Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

JacekBx 06 Lut 2012 20:26 376722 1830
  • #331 06 Lut 2012 20:26
    marcin833
    Poziom 19  

Więc ściągałem dystrybucję linuxa, i przez cały czas prędkośc oscylowała w granicy 2MB/s

W międzyczasie wykonałem pingowanie:

I co o tym myślisz?

• #332 06 Lut 2012 20:27
    domek222
    Poziom 14  

jocker_en napisał:
    Kolego domek222 musisz nam pokazać parametry z routera tak jak to robi np marcin833 ile masz do centrali jaka umowa LLU BSA czy CU kable neti itd podaj nam te informacje + zrzuty spedtestów wszelakich testera neti też i co pokazuje ci skantarek. Wtedy zastanowimy się co i jak. ale jak dobijasz do 22 to czy ugrasz więcej raczej nie. No ale pokaż nam te dane to zobaczymy ;)

Miedź Netii, 860m do centrali (tak powiedziano na infolinii), skantarek pokazuje 22mbit, ale mam możliwość przejść na VDSL ponieważ kilkukrotnie mi proponowano.

Uploaded with ImageShack.us

• #333 06 Lut 2012 20:28
    marcin833
    Poziom 19  

domek222 napisał:
    ale mam możliwość przejść na VDSL ponieważ kilkukrotnie mi proponowano

Na sam VDSL? czy z "dodatkami"?

• #334 06 Lut 2012 20:28
    domek222
    Poziom 14  

marcin833 napisał:
    domek222 napisał:
    ale mam możliwość przejść na VDSL ponieważ kilkukrotnie mi proponowano

Na sam VDSL? czy z "dodatkami"?

Niestety z dodatkami.

• #335 06 Lut 2012 20:30
    marcin833
    Poziom 19  

No to musisz ich pognębić, może Ci dadzą samego. Podobnie jak kol. jocker_en bedę walczył o samego VDSLa..

• #336 06 Lut 2012 20:39
    domek222
    Poziom 14  

Szczerze mówiąc sam nie wiem czy chcę tego VDSLa... Sporo z nim problemów, część pakietów nie dochodzi. Trzeba jakieś kable zmieniać i ping jest sporo wyższy. Musiałbym korzystać z ich routera ponieważ alternatywny kosztuje blisko 1000 zł...

Coś co mnie interesuje to zwiększenie uploadu, a ten w VDSL trochę mizerny jest - wiem, że to i tak 2x tyle co mam :D

Nie ściągam za dużo i nikt w domu także nie. Miło jest czasem coś kliknąć i mieć na poczekaniu np. ostatnio przeróbkę ściągałem 3GB i poszło szybko, a mogłoby jeszcze szybciej, ale to są sporadyczne przypadki.

W sumie gram trochę w Counter Strikea i gubienie pakietów i wyższy ping to zło.

Główkuję na ten temat od kilku miesięcy... Gdyby mieli tę telewizje na dwa lub trzy telewizory to wziął bym od razu - zawsze to miło jedną fakturę płacić. Teraz w domu są trzy - Netia, kablówka analogowa (można ją dzielić i są tam Polsaty Sport) oraz enka na jeden płaski telewizor by wykorzystać jego potencjał.

Dowiedziałem się niedawno, że w moim bloku mogę mieć cyfrową kablówkę Jambox, którą można podzielić na dwa lub nawet na trzy telewizory i chyba pójdę tą drogą...

• #337 06 Lut 2012 20:46
    jocker_en
    Poziom 21  

marcin833 napisał:
    co o tym myślisz?
    pingi w miarę normalne mam podobnie, do onetu to zawsze tragedia była ;) a prędkości 2.1 flashget dużo potrafi ale trzeba też spróbować poprawić łącze aby same speedtedty szły lepiej co się przełoży na ogólną wydajność łącza ;) ale i tak masz już fajnie. Reszta zależy od ciebie.
    Kolego domek222 masz już margin 5.9dB twoje łącze idzie granicznie już podejrzewam profil 32 ;) Ping masz ładny więc nie wiem czy coś więcej wyciśniesz. Sam VDSL2 powinien ci śmigać aż miło. Możesz sprawdzić tutaj jak zakończysz test na dole masz takie coś (Sprawdź również prędkość do serwerów naszych Partnerów - kliknij tutaj.) iwybierasz ATMAN http://www.speedtest.pl/p/533 lepiej to chodzi. A co do gnębienia o samego VDSLa trzeba gnębić będą chętni i im nas więcej tym szybciej wprowadzą taką ofertę :D

