Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

JacekBx 31 Maj 2012 22:26 389991 1830
    marcin833
    Poziom 19  
    Ok, dzięki za info. Poczekam kilka dni, i sprawdzę.
  • Osprzęt kablowy
    dipol
    Poziom 33  
    jocker_en-kupują żeby skończyć takie dyskusje jak prowadzicie .Mam na wyposażeniu.I każda umowa musi być potwierdzona pomiarami i moim podpisem.Nie ma potem dyskusji ile moja linia udźwignie.Skończyły się reklamacje i nie kończące się wizyty u klienta i dyskusja.Z 3000-4000km przejechanych miesięcznie jest ok 2000.Koszty paliwa szybko zarobiły na mierniki.
    Pozdrawiam !
    jocker_en
    Poziom 21  
    marcin833 napisał:
    O co tu loto?
    *88 i maja się wyspowiadać nie ma na co czekać ;) A co do mojego VDSLA to jeszcze jeden myk staram się zrobić ale zobaczymy. A ty kolego sprawdź sobie skantarkiem okolice podawaj najbliższe adresy mogą być z twoim tel ja tak przekonałem się że za rogiem mam bliższą centralę, sęk w tym żeby 10m kabla przez piwnice przerzucili ;)

Dodano po 12 [minuty]:

kolego dipol jakoś jeszcze takiego urządzenia u technika nie widziałem prócz lapka routera lub modemu a widziałem serwisy prowadzone przez netię i TP w wielu miejscach. A ty chyba nie rozumiesz idei prowadzonego tematu, bo czy ktoś tutaj morduje techników ?. Pisałem o problemach w sieci domowej tak ? poza tym dzwoni laik na info to go spławiają, przychodzi technik widzi laika to się nie da zaczynasz swoje nagle jednak się da. A miałem tak że więcej zdziałałem na info jak trafiłem na kompetentnego gościa niż z przemądrzałymi technikami, którzy nie bardzo nawet wiedzieli jaki sprzęt mają i trzeba było ich namawiać na test innym urządzeniem itd. A jakiś speedtest mimo że od 3 lat wychodziły tak a nie inaczej a teraz 70% gorzej to ( panie przecież się synchronizuje nisko bo nisko ale jest to czego pan chcesz )inna sprawa znam 4 przyłącza gdzie według praw boskich i ziemskich oraz podobno pomiarów miało nie iść a idzie, klient się uparł i się nagle dało, (nie twierdze że tak jest wszędzie bo na pewno nie jest ) możesz wierzyć lub nie. Ja ze swoimi technikami często się spotykałem aż stanęło na profilu 32MB z opóźnieniem 8ms co podobno było bezsensem bo czasami, ktoś to zmienia ale to widać po parametrach dzwonię , przywracają i sami są zdziwieni że działa jak należy. Kolego dipol ja głęboko wierze że jesteś technikiem z krwi i kości obeznanym w temacie itd kimś kto z zaangażowaniem podchodzi do każdego abonenta, ale w 90% reszta taka nie jest, czego sam doświadczyłem i obecnie też ma taki problem bo się nie da podłączyć do innej centrali bo w innym bloku, a fakt jest taki że trzeba położyć z 10 może 15m kabla w piwnicy bo bolki są fizycznie połączone przejściami. Ale pierwsze co to że się nie da.
    jocker_en
    Poziom 21  
    No i tak rozwiązałem już problem bliższej centrali koszt 700zł za 20 metrów peszla i kabla, aż mnie zgięło w pół. Po dokładnym rozeznaniu tras kablowych w piwnicach okazuje się że kable biegną z jednej studzienki i na 2 bloki inna centrala na mój inna ale wystarczy mały bajpas zrobić i gra. Cała imprezę zepsuli technicy. Bo w obecnych peszlach im się nie chciało itd. Sam konsultant stwierdził żeby za pół roku zadzwonić. cóż będzie VDSL na dłuższej centrali. Osobiście mogłem i położyć ten peszel itd tylko by pozapinali. Szkoda gadać naprawdę. Może kiedyś w ramach skracania pętli abonenckich coś kiedyś zrobią. Póki co technicy dali ciała na całej linii. Inni dostawcy nie mają takiego problemu ;/
    jocker_en
    Poziom 21  
    Jak widać temat umarł ale i tak coś wpiszę ;) mam wreszcie łącze VDSL2 naturalnie same cyrki z tym. Pierwsze co przysłali nie ten router, na ostatnią chwilę dostałem prawidłowy, potem dalej jaja synchro ale na ADSL2+ no nic czekam dzwonię rano klarują mi że mam sobie to sam ustawić w routerze ;p To nic człowiek głupi się rodzi głupi umiera, więc pytam jak ? i słyszę yyy eeeeee aaaaaaa hmmmmm.. to ja pana do specjalisty przełączę. OK okazało się że profil się nie zmienił pogmerali zaskoczyło. Mam chyba najmniejsze synchro z tu obecnych ale mam też długą linię 1300m pomiar daje od 750 do 800 ale ważny jest też fizyczny pomiar. i wyszło jak wyszło. Potem przeróbka a w sumie kontrola całej instalacji rozpinanie i podpinanie w różnych konfiguracjach itd. Potem szukanie górki i cięcie kabla i okazało się że 20cm mniej niż dodany kabel i jest padaczka, 20 cm więcej też trochę tylko skróciłem fabryczny kabel i gra więcej nie będzie. No a;e na tym nie koniec nie mogę przeskoczyć ograniczeń adsl2+ 2 dni szarpaniny i okazuje się że padł system do zmian profili i umów i mam takie dziwne coś obecnie naprawiają ;) ale mam kolega marcin833 też tam walczy więc cierpliwości ;)

