a takim jest sygnał ADSL/VDSL i jak się zachowuje na parze symetrycznej. Reszty możesz doczytać w moich postach-POMIARY się kłaniają.
    Wyposażcie swoje ekipy w przyrządy POMIAROWE a nie zawracacie klientowi głowę modemikiem montera z którego nic nie wynika.
    73!!
    gonzobad
    Poziom 8  
    i nawet w tym artykule jest mowa o możliwościach a sprzedaży czego wielu z was nie potrafi odróżnić

"Druga zaś to FTTN (światłowód do węzła/szafy, gdzie zlokalizowany jest sprzęt aktywny w technologii VDSL2) dająca możliwość świadczenia usług o prędkości do 80 Mbps – ofertowo do 50 Mbps. "
    jocker_en
    Poziom 21  
    ajvens napisał:
    "na siłe"
    nie robimy tutaj niczego na siłę nie o tym jest ten temat ;)

Dodano po 10 [minuty]:

dipol napisał:
    Pomiar w gniazdku klienta daje obraz całej linii jej parametrów,tłumienia
    Kolego dipol ale ja się z tym zgadzam w zupełności, przecież z tego tematu jasno to wynika. Inna sprawa że najprostszym testerem no nie ma tańszego to modem czy router nie. Profesjonalny miernik to spora kasa a w obecnej sytuacji nikt nie lubi takich kosztów ponosić. Że pomiary to podstawa to wiadomo. Jak zapewne pamiętasz to właśnie pomiary doprowadziły do poprawy w mojej sytuacji, szkoda tylko że tyle z tym było zachodu ale właśnie pomiary punkt po punkcie wykazały gdzie jest pierwszy zdrowy punkt mojej lini oraz czy wymiana kabli i od jakiego punktu daje rezultat. Pamiętasz pewnie jak u mnie znaleziono miejsce gdzie już nie było sensu cofać się dalej i potem pomiary i testy jaki kabel. I dzięki temu mam jak mam. Czyli całkiem dobrze. I widzisz gdyby nie mój upór to nikt by tych pomiarów nie dokonał i linii nie naprawił. A sam wiesz jak sygnał WCZ nie lubi bałaganu w kablach i ich marnej jakości zwłaszcza połączeń czy przesłuchów . Tak więc myślimy podobnie z tym że ja jeszcze wiem że często robota jest nie wykonana jak należy a w tym kraju jak sam nie zadbasz to.. Ale mam nadzieję że to się wreszcie zmieni.

Dodano po 5 [minuty]:

Paweł Caban mówi bardzo dobrze (Bez modernizacji nie byłoby i dalej nie będzie możliwe świadczenie coraz nowszych usług wymagających coraz szybszego transferu danych.

Istotnym od czasu rozwoju serwisów video, jest łącze w górę sieci, umożliwiające szybsze wrzucanie do sieci różnych materiałów video czy dużej ilości zdjęć. Poza tym w gospodarstwie domowym wzrasta z roku na rok ilość urządzeń podłączonych do Internetu. To też wpływa istotnie na pasmo jakie zaczyna być potrzebne aby każdy z użytkowników mógł korzystać komfortowo z jakiej tylko sobie życzy usługi)

Dodano po 5 [minuty]:

Tak na marginesie u mnie Vectra wciągnęła światło do bloku UPC też coś tu kombinuje. No pora na netię. Nie bardzo chcę zmieniać operatora ale sam Paweł Caban przyznał że trzeba przyspieszyć. Ja uważam i to doświadczenie z mojego przypadku że czasem delikatne ruchy i odrobina dobrej woli i da się sporo poprawić tak jak się to stało u mnie :) Tylko trzeba chcieć. Ja netie doceniłem i mam internet+tlefon+tv+tv i myśłe i trzeciej TV I to nie małe pakiety.
    robertnik
    Poziom 15  
    A w tej sieci są wogóle planowane jakieś inwestycje w infrastrukturę?
    Opole rynek
    http://results.tester.netia.pl/gmkrjhmmfb

To umowa do 20. Od roku tną mi prędkość, NetiaSpot wylądował w szafie bo skończyli by mi ciąć na 5Mb(przestałem zgłaszać problemy z stabilnością, po prostu zmieniłem modem na własny).
    Umowa kończy mi się w grudniu i jak się nic nie zmieni, a puki co zmienia się tylko na gorsze to się pożegnamy. Już teraz korzystam z LTE(teraz na prepaid) i mimo wszystkich wad bezprzewodowego internetu to jakościowo jest przepaść i w wysyłaniu i pobieraniu, nawet pingi potrafią być lepsze...
    Jest źle i nie sądzę by w mojej lokalizacji tylko ja to zauważył i szukał lepszej alternatywy.
    Dodatkowo to miasto wojewódzkie. Najmniejsze, ale jednak...
    Jest źle, a netię stać tylko na telefony z pogróżkami że jak nie wycofam wypowiedzenia, a będą problemy to nie będę mógł połączyć się z działem pomocy :)
    Nooo czasami nie wiem co powiedzieć... Tylko czekam na takie problemy i poleci rezygnacja z skutkiem natychmiastowym ze względu na niewywiązywanie się z umowy....
    Netia jest na prostej drodze do urynanetu.
    marcin833
    Poziom 19  
    Czy zauważyliście ostatnio, że potrzeba hasła do skantarka, żeby można było sprawdzać tak jak kiedyś?
    jocker_en
    Poziom 21  
    Hmm no netia idzie w złą stronę. Mamy nie wiedzieć nic tylko ślepo ufać operatorowi. Ehh niedobre czasy.

Dodano po 4 [minuty]:

Dodano po 3 [minuty]:

dipol napisał:
    Myślę że wiesz co to WCZ
    dipol zobaczysz jakie cyrki będą jak ktoś G.Fast zacznie wdrażać na naszych kablach. Ale mam jednak cichą nadzieje tego nie oglądać a zamiast tego FTTH :)
    marcin833
    Poziom 19  
    No niestety. Oby udostępniła ponownie dostęp do skantarka.. Odbiegając od tematu, pod koniec września kończy mi się umowa terminowa, wypowiedzenia nie wysyłałem, jestem w stanie coś ciekawego wyrwać? Czy wymienią mi mojego technicolora na spota?
    jocker_en
    Poziom 21  
    marcin833 napisał:
    Czy wymienią mi mojego technicolora na spota?
    ja przechodziłem katorgę żeby spota dostać. Z ciekawostek technicolora mam do dziś mimi dokładnie 32 zgłoszenia przez info przez formularz i maila gdzie zawsze potwierdzali że odbiorą go. Chyba po dwóch latach mogę go już uznać za swojego hehe.
    marcin833
    Poziom 19  
    No chyba :) Nikt się jeszcze z Netii w sprawie umowy nie odezwał, więc mam sam do nich uderzać? Czy czekać na jakikolwiek ruch z ich strony?
    robertnik
    Poziom 15  
    A to zależy jaką masz umowę.
    Cytat:
    9.13. Po zakończeniu okresu lojalnościowego określonego w pkt 1.2.
    Umowa ulega automatycznemu przedłużeniu na warunkach z Ostatniego Okresu
    Rozliczeniowegona kolejnych 12 Okresów Rozliczeniowych, chyba że Abonent
    na co najmniej 30 dni przed datą upływu okresu obowiązywania Umowy złoży
    w siedzibie Operatoralub listownie pisemne oświadczenie o braku woli
    przedłużenia Umowy

Może zadzwonią dopiero za rok...