• #339 06 Lut 2012 20:52
    jocker_en
    Poziom 21  

jak dla mnie ładne łącze ADSL2+ ja o podobne długo walczyłem ;) pozostaje ci wojowanie o VDSL2 masz warunki idealne

• #340 06 Lut 2012 20:58
    marcin833
    Poziom 19  

Wiesz co jocker, puki co mi obecne łącze wystarczy, zresztą oboje za niedługi czas będziemy walczyli o VDSL-a :) i ciekawe czy coś ugramy :P

• #341 06 Lut 2012 21:04
    jocker_en
    Poziom 21  

walka o vdsl to też walka o dobra linie im lepszą ugramy tym lepiej VDSL będzie chodził ja jestem już na etapie mieszania u siebie w domu bo wiem że z moich kabelków już max wyciśnięto ;) ale pamiętajmy że wraz z vdslem mogą egzystować inne technologie jak bonding vectroing i inne o których adslowycy mogą tylko pomarzyć :) a ty masz świeże łącze zresetuj router w nocy lub nad ranem wtedy wskakują najwyższe synchra bo mało kto obciąża deslam

Dodano po 2 [minuty]:

A czy ugramy hmmm na pewno nie my jedni pytamy a takie łącze bez IPTV więc spoko muszą coś zrobić

• #342 06 Lut 2012 21:13
    marcin833
    Poziom 19  

A powiedz mi, co lepiej zrobić:
    1) połączyć router z gniazdkiem krótkim przewodem tel
    2) połączyć router z gniazdkiem za pomocą np. skrętki kat.6
    Wiem, że Ty masz bardzo blisko gniazdka, a ja wolałbym pozostawić router na starym miejscu (ok 1,2m od gniazdka).

• #343 06 Lut 2012 21:29
    jocker_en
    Poziom 21  

Teoria mówi im krócej tym lepiej ;) praktyka że można pokombinować z długością przewodu i daje to rezultaty ale to się tyczy raczej VDSL na ADSL z mojej praktyki najlepiej była na ich kablu. Jakość kabla ma oczywiście znaczenie więc skrętka kat6 to dobre podejście lub coś jak YTKSY ale wszystko drut nie linka. I najlepiej użyć splitera z rozdzielaczem na samym początku Kolega kiko potwierdził że to działa bo sam upychał to do puszki hehe dla porównania sprawdź ze spliterem przed samym telefonem ale raczej będzie gorzej

• #344 06 Lut 2012 21:34
    niccowla
    Poziom 12  

witam!

no my z kiko juz po testach, wyniki opublikuje kiko, rowniez jestesmy po rozmowie z dzialem technicznym w sprawie kaganca, oraz odejmowania transferu przez iptv - tez przeprowadzilismy stosowne testy, wyniki wkrotce.

po krotce opowiem tylko iz po rozmowie z bardzo milym i rozmownym technikiem ustalilem co ponizsze:

1) profil dla vdsl jest jeden na cala szafe - tz 100mbit
    2) nie ma mozliwosci zmiany profilu dla vdsl na inna opcje - szafa dobiera automatycznie
    3) technicy moga jedynie zmieniac snr margin ale nie skokowo - tylko maja 2 profile 6db i 9db na sztywno
    4) kaganiec jest zalozony na PREDKOSC a nie na SYNCHRO, sync wchodzi ZAWSZE max (profil na szafie 100mbit)
    5) iptv nie zabiera z synchro - tylko z predkosci PO synchronizacji, w moim wypadku test bez dekodera ~ 53mbit, zalaczone mtv polska SD ~50mbit. z informacji technika najwiecej odpada na mtv HD - okolo 18mbit.
    6) parametry line att/snr nie maja bezposredniego wplywu na wysokosc sychro, owszem maja posredni, ale szafa automatycznie dobiera wysokosc synchro, z tad kwiatki jak opisywane w tym watku synch ponad 70mbit na att ponad 22, lub synch 45mbit na att 12.
    7) nie ma mozliwosci wylaczenia w profilu vdsl telewizji, proponowalem zeby mi to wylaczyli bo moge placic te 40zl za tv, ale miec te 80mbit bez telewizji. rzekomo nie da sie.