Dodano po 9 [minuty]:

przeróbka filtra żeby wszedł w puszkę bo stary dawał gorsze parametry

Dodano po 2 [minuty]:

cięcie testowanie itd bałagan mniejszy bo instalacja już wcześniej zrobiona teraz kosmetyka i sprawdzanie

i przed wpakowaniem do gniazdka spliter zaraz na początku

Dodano po 3 [minuty]:

jedyny test który wychodzi to na speed teście z orange

reszta to póki co mizeria ;) niby są testy gdzie idzie powyżej 24 ale nie pokrywa się to z pozostałymi stronami i pobieraniem plików więc nie są miarodajne póki co czekam na pełne odblokowanie łącza

Dodano po 7 [minuty]:

tak się to zestawia nawet jest lepiej teraz wcześniej był 1.5 mega mniej

Dodano po 12 [minuty]:

Naturalnie mogę mieć lepiej bo już rozgryzłem gdzie jakie kable idą i z obu central wchodzą w piwnicy w jednym miejscu jeden w lewo jeden w prawo, do mnie ten z dalszej centrali ;/ koszt 24m kabla i peszla wyceniono na 700zł a można położyć w istniejących rurach, ale co tam albo technikom się pracować nie chce albo netia nie zrobi i już ;) z tym tematem też powalczę bo to przesada rozumiem przekop itp ale trochę kabla na ich własnej sieci i się nie da. A miał bym 750m bliżej.
    marcin833
    Poziom 19  
    jocker_en napisał:
    ale mam kolega marcin833 też tam walczy więc cierpliwośc

Walczyć nie walczę, bo co z tego że będą mi mówić, iż moja centrala tego nie obsługuje? Nie wiem, może zadzwonię do nich znowu i czegoś się dowiem. A Tobie co skantarek aktualnie pokazuje?

Ciekawą rzecz zauważyłem w skantarku. A mianowicie wpisałem w Skantakrku mój numer tel, ale inne adresy z mojej okolicy i co najlepsze, tuż za rogiem gdzie jest inna nazwa ulicy skantarek pokazuje np 31 mbit, I wiem że kabel idzie tak jak narysowałem, gdyż pamiętam jak netia budowała swoją kanalizę i wiem jak idą kable. Tu gdzie jest 37 mbit, jest szkoła, i na tyłach szkoły jest duża szafa netii. Więc nie wiem od czego zależą te dysproporcje. Najlepsze to, że sąsiad zaraz za narożnikiem, wg. skantarka ma już mniej, bo 19 mbit. Więc nie wiem już co myśleć..

