Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia

JacekBx 14 Gru 2011 00:43 382437 1830
  • #1 14 Gru 2011 00:43
    JacekBx
    Poziom 10  

Netia zmodernizowała linię i w mojej okolicy rozpoczęła działalność w systemie VDSL.
    Na skantarku pomiar wykazał, że moja linia może wyciągnąć ponad 30 Mbit/s.
    Zamówiłem wersję bez limitu i dostałem router VDSL Technicolor.
    Przed zmianą używałem routera Netgear DGN2200 i na nowy router chciałem przejść dopiero kiedy zostanie uruchomiona usługa VDSL. Ale Netia zrobiła mi niespodziankę i włączyła większą prędkość 2 dni wcześniej, kiedy jeszcze miałem w użyciu Netgeara.
    Ten właśnie router zsynchronizował się na 20,835 Mbit/s czyli prędkość pobierania ok. 18 Mbit/s. Tak sobie pomyślałem, że jak zainstaluję Technicolora VDSL (V=Very High Speed) to właściwy router VDSL będzie miał jeszcze lepsze osiągi. Niestety, po instalacji automatycznej, prawie bez mojego udziału, tenże router zsynchronizował się na ... 20,835 Mbit/s czyli to samo co miał router ADSL i daleko do "zdolności" mojej linii wg skantarka.
    Na wielu forach wyczytałem, że do VDSL musi być router przeznaczony wyłącznie do VDSL i nie może być to router ADSL.
    Moje osobiste doświadczenia przeczą tej teorii.
    I jeszcze mała uwaga na temat routera Thomson Technicolor - samoczynna konfiguracja w sam raz dla początkujących użytkowników. Jedyna czynność użytkownika to wpisanie klucza do połączeń z siecią. Szkoda jednak, że menu jest totalnie nieczytelne, nielogiczne i w praktyce nie umożliwia szerszej konfiguracji.
    I jeszcze dodam - próba zmiany nazwy sieci i klucza skończyła się zawieszeniem routera. Konieczny był reset i pozostanie przy ustawieniach fabrycznych.
    Czy ktoś jeszcze miał możliwość porównania ADSL i VDSL, bo może ja się mylę?

2 29
  • Servizza
  • #3 14 Gru 2011 21:34
    JacekBx
    Poziom 10  

Brawo, zdobyłeś 3 pkt.
    A na poważnie: w poprzednich routerach miałem możliwość wyboru i zmiany "DSL type" z poziomu użytkownika.
    A u mnie DSL type to ITU-T 992.5 czyli po polsku ADSL2+ czyli masz 100% racji.
    Prześledziłem całe menu i oprócz informacji, że jest typ jaki jest, nie znalazłem żadnej opcji zmiany. Z tego byłyby dwa wnioski:
    1. Ja nie znalazłem możliwości zmiany
    2. Zmiana może być dokonana z pozycji centrali a konfiguracja routera odbywa się automatycznie.
    No ale telefoniczną interwencję w Netii zostawiam sobie na jutro.
    Tak przy okazji:
    VDSL to ITU G.993.1
    VDSL2 ITU G. 993.2
    I tak przy okazji (hipotetycznie-puk,puk w niemalowane): gdyby kiedyś nawalił ten router i chciałbym powrócić do mojego Netgeara, to czy byłoby możliwe bez interwencji u operatora?

2
  • Servizza
  • #5 14 Gru 2011 23:10
    JacekBx
    Poziom 10  

I znowu jestem mądrzejszy.
    Dzięki za podpowiedzi.
    Zobaczę jakie efekty przyniesie moja rozmowa z Netią.

1
  • #6 15 Gru 2011 14:14
    domek222
    Poziom 14  

elektronik123456789 napisał:
    Bo nie masz portu VDSL2 na centrali włączonego, tak widać różnice ;) wcześniej miałem 23 Mb/s na ADSL2+ a teraz mam tyle:

Czy musiałeś wziąć do tego Telewizję? Jeśli tak to jak się TV sprawuje?