reszte kwiatkow opisze ze stowownymi screenami kolega kiko.

co do dlugosci kabla w vdsl - ma kluczowe znaczenie, ja ugralem w zaleznosci od momentu obciaenia szafy okolo 7-10mbit na dlugosci kabla od przylacza w puszce do samego routera, tak dlugo cielismy kabel az trafilismy w gorke sinusoidy synchro.

pozdr

• #345 06 Lut 2012 21:39
    jocker_en
    Poziom 21  

niccowla napisał:
    tak dlugo cielismy kabel az trafilismy w gorke sinusoidy synchro.
    i to jest wola walki o szybki internet :D ja przeprowadziłem demolkę przedpokoju i potem malowanie ;)

• #346 06 Lut 2012 21:42
    niccowla
    Poziom 12  

jocker_en napisał:
    niccowla napisał:
    tak dlugo cielismy kabel az trafilismy w gorke sinusoidy synchro.
    i to jest wola walki o szybki internet :D ja przeprowadziłem demolkę przedpokoju i potem malowanie ;)

witaj w klubie :), rozkuta sciana w kuchni, zdjety grzejnik przez tydzien, 3h ciecia kabla, ponad 30m kabla do smietnika, potem malowanie, cekolowanie :)

btw edytowalem post.

pozdr

• #347 06 Lut 2012 21:44
    marcin833
    Poziom 19  

Tylko pytanie, czy UTP kat.6 średnicy 0,57mm zmieści się do wtyczki rj11? możesz mi powiedzieć, o jakim spliterze mówisz? Co upychał do puszki kol. kiko?

• #348 06 Lut 2012 22:03
    jocker_en
    Poziom 21  

I to są bardzo cenne informacje dobrze że je zamieściłeś. Ja dodam wiercenie przez szafy i odkucie kafli i ponowne klejenie Rodzina w szoku ;p Nie wiem czy zrobiłem fotkę jakaś z pełnej demolki ale poszukam zresztą skrętka wychodząca ze ściany mówi sama za siebie :D Czekamy na te cenne testy :) Kiko żyjesz tam ?

Dodano po 3 [minuty]:

marcin833 napisał:
    Tylko pytanie, czy UTP kat.6 średnicy 0,57mm zmieści się do wtyczki rj11? możesz mi powiedzieć, o jakim spliterze mówisz? Co upychał do puszki kol. kiko?
    powinno dać się upchać ale to rzeźba albo YTKSY tu masz ten spliter z mikrofiltrem Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia a sam mikrofiltr wiesz jak wygląda ;) nie polecam stosować obydwu naraz.

Dodano po 37 [sekundy]:

tylko że kiko go oskalpował z obudowy ;)

Dodano po 11 [minuty]:

to tylko malutki fragmencik demolki i testów ;) jakoś nie miałem weny do zdjęć i czasu bo SDS był w użyciu i inne heavy narzędzia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

• #349 06 Lut 2012 22:03
    marcin833
    Poziom 19  

Hehe taki się nada?
    Link :D:D:D
    Ja u siebie takiego połączenia mikrofiltra i splittera nie mam.
    To moja "centrala" :P sory za kurz, ale żadko tam zaglądam :D
    Czarny przewód biegnie do routera, a wtyczka poniżej to rozgałęzienia to aparatów tel. U mnie filtry są made in Telekomuna Polsza :D

• #350 06 Lut 2012 22:07
    jocker_en
    Poziom 21  

zrób test wypnij ten rozdzielacz z dołu i zobacz jak się router zestawi na czystej linii. Do demolki dodam że rozwalałem żelbeton a nie tynk itp ;p

Dodano po 1 [minuty]:

ten rozgałęźnik co masz na dole to bardzo wadliwa część instalacji lubi śniedzieć itp

• #351 06 Lut 2012 22:14
    marcin833
    Poziom 19  

jocker_en napisał:
    zrób test wypnij ten rozdzielacz z dołu i zobacz jak się router zestawi na czystej linii

Wedle życzenia:

Czyli jest troche lepiej. Czym najlepiej zastapić ten rozdzielacz? Jest mi on niezbędny..