jocker_en
    Poziom 21  
    marcin833 napisał:
    Walczyć nie walczę, bo co z tego że będą mi mówić, iż moja centrala tego nie obsługuje?
    z czasem wszędzie będzie VDSL2 moi znajomi z Zabrza mają 200m do centrali a VDSL2 brak gadałem z info powiedzieli kwestia czasu ;) tak więc cierpliwości i sprawdzaj skantarka. A co do przebiegu kabli i dostępności już o tym pisałem, jak szukać możliwości ja też tak robiłem prześwietlając okolice, sam musiałem udowodnić gdzie co jest gdzie są kable itd i mam a mogę mieć lepiej i już nikt mi nie wmówi że nie bo nie itd tylko dokładnie wiem i widziałem nawet te kable i zrobiono plany możliwych podłączeń. Tak więć musisz udowodnić że za rogiem jest 32M/bit zrób zdjęcia w perspektywie swojego bloku, odrysuj kreski gdzie co idzie, daj zrzuty ze skantarka że masz na wyciągnięcie ręki itd. Ja taki cyrk musiałem odstawić i wiele innych żeby mnie nie zbywano prostym brak możliwości itd. Oczywiście ja jestem uparty itd ;) ale nie upierdliwy ale lubię wiedzieć co i jak. Nawet jest taki biuletyn, który wydaje netia gdzieś na blogu jest, u tam piszą o podejściu do klienta jakiego ja wymagam a oni tego nie robią, dlatego uparcie dążę do swojego, a ty marcin833 jak masz cierpliwość i zdrowe nerwy to też będziesz miał. Ale sądzę że z czasem po prostu w twojej centrali zagości VDSL2.

Dodano po 4 [minuty]:

tak na marginesie 22M/bit to skantark raczej pokazuje właśnie VDSL a nie ADSL bo ADSL to do 20 pokazywało zawsze. A prędkość mała więc twierdzą że się nie opłaca i mówią ci że masz brak możliwości w centrali. A mój skantark pokaywał 29 a teraz 30M/bit o lecę 40 ;)
  • Osprzęt kablowy
    marcin833
    Poziom 19  
    No to trzeba będzie uderzyć do nich..Bo faktycznie dziwne, że za rogiem już jest więcej. A jak pisałeś pisma do Netii, to do kogoś konkretnego?
    jocker_en
    Poziom 21  
    Karol wieczorek tylko do niego trzeba z konkretami ;) zdjęcia opisy co gdzie i kiedy itd. A na info zapytaj o tv ;p taki haczyk i jaki router by ci wysłali jak spota pytaj czy nie technicolora a jak od razu właśnie ten to już wiesz wszystko.
    marcin833
    Poziom 19  
    No ale masz do niego jakiś inny kontakt, niż poprzez Blog?
    jocker_en
    Poziom 21  
    jego email jest ogólnie dostępny Karol_Wieczorek(malpa)netia.pl jest w jego profilu
    marcin833
    Poziom 19  
    Co do wspomnianych przez Ciebie zdjęć, to czego zdjęcia miałeś na myśli? Czy np . zdjęcie satelitarne mojej okolicy, wraz z naniesionymi przeze mnie trasami studzienki i wpisane kto ile ma wg skantarka wystarczy?
    jocker_en
    Poziom 21  
    Zdjęcia przesłałem satelitarne oraz zrobione własnoręcznie wraz z naniesionymi trasami itd a dane ze skantarka dałem ale zrzuty ekranu żeby było jasne na jakim adresie testuje, a zdjęcia udowadniały tylko jak blisko te szybsze łącze jest. Ja natomiast mam jaj ciąg dalszy łącze nie chce się rozpędzać a problem z system do zmian profili zostało zakończone. Dzwonię wyjaśniam, to ok proszę porobić testy no to robię jak mi każą podaje linki i faktycznie za wolno, konsultant myśli i mówi że nie może być więcej niż 10m kabla między routerem a kompem, O_o cóż ja mam sporo mniej, ale wiedza tego pana mnie poraziła. Potem że mam coś z kompem więc przesłałem testy z pożyczonego neta od kumpla 3 piętra wyżej kabla sporo pomiędzy balonami i bum na upc 60mega jak nic. Więc nie mili innego wyjścia jak zrobić zgłoszenie, tylko chcą mi techników do domu przysłać ale po co ? nic nie zrywa synchro dość wysokie itd problem jest gdzieś dalej. No cóż zobaczymy na szczęście mogłem się też podpierać wszystkimi testami z forum że jednak da się rozpędzić te łącze na tyle na ile jest synchro. I znów przyjdą dwaj znajomi mi technicy i powiedzą że się synchro łapie a jakieś tam testy i inne diobelskie wynalzki tfu tfu przez lewe ramie ich nie obchodzą ;p