Druga sprawa: ładne parametry pobierania masz, ale ping średniawy i mam w związku z tym pytanie:

Zauważyłeś wzrost pingu po przejściu na VDSL? Z tego co słyszałem trzeba wtedy stosować przeplot i ping rośnie o kilkanaście ms.

Jak sprawuje się router Technicolor?

Mnie właśnie proponują TV i net VDSL, ale mam obawy o ten ping i TV na tylko jeden telewizor...

Pozdro

2
  • #7 15 Gru 2011 14:30
    terrade
    Poziom 36  

JacekBx napisał:
    tenże router zsynchronizował się na ... 20,835 Mbit/s

Cytat:
    A u mnie DSL type to ITU-T 992.5 czyli po polsku ADSL2+ czyli masz 100% racji.
    I w ten oto sposób przekonałeś się co jest warta twoja linia oraz marny pomysł pobijania Marginu (zamiast naprawy). Cieszyłeś się 12 dB, a mogłeś mieć No Limits 20,835 (normalne dla twoich parametrów). Po prostu coś było spaprane, pewnie na porcie, poprawili i wskoczyło normalne 20,835.
    BTW. "Podbijanie Marginu" ma sens w nielicznych przypadkach (przy lekkiej niestabilności), w tym tylko dla CU i LLU (gdy Ty to doradzasz także dla BSA, a TP nic takiego nie zrobi - bez znajomości, a i wtedy pewnie ~0 szans).

JacekBx napisał:
    Czy ktoś jeszcze miał możliwość porównania ADSL i VDSL, bo może ja się mylę?
    Ten obrazek wyjaśnia wiele (choć twój problem to ADSL2+ zamiast VDSL2), widać że zysk z VDSL2 jest gigantyczny tuż przy centrali, a przy 1.5 km śmieszny (oczywiście wiele zależy od stanu linii, dla wielu już przy tłumieniu 20 dB i niższym VDSL2 będzie bezsensowne). Ponadto TP i Netia mają VDSL2 (a reklamują nie wiedzieć czemu VDSL).

1
  • #8 15 Gru 2011 16:22
    JacekBx
    Poziom 10  

Cytat:
    Czy musiałeś wziąć do tego Telewizję? Jeśli tak to jak się TV sprawuje?

Tak, musiałem wziąć TV. Jak się sprawuje? Nie wiem, nie mam możliwości podłączenia.

Cytat:
    Zauważyłeś wzrost pingu po przejściu na VDSL?

Figiel polega na tym, że jeszcze nie jestem na VDSL a jestem na ADSL2+

Cytat:
    Jak sprawuje się router Technicolor?

Na razie chodzi, nic o nim złego ani dobrego nie mogę powiedzieć, poza tym, że jest prawie niekonfigurowalny, wszystko jest ustawione z poziomu providera.

Cytat:
    Mnie właśnie proponują TV i net VDSL

No to robi się ciekawie. Pokrótce napiszę jak to u mnie wyglądało.
    Netia zaproponowała mi telefon za 1 zł, internet VDSL bez limitu i TV.
    Zaproponowano bezpłatne użytkowanie routera VDSL i NetiaPlayera. Na pytanie jaki to będzie router - odpowiedź padła : Netia Spot.
    Nie znam NetiaSpota, ale wiem, że do Netia Playera można podłączyć antenę zewnętrzną i ma on wbudowany wifi, więc przesyłanie sygnału TV może być bezprzewodowo. Więc na to się zgodziłem.
    Po 2 tygodniach dostarczyli :router Technicolor i Dekoder STB IPTV HD a więc zupełnie co innego niż wyraziłem na to zgodę.
    Po kilku dniach dostałem umowę a z niej wynika, że dostałem: NetiaSpot, router VDSL i Dekoder TV Set Top Box. Czyli nic się nie zgadza. Oczywiście w międzyczasie sprawdziłem, że NetiaSpot nie jest routerem VDSL, a dostarczony dekoder ma być połączony z telewizorem kablem a wifi nie obsługuje. A to mi zupełnie nie odpowiada. Złożyłem reklamację, odrzucono, złożyłem odwołanie - cisza do dzisiaj.
    A jedyny efekt to to, że nadal mam ADSL2+ a nie VDSL czy VDSL2 (jak pisałem w pierwszym poście).
    A dlaczego zgodziłem się na tą promocję? Dlatego, że Internet bez limitu + telefon za 1 zł + TV = tyle samo złotych co płaciłem dotychczas czyli Net 8Mb + telefon.
    I chyba tyle z mojej strony.