• #352 06 Lut 2012 22:28
    jocker_en
    Poziom 21  

tym spliterem ;) a potem na odgałęzieniu Phone dzielisz już zwykłym spliterem nwet tym co masz nie wiem czy on jest wadliwy możesz próbować go użyć ale rozdzielcza które ci pokazałem powinien pozwolić twojemu routerowi zestawiać lepiej. Bo nawet nie podpięta linia do telefonu a podpięta do gniazdka ma wpływ na parametry linii.

Dodano po 1 [minuty]:

no i masz piękne synchro poproś o podbicie sygnału i obniżenie margina do 6dB to możesz cię twoje łącze jeszcze zaskoczy ;)

Dodano po 1 [minuty]:

samo gniazdko też śniedzieje itd więc je wywaliłem i mam już inne a prawdziwy test to wpięty router bezpośrednio w ich kable na żywca :D i potem się walczy aby tak mieć po podpięciu reszty śmieci ;)

Dodano po 7 [minuty]:

marcin833 napisał:
    Link
    jasne ;) bierz ;p

• #353 06 Lut 2012 22:28
    marcin833
    Poziom 19  

A co im powiedzieć, gdy spyta się o powód podbicia sygnału i obniżenie margin? Chęć poprawienia osiągów?
    Ten się nada? Nie będzie problemu z tym spliterem gdy przejdę na VDSL? Rozumiem, że po zastosowaniu tego rozdzielacza co pokazałem nie trzeba będzie stosować już tych filtrów przy aparatach tak?

jocker_en napisał:
    marcin833 napisał:
    Link
    jasne bierz ;p

Hehe To wtedy mógłbym mieć gniazdka wszędzie, nawet tam, gdzie król chodzi pieszo :P:D

• #354 06 Lut 2012 22:41
    jocker_en
    Poziom 21  

marcin833 napisał:
    A co im powiedzieć, gdy spyta się o powód podbicia sygnału i obniżenie margin? Chęć poprawienia osiągów?
    dokładnie nie powinni robić problemów powiedz ze masz do 20MB i chcesz spróbować doskoczyć to tych 20MB np profilem inteligentnym 32MB żeby pilnował ci blisko 6dB a nóż się uda jest to w granicy twojej umowy więc czemu nie ;) działa zaawansowany to fajni goście i pomogą :) naturalnie powiedz ze to nie reklamacja i nie masz pretensji tylko chcesz aby technik z uprawnieniami do grzebania na deslamie sprawdził i tyle. Nie przewiduję problemów. A mikrofiltr który pokazałeś to własnie to. A z tymi gniazdkami to ostrożnie ;p Naturalnie już potem nie stosuj innych mikrofiltrów a jak przejdziesz na VDSL dadzą ci router i taki rozdzielacz w komplecie ;)

Dodano po 3 [minuty]:

najlepszym rozwiązaniem jest nie kilka telefonów ale jeden jako baza i kilka słuchawek a baz też blisko gniazdka ;) ale tej teorii nie mam jak przetestować póki co.

Dodano po 2 [minuty]:

a jaki wpływ ma twoja konfiguracja to podczas pracy rutera wypnij telefon router na 90% zgubi synchro a jak masz taki rozdzielacz to nie spotkałem tego problemu.