Dodano po 20 [minuty]:

czerwony mój czarny o 20 mega więcej Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

czarna kreska trasa jaką trzeba kabel przeprowadzić a są tam własnie kable neti jedne na mój blok jeden na blok sąsiedni biegnie. Aha żeby było śmieszniej ja w czerwonym bloku mam inną centralę a bloki czarny i nieoznaczony mają tą samą i do bloku nieoznaczonego idą kable też przez mój blok. Mądrzy technicy wymyślili że pociągną prze górne przejścia czyli 8 pięter w górę potem między blokami i 8 pięter w dół gdzie na górze nie ma ich rur, takie podejście jest dla mnie zagadką.

Dodano po 6 [minuty]:

Dodano po 2 [minuty]:

Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia] Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

Dodano po 1 [minuty]:

Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

Dodano po 4 [minuty]:

są też zdjęcia z piwnic i przebiegu kabli ale gdzieś je posiałem i teraz nie wstawię , te same manewry zrobiłem dla bloku nieznaczonego czyli testy itd. jak widać sytuacja niby prosta a jednak koszt 700zł. Jedno co wiem to tak jak pisałem do końca wyjaśniłem gdzie jaki kabel biegnie co trzeba i jak zrobić żeby było lepiej itd i wszystkiego mam zdjęcia oraz zapisy techników, teraz nie powie mi nikt brak możliwości, tylko jak już było by całkiem dobrze napisali 700zł kosztów a a jak pokazuje zdjęcie lotnicze to aż śmieszne jest trzeba z piętra 1 jednego bloku do piętra 1 bloku drugiego przeciągnąć piwnicą bez wiercenia itd bo rury są 24m kabla i wpiąć nic więcej. Przynajmniej wiem co i jak jest naprawdę.
    jocker_en
    Poziom 21  
    Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

jocker_en
    Poziom 21  
    Wygląda na to że ta lepsza centrala to pic na wodę nie ma jej tylko bałagan w danych, gość który tworzył tu sieć twierdzi że jest tylko jedna centrala i koniec. Ale i tak pewni nie są. Sprawa się wyjaśnia. Ale taki bałagan to wstyd nie mają planów własnej sieci. Mimo to za 700zł byli gotowi mnie przełączyć. Ehh jak chcesz żeby coś było zrobione dobrze...

Ale powiem że VDSL2 jako taki jest wart zachodu bo może więcej niż się można spodziewać. U mnie miało nic nie iść bo za daleko potem max 29Mbit/s a ma 40 do 42 :) i to na lini gdzie wszelkie wykresy skuteczności VDSLa pokazują już jego czkawkę ;) oby tylko włączyli wektorowanie
    marcin833
    Poziom 19  
    Długo czekałeś na odpowiedź od p. Wieczorka?
    Ja właśnie znalazłem trochę czasu i wyskrobałem maila, i zobaczymy co odpisze.
    jocker_en
    Poziom 21  
    Jakoś nie specjalnie długo ale ekspres to nie był. Sądzę że jak email jest dobrze napisany to Pan Karol zechcę wyjaśnić sprawę, znaczy przydzieli tą robotę komuś z ekipy ;) zemną trochę mailował jeszcze zanim kogoś przydzielił. mimo to sprawa trochę się ciągnęła. Wnioski jakie wyciągnąłem to takie że nawet w neti są pracownicy jak wszędzie a jacy potrafią być to wiemy ;) a jeden kierownik świata nie zbawi. Mimo to pomógł mi aż 2 razy więc nawet jak nie odpisze zaraz to czekaj cierpliwie i podziel się odpowiedzią to pomyślimy co dalej w razie problemów. Teraz P. Karol przekazał kolejną moją prośbę chodzi o błąd w skantarku i systemach neti odnośnie mojej lokalizacji. Rozwiązanie tego przyniesie korzyści pośrednio dla mnie a raczej dla ludzi któzy mieszkają w blokach obok mnie, będzie lepsza i rzetelniejsza informacja, o tym co się tutaj da a co nie.
    marcin833
    Poziom 19  
    Napisałem w mailu, że pomógł on w podobnej osobie z Katowic :D miałem na myśli Ciebie :D no ale z wiadomego powodu nie powiedziałem o kogo chodzi ;) oby to coś pomogło :D
    jocker_en
    Poziom 21  
    I tak się zorientuje ;) Na marginesie wszyscy się jakoś się wynieśli z tematu każdy chyba rozwiązał swój problem tylko jeszcze my zostaliśmy jeszcze ;)
    marcin833
    Poziom 19  
    Zobaczymy co odpisze :) Chyba że jest na urlopie :D to wtedy się trochę przeciągnie .. Zobaczymy :)
    marcin833
    Poziom 19  
    Witam,