No nie, jedno muszę dopisać nt. kompetencji konsultantów Netii.
    Na 1 stronie instrukcji routera Technicolor jest tłustym drukiem uwaga: "Prosimy, abyś przeprowadził instalację routera dopiero po otrzymaniu od Netii informacji potwierdzającej dostępność usług".
    No więc zadzwoniłem na infolinię z zapytaniem w jakiej formie należy oczekiwać tej informacji. Odpowiedź - SMS-em. Na moją uwagę czy Netia ma informację o moim numerze komórki - nie wiem. Ja- ale ja nie mam komórki więc jak dostanę tę informację? Odpowiedź - nie wiem.

1
  • #9 15 Gru 2011 17:16
    domek222
    Poziom 14  

JacekBx napisał:

A dlaczego zgodziłem się na tą promocję? Dlatego, że Internet bez limitu + telefon za 1 zł + TV = tyle samo złotych co płaciłem dotychczas czyli Net 8Mb + telefon.

A można wiedzieć ile razem Cie to wyniosło? 99 zł?

Ja w tej chwili mam 58,50 internet i coś ponad 20 zł telefon.

0
  • #10 15 Gru 2011 17:21
    JacekBx
    Poziom 10  

Dotąd płaciłem 98,28 zł a teraz 99 minus chyba 5 zł, bo przeszedłem na e-fakturę.

0
  • #11 15 Gru 2011 22:11
    GacekSSJ4
    Poziom 12  

terrade napisał:
    Ten obrazek wyjaśnia wiele (choć twój problem to ADSL2+ zamiast VDSL2), widać że zysk z VDSL2 jest gigantyczny tuż przy centrali, a przy 1.5 km śmieszny (oczywiście wiele zależy od stanu linii, dla wielu już przy tłumieniu 20 dB i niższym VDSL2 będzie bezsensowne). Ponadto TP i Netia mają VDSL2 (a reklamują nie wiedzieć czemu VDSL).

Fajny ten wykres :) Ale z tego wynika, że na VDSL na linii 1200m-1500m jest wolniejsze niż ADSL2+? I tylko na krótkich liniach się opłaca używać? A VDSL2 na mojej linii będzie tylko nie wiele szybsze, a na linii 1600m+ będzie tak samo szybkie jak ADSL2+?

napisał:
    No nie, jedno muszę dopisać nt. kompetencji konsultantów Netii.
    Na 1 stronie instrukcji routera Technicolor jest tłustym drukiem uwaga: "Prosimy, abyś przeprowadził instalację routera dopiero po otrzymaniu od Netii informacji potwierdzającej dostępność usług".
    No więc zadzwoniłem na infolinię z zapytaniem w jakiej formie należy oczekiwać tej informacji. Odpowiedź - SMS-em. Na moją uwagę czy Netia ma informację o moim numerze komórki - nie wiem. Ja- ale ja nie mam komórki więc jak dostanę tę informację? Odpowiedź - nie wiem.

Totalna masakra...

0
  • #12 16 Gru 2011 15:50
    terrade
    Poziom 36  

GacekSSJ4 napisał:
    A VDSL2 na mojej linii będzie tylko nie wiele szybsze, a na linii 1600m+ będzie tak samo szybkie jak ADSL2+?
    Ty masz tłumienie 30.5 dB w ADSL2+ więc sobie daruj, pewnie system TP nie pozwoli zamówić.