• #355 06 Lut 2012 22:54
    marcin833
    Poziom 19  

jocker_en napisał:
    jaki wpływ ma twoja konfiguracja to podczas pracy rutera wypnij telefon router na 90% zgubi synchro

Wypiąłem tą wtyczkę, i router stracił połączenie, ale synchronizacja była.
    Przy wypiętej wtyczce parametry są takie:

Czyli że wtyczka szwankuje. Zamówiłem ten splitter co pokazałem, zobaczymy jak pójdzie gdy dostanę ;)

Wsadziłem ponownie wtykę i router wogóle się rozsynchronizował :D

• #356 07 Lut 2012 05:04
    jocker_en
    Poziom 21  

I znowu lepiej ;) wiesz każde połączenie jest stratne i nie wiesz z czego złączka jest wykonana poz tym że made in china ;p a kable złączki itd obniżają parametry linii nawet jak masz telefon wypięty a kabel wpięty jest do twojego rozdzielacza. A ten spliter z mikrofiltrem ma za zadanie to wyeliminować ;) Nie bez znaczenia pozostaje jakość wykonania i precyzja nawinięcia cewek czyli dopasowania. Ale to już niuanse, trzeba by mieć całe pudełko i przekładać ;p albo dorwać coś porządnego jakiś aktywny filtr, póki co sam nie znalazłem tylko sama chińszczyzna.

Dodano po 4 [minuty]:

a tak to cholerstwo w środku wygląda w środku mikrofiltr i spliter z mikrofiltrem Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

Dodano po 5 [minuty]:

o ile pamiętam cewki mają mieć 11mH muszę przemierzyć swoje może trzeba coś odwinąć lub dowinąć ;) jest to dolnoprzepustowy filtr LC kondziołek też przemierzę jak odbiega od normy wstawię inny ale to zabawa na później

Dodano po 3 [minuty]:

http://www.digipedia.pl/usenet/thread/31/873847/

Dodano po 22 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1790420.html

Dodano po 7 [minuty]:

jak widać trudny temat ale postaram się go przetrawić i wstawić rezultaty jak mi nerwów starczy ;)

Dodano po 4 [minuty]:

Moim zdaniem wystarczy tylko poprawić ten filtr znaczy zbliżyć jego części do idealnych parametrów i powinno to coś polepszyć i obejdzie się bez kucia w ścianie ;)

Dodano po 5 [godziny] 9 [minuty]:

Dodano po 4 [minuty]:

• #357 07 Lut 2012 11:41
    Kiko_1
    Poziom 17  

Witojcie ;) Widzę, że niektórzy nie mogli sie mnie doczekać już :P

Więc zacznę od spraw technicznych, razem z kolegą Nicco stwierdzamy, że wszelkie filtry telefoniczne, splitery i tego typu wynalazki NAJKORZYSTNIEJ montować JAK NABLIŻEJ WEJŚCIA KABLA NETII DO DOMU/MIESZKANIA. Tu przepraszam też za wprowadzenie w błąd, kolega Nicco zmienił koncepcję i jednak filtr założył CAŁY poza puszką, nie obierał go i nie zabudowywał (tu moje niedoinformowanie). Aczkolwiek obie opcje tak samo skuteczne z tym, że zabudowanie filtra w puszce jest dużo bardziej estetyczny. Ponadto, co też gorąco polecam, najkorzystniej PRZY WEJŚCIU DO DOMU/MIESZKANIA od razu zrobić ROZGAŁĘZIENIE LINII oddzielnie na TELEFON i oddzielnie na internet I OD RAZU przy rozgałęzieniu zamontować FILTR TELEFONICZNY!! Jak zaobserwowaliśmy, ciągnąć od rozgałęzienia kable do gniazdek i dopiero tam montując filtry radykalnie wzrasta ATT przez co równie radykalnie spada synchro.
    Drugim tematem jest wspomniane wyżej przez kolegę DOBIERANIE DŁUGOŚCI KABLA. Jeśli mamy na tyle cierpliwości i determinacji oczywiście. Mierzymy długość kabla, jaką będziemy potrzebowali do routera tak, ABY UNIKAĆ ZWIJANIA KABLA!! (to bardzo istotne). Jak już zmierzymy długość kabla, kupujemy 2 x długość kabla + ok 3 (chyba, że chcemy się pobawić to więcej) metry (czyli mając do routera 5 metrów kupujemy 5+3(?)=8 metrów kabla). Dlaczego? O tym za chwile. Chyba, że wystarcza Wam fabryczny kabel, wtedy nie ma co za dużo kombinować. Ale wróćmy do dobierania kabla. Na jednej końcówce zarabiamy standardową RJ-11 wpinaną do routera natomiast na drugim końcu "obieramy" 2 żyły środkowe i podłączamy do rozdzielacza (najwygodniej puszki, ale można też "na pająka" zrobić na testy. Przeprowadzamy testy synchro itp obcinając każdorazowo określoną długość kabla (my ucinaliśmy co 50cm) i zapisujemy wyniki każdego pomiaru. Gdy przetestujemy odcinek nadmiarowy i ew kawałek "z potrzebnego kabla" analizujemy wyniki i kabel docelowy dobieramy w punkcie najwyższego synchro. W ten sposób powiedzmy, że trafiamy w górkę.
    Teraz jedna kwestia, dla osób chcących liczyć WIELOKROTNOŚCI GÓRKI. NIE MA TO SENSU z tego względu iż VDSL pracuje z częstotliwością DO!! 30MHz, więc u Was równie dobrze (tak jak u kolego Nicco) może pracować z częstotliwością około 13-16Mhz. Ale to już temat dla wyjadaczy ;)