Odpisali mi, ale nie p. Wieczorek, tylko ktoś inny. O to wiadomość:
    Cytat:

Informacja od administratora sieci w Pana lokalizacji jest taka , że niestety praw fizyki nie przeskoczymy , odległość jest faktycznie duża.\
    W Skantarku mam info , że jest Pan Skrosowany na VDSLa ale pod usługe IPTV (Telewizji)
    Odległość od centrali zmniejszy transfer

No i co robić dalej? Widać, że pupa jest..:(

Tak myślę, że skoro jestem skrosowany pod usługę IPTV to dlaczego internet VDSL mi by nie działał, a TV owszem? Znaczy się net by pewnie hulał, ale jakie synchro by było? Chyba że po prostu szkoda im portu na mnie.. Warto prosić ich o możliwość skrócenia pętli?
    jocker_en
    Poziom 21  
    będziemy myśleć przypomnij mi tylko ile miałeś do centrali co pokazuje skantark i wklej dane z routera. I będziemy dumać nad tym czy faktycznie VDSL pogorszy coś. A nie powinien VDSL w każdej mierze jest lepszy od ADSL2+ i VDSL po 1500m dopiero spada do poziomu ADSL2+ znaczy lekko go wyprzedza. Gdzieś miałem schemacik jak znajdę to wkleję. Pomyślimy nad tym co masz i czy się coś da. A co do skrócenia pętli to prosić możesz ale szanse marne. Jednak ja bym próbował.
    marcin833
    Poziom 19  
    A więc tak, do centrali mam (z tego co mi mówiono) 950m. W routerze mam takie parametry:

A w skantarku tak:
    I tu zaskoczenie. Jak pisałem maila do Nich, to wszędzie miałem 22Mbit, a teraz 25, ciekawe ciekawe. Pewnie dlatego, że jak patrzyłem na skantarku jak sąsiedzi mają to okazało się, że sąsiad co mieszka obok ma 25 Mbit, a ja 22. Więc widać zmienili mi ten parametr, żebym się uciszył... :|
    jocker_en
    Poziom 21  
    miałem podobne parametry jak ty i VDSL2 śmiga mi aż miło możesz zażądać tego VDSL2 na własną odpowiedzialność przecież umowę podpiszesz tak na 2 lata ;) poza tym sens VDSL2 to kilometr ty się mieścisz i prędkość ci nie spadnie. Męska decyzja z twojej strony i jak chcesz to dzwonisz itd i mówisz biorę i ile będzie tyle będzie. U mnie było podobnie ;)
    marcin833
    Poziom 19  
    Ale powiedz mi, jak mam to rozumieć, że zostałem skrosowany pod IPTV? Bo skoro IPTV może u mnie działać, to internet VDLs też powinien.. Nie prawdaż?
    jocker_en
    Poziom 21  
    Bo tv zawsze chętnie ci wcisną ;p Ja na swoim routerze mimo iż TV nie mam widzę IPTV taka ich polityka poza tym IPTV i na spocie w ADSL2+ może śmigać. Więc dzwonisz że chcesz mieć TV a oni kurierem netia aplayera ci wyślą i działa. Przygotowali jednym słowem możliwości pod tą usługę.
    marcin833
    Poziom 19  
    Czyli co mam napisać, że chcę wziąść usługę internet VDSL2 na własną odpowiedzialność? Musiał bym pewnie to jakoś uzasadnić, tylko jak?
    jocker_en
    Poziom 21  
    Jak dla mnie to nie musisz uzasadniać, ale znasz przypadki gdzie nie miało chodzić a chodzi np u mnie, mi wróżyli 29 mega a mam 41. Nie mogę się tego wykresu doszukać , ale ty jesteś jeszcze w zasięgu dobroczyństwa tej technologii Zresztą Pan Karol pisał że do 1km jest sens i zakładają więc niech i tobie założą. Zaznacz że pretensji miał nie będziesz. Poszukaj na blogu tych słów że do 1km zakładają i już mieścisz się. Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

Dodano po 5 [minuty]:

I gdzie byś nie czytał te wykresy mówią prawdę znaczy aż tak super nie jest mamy różne linie ale mój przykład jest naprawdę dobry. u ciebie liczył bym na 30 mega tak bezpiecznie mówiąc.