I jak pisałem: to zależy od stanu linii, osiągi elektronika123456789 są genialne - taką ma wspaniałą linię (>27000 w ADSL2+ przy tłumieniu 16 dB, gdy niektórzy mają 20000 przy 5 dB, inni mając 20000 w ADSL2+ uzyskują np.23000 w VDSL2). Tak samo jak przy ADSL2+ odległość do centrali nie ma aż tak wielkiego znaczenia, jednak to najłatwiej pokazać na wykresie. Ja mam to "śmieszne" 1.5 km, ale nawet na 0.5 km mojej pary kablowej zwykle zysk byłby zerowy, gdy niektórzy mając 2 km spokojnie uzyskaliby zysk gdyby tylko system przepuścił zamówienie (bo mają SNR - nie mylić z SNR Margin - wyższy o 20 dB niż mój).

0
  • #13 16 Gru 2011 16:35
    domek222
    Poziom 14  

Mam teraz ADSL2+ 20mbit i synchronizację zależnie od użytego modemu od 23000 do 25000 kbps.

Proponowano mi internet VDSL i telewizję, ale internet tylko 22mbit czyli tyle ile teraz prawie...

Musiałbym zmienić mojego Netgeara DGN2200M na tego ich Technicolora.

Wklejam informacje o łączu, niech ktoś skomentuje:

0
  • #14 16 Gru 2011 22:36
    GacekSSJ4
    Poziom 12  

terrade napisał:
    GacekSSJ4 napisał:
    A VDSL2 na mojej linii będzie tylko nie wiele szybsze, a na linii 1600m+ będzie tak samo szybkie jak ADSL2+?
    Ty masz tłumienie 30.5 dB w ADSL2+ więc sobie daruj, pewnie system TP nie pozwoli zamówić.

Ale ja w cale nie chcę :P 10 Mb/s jest dla mnie wystaraczjące zupełnie (mysle ze przy 7-8 bylbym już zadowolony). Jakbym używał łącza 10Mbit/s choćby w 50%, to bym co miesiac nowy dysk musiał kupować :P

0
  • #15 17 Gru 2011 15:26
    terrade
    Poziom 36  

"640K should be enough for anybody" :) Nie martw się, każdą szybkość da się wykorzystać i zmarnować (np. 1 GB/s żeby jednocześnie oglądać 100 filmów online, przy czym 99 okien zamknąć po kilku sekundach, tak jak piraci robią backup internetu, ścigają 100 gier a grają w kilka).

domek222 napisał:
    Proponowano mi internet VDSL i telewizję, ale internet tylko 22mbit czyli tyle ile teraz prawie...
    Nie bierz telewizji to jest zawsze kosztem internetu (poza SAT), np. osiągi elektronika123456789 są znacznie lepsze niż wyglądają (ma ukrytą TV i bardzo dużą synchronizację na upstream - niewykorzystaną, realnie ma ok.>70 Mb/s down+up).

Co do typowań to nie należy oczekiwać sensownych w niedalekiej przyszłości, bo:
    -danych eksperymentalnych jest zaledwie kilka (przy ADSL2+ było ich 300-400 w tym samym czasie)
    -jest pionowa górka na wykresie (pikuje niemal pionowo w dół), o ile w ADSL2+ typuję np. "14-17 Mb/s", to w VDSL2 takie niewielkie różnice 20% mogą się zamienić w 100%, a typowanie 50-100 Mb/s nie ma większego sensu, drobna pomyłka i już masz 10-20 Mb/s niedokładności
    -zmiana częstotliwości, aż do 17,664 Mhz w profilu 17a (~8x więcej niż ADSL2+) i aż 30 Mhz w profilu 30a, a tłumienie rośnie wraz z częstotliwością (więc bezużyteczne 100 dB i więcej to żaden problem, tam SNR będzie tak mały, że u wielu zysk z wysokich częstotliwości będzie zerowy).
    Ale typując bardzo niedokładnie sądzę, że spokojnie osiągniesz grubo powyżej 22 Mb/s, orientacyjnie 30-50 Mb/s (tłumienie masz dobre, ale za wysokie żeby skorzystać z wysokich częstotliwości, zaś SNR masz bardzo wysoki, więc spokojnie pasmo ADSL2+ znacząco przekroczysz). Tak czy inaczej muszą być pomiary miernikiem.

0
  • #17 17 Gru 2011 18:08
    mar_1
    Poziom 12  

domek222 napisał:

Moja linia pod ADSL2+ miała tłumienie 16dB - czyli podobne - ale jednocześnie trochę bardziej zaszumiona. Ostatnio synchronizacja nie przekraczała 19000 chociaż dawniej było lepiej. Obecnie co prawda mam Neo40 a nie Netię ale technologia ta sama czyli VDSL2 więc może moje dane przydadzą się jako porównawcze:

Sagemcom F@st 3764 TP - aktualna synchronizacja 34008/4280 profil 17a

Code:
    Extended Port Status

=================
    Bme: 1 Port: 1
    Downstream line rate: 42324 kbps
    Upstream line rate: 6140 kbps
    Bearer0 Downstream payload rate: 0 kbps
    Bearer1 Downstream payload rate: 34008 kbps
    Bearer0 Upstream payload rate: 0 kbps
    Bearer1 Upstream payload rate: 4280 kbps
    Downstream attainable payload rate: 44428 kbps
    Downstream attainable line rate: 57528 kbps
    Downstream Training Margin: 14.9 dB
    Downstream Line Protection (Bearer1 Path): 1.0 DMT Symbols
    Upstream Line Protection (Bearer1 Path): 1.0 DMT Symbols
    Near-end ITU Vendor Id: 0xb500...
    Far-end ITU Vendor Id: 0xb500...
    Downstream delay: 7.5 ms
    Upstream delay: 4.1 ms
    Tx total power -1.2 dbm
    FE Tx total power 13.4 dbm
    VDSL Estimated Loop Length : 2060 ft
    G.Hs Estimated Near End Loop Length : 2364 ft
    G.Hs Estimated Far End Loop Length :0 ft
    Current framing mode: 0x10 EFM
    Bandplan Type...........: 0
    No. of Upstream Bands...: 2
    No. of Downstream Bands.: 3
    Line Type: 0x04000000 VDSL2 Profile 17A
    Downstream FFT Protection (Bearer1 Path): 2.0 DMT Symbols
    Upstream FFT Protection (Bearer1 Path): 2.0 DMT Symbols
    Upstream Line Attenuation: NA (Only for ADSL1 & T1.413)
    Upstream SNR Margin: NA (Only for ADSL1 & T1413)
    Upstream Retransmission status: Disabled
    Downstream Retransmission status: Disabled

Code:
    Get Near End SNR Margin and Attenuation for Bme: 1 Port

=================
    SNR Margin: 12.0 dB
    Attenuation: 24.4 dB
    Avg SNR Margin: 14.8 dB
    Avg SNR: 37.6 dB

SNR Margin (SNRMpb-0): 14.8 dB
    SNR Margin (SNRMpb-1): 14.8 dB
    SNR Margin (SNRMpb-2): 12.0 dB
    SNR Margin (SNRMpb-3): 0.0 dB
    SNR Margin (SNRMpb-4): 0.0 dB

Line Attenuation (LATNpb-0): 19.2 dB
    Line Attenuation (LATNpb-1): 42.6 dB
    Line Attenuation (LATNpb-2): 59.4 dB
    Line Attenuation (LATNpb-3): 0.0 dB
    Line Attenuation (LATNpb-4): 0.0 dB

Signal Attenuation (SATNpb-0): 19.0 dB
    Signal Attenuation (SATNpb-1): 42.1 dB
    Signal Attenuation (SATNpb-2): 56.4 dB
    Signal Attenuation (SATNpb-3): 0.0 dB
    Signal Attenuation (SATNpb-4): 0.0 dB
     Downstream attainable Line rate : 55688 kbps
     Downstream attainable payload rate : 44928 kbps

0
  • #19 23 Gru 2011 21:08
    marcin833
    Poziom 19  

Witajcie :)
    Tak właśnie zacząłem czytać ten wątek, i zastanawiam się, czy na mojej linii pójdzie VDSL, do centrali mam ok 900m, i aktualnie mam wykupiony wariant 6