Przejdźmy teraz do wczorajszych pomiarów i kombinacji. W tym miejscu pragnę jeszcze obalić panujący na forum mit na temat OBCIĄŻALNOŚCI SZAFY, NIE MA TO ŻADNEGO ZNACZENIA o jakiej porze się łączycie. Kolega Nicco sprawdzał dzisiaj synchro o 5 nad ranem i miał takie samo jako wczoraj wieczorem (wiadomo +/- granica błędu pomiarowego). Więc to, że technik ściemnia o niższym synchro przez obciążenie to jedna wielka bujda na resorach.
    Kolejnym elementem, który udało się nam sprawdzić i po części wyeliminować to przytaczana przeze mnie od początku (i niedawno potwierdzona przez któregoś forumowicza) "PIŁA" z transferu czyli TO
    Test powyżej został przeprowadzony przy użyciu przeglądarki GOOGLE CHROME natomiast poniższe testy zostały przeprowadzone przy użyciu (proszę się nie śmiać) przeglądarki INTERNET EXPLORER.
    Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

Daje to niejako do myślenia jaka musi być różnica w połączeniu z siecią IE vs. GC. Dziś po pracy spróbuję jeszcze odpalić te same testy na Firefoxie, ciekaw jestem co tam za cuda się pokażą.

Kolejną kwestią jest IPTV i korelacja pomiędzy VDSL a VDSL+IPTV. Z testów przeprowadzanych przez nas wczoraj na łączu kolegi Nicco [Sync 57/34, ATT: 19, SN: 6.8] wyniki pomiarów w speedteście z zachowaniem TEGO SAMEGO SERWERA TESTOWEGO:
    USŁUGA VDSL z odłączonym dekoderem TV:

USŁUGA VDSL z podłączonym dekoderem, włączonym kanałem MTV w jakości SD (niestety nasze pakiety TV nie posiadają żadnych kanałów HD):

Podsumowując, faktycznie IPTV ma dostęp do pasma VDSL, z którego korzysta zwykły użytkownik, stąd wyłączenie bądź jakiekolwiek zablokowanie TV "u góry" na naszym koncie abo po prostu nic nie da, bo tak czy siak mamy ustawiony kagan na 50Mbps zgodnie z ustaleniami Netii.

Co do kolejnego zagadnienia, które poruszył Nicco, synchro jest MAX dla danej linii. W to jakoś specjalnie nie chce mi się wierzyć, gdyż obaj mamy "książkowe" linie, z tym, że moja jest prawie dwa razy dłuższa a obie synchronizują się na prawie identycznym poziomie Z TYM, że w moim przypadku (dłuższej linii) mam wyższy upload wg. synchro niż u kolegi.

A teraz krótki przegląd linków i speedtestów na różnych konfiguracjach. Wszystkie testy przeprowadzane NA LINII NICCO!! :

ROUTER NICCO, LOGINY NICCO

http://results.tester.netia.pl/hnqofnhmfb

DOWNLOAD Z NOC 500MB VIA DAP: ~6,5MBps

MÓJ ROUTER NA MOICH LOGINACH

http://results.tester.netia.pl/hisofnhmfb

DOWNLOAD Z NOC 500MB VIA DAP: 5,5-5,9 MBps

MÓJ ROUTER LOGINY NICCO

http://results.tester.netia.pl/jplpfnhmfb

DOWNLOAD Z NOC 500MB VIA DAP: 6,5MBps

W przypadku testu obu routerów jedyna zaobserwowana różnica wystąpiła przy ściąganiu 500MB z serwera NOC. Mój router na moich loginach nie dość, że długo się "rozpędzał" aby osiągnąć swoją prędkość tak magicznej granicy 6MBps nie przekroczył, natomiast na loginach Nicco zapiął się na 6.5 Mbps i ani drgnął.

Nawiązując jeszcze do tematu przeglądarek internetowych jak uda mi się, nakręcę filmik dla porównania prędkości "szukania najlepszego serwera" na speedtest.net przez różne programy.

To chyba tyle w tym moim monologu. Ciekaw jestem, czy komuś będzie się chciało do czytać :P

• #358 07 Lut 2012 15:21
    jocker_en
    Poziom 21  

Kiko_1 napisał:
    W tym miejscu pragnę jeszcze obalić panujący na forum mit na temat OBCIĄŻALNOŚCI SZAFY, NIE MA TO ŻADNEGO ZNACZENIA o jakiej porze się łączycie.
    no przy VDSL2 pewnie i tak jest ale przy ADSL2+ nie mogę tego potwierdzić najwyższe synchra zawsze mam nad ranem obserwację prowadzę od dawna. I nie ma mowy o błędzie też rozmawiałem z technikami nie raz i info linią techniczną. Ale cóż szczęśliwcy z VDSL2 na pokładzie już tego problemu nie mają. Kiko to dziwne że twój router na innych hasłach działa lepiej, sprawa warta zbadania i może nawet zgłoszenia.

• #359 07 Lut 2012 15:27
    Kiko_1
    Poziom 17  

Ale sytuacja ta ma tylko miejsce u kolego Nicco, u mnie śmiga całkiem sprawnie i bez najmniejszego problemu. Z resztą sam widziałeś moje logi z routera i ze speedtestów wcześniejszych. Nawet powiem, że momentami śmiga lepiej niż u Nicco :)

• #360 07 Lut 2012 17:06
    niccowla
    Poziom 12  

witajcie!

ja to najbardziej jestem ciekaw jednej sprawy.

skoro rzekomo att/snr nie jest bezposrednio przyczyna syncha, a potwierdzaja to dziwne logi z elektrody j/w wspominane ponad 70mbit na att ponad 20, i bardzo niskie 45mbit na att 12 - (na ktorym powinno spooookojnie byc wiecej), i to co wspomnial kiko - skoro on ma ~700m do szafym ja mam ~400m do szafym obaj rzekomo mamy profil 100mbit - to ki czort ta sama synchro?

kolejna sprawa, jak byli u mnie technicy to sprawdzali mi 5 par, zarowno na bialych jak i na czerwonych (jestem sam na slupku do ktorego idzie 5 par - wiec kazda sparwdzili do centrali) i owszem, roznice byly w synchro nawet rzedu 10mbit, ale parametry lini jak att/moc/snr - skala - nie drgnely nawet o wartosci po przecinku - i to jest ciekawe!!!

wiec skoro profil jest max 100mbit - a kagan jest na 50mbit ALE od wartosci synchronizacji, a nie NA wartosc synchronizacji to dlaczego takie roznice?

czyzby fantastyka naukowa jak wczesniejszcze 50mbit na mojej linii ktora pokzaywala wtedy 30pare mbit ? a moze glebszy spisek?

pozdr.