Dodano po 7 [minuty]:

Sprawa druga VDSlowi towarzyszą inne technologie i już orange coś tam piszczało o vectoringu na blogu Pan Karol odpowiedział że koledzy coś tam testują ale nie zobowiązująco. Więc warto mieć VDSL2 jest ciągle rozwijany. Skracanie pętli też kiedyś nastąpi. Trzeba trochę w przyszłość wybiegać, Nawet jak początki nie będą super. A Adsl2+ to już zamknięty rozdział. Inna sprawa że przerzucili mnie na kartę VDSL2 ale miałem jeszcze spota i na tej karcie dali mi profil ADSL2+ i było znaczniej lepiej już, to są nowsze karty lepsze technologicznie itd i już wtedy było naprawdę lepiej. A w starą technologię nikt nie będzie inwestować nowych lepszych kart ADSL+ netia nie kupi bo po co. Moim zdaniem zawsze coś zyskasz. I otworzysz sobie nowe możliwości na przyszłość. http://www.youtube.com/watch?v=zkVmej4urx4&feature=my_favorites&list=FLtyG4tVzOGBkz0EFWqTFp7g

Dodano po 4 [minuty]:

aha i taka sprawa 25 mega jak ci skantark pokazuje to jest już ciekawe ;) bo w czym w ADSL2+ no bez żartów na 950m hehe VDSLem mi tu śmierdzi i tyle.

Dodano po 5 [minuty]:

Jak tak oglądam te wykresy to ten niebieski jest w zgodzie z tym co mam u mnie ;)
    marcin833
    Poziom 19  
    Mówisz o tym pierwszym, czy drugim wykresie?
    Na stronie Link znalazłem wypowiedź p, Wieczorka (poz.11):
    Cytat:
    @szakal Nie jestem autorem tego wpisu. Komentarze zapewne się pojawiają, ale trzeba pamiętać, w którym wątku się je wpisuje:) Co do meritum: na liniach o długości ok. 1 km ADSL2+ i VDSL2 działają już niemal w taką samą prędkością, więc te 29 Mb/s na VDSL nie jest wcale takie nierealne.

Więć mogę użyć tego jako karty przetargowej :D
    Tak nawiasem mówiąc, skąd oni biorą tych "administratorów"? Albo faktycznie nie mogą mnie podłączyć, albo nie mają wolnego portu, albo walą ściemę :D
    jocker_en
    Poziom 21  
    tak szakal to ja ale kilka gaf strzeliłem ;) Ale widzisz mam 41 mega ;) A że działają podobnie cóż ja nie potwierdzam, Wydajność VDSL2 spada z długością linii ale nie aż tak drastycznie. Walą ściemę i tyle w twoim wypadku boją się że jak nie osiągniesz 50 mega to im dym zrobisz, ja osobiście liczyłem na max 30 i to już było dla mnie coś a mam więcej. Zapewnij im że podpiszesz cyrograf i tyle, niech dają ci technicolora A nóż się kiedyś skusisz na TV :) Masz mój przykład mi dawali 29 mega i koniec. Na początku żaden konsultant nie chciał mi VDSL2 sprzedać bo się nie da za długa linia itd. Finał jest taki że mam i sami technicy zrobili O_O działa ? działa !!! masz lepsze parametry linii na ADSL2+_ niż ja miałem. Jak nadjedzie odpowiedni temat na blogu to podziękuję Panu Karolowi i dam się jako przykład że se da. Moja prywatna rada nawet z 30mega bym się cieszył, zyskasz jak vectoring wprowadzą. Adsl2+ już się zakończył. Uderzaj niech ci dadzą tego VDSL2 i ciesz się ż każdego meksa więcej. Nie daj sobie wmówić że będziesz miał gorzej. W najgorszym przypadku czego nie podejrzewam będziesz miał tyle samo ale to nie jest realne. Co do wykresu to pierwszy drugi jest bardziej optymistyczny. Ja mam tyle ile pierwszy mi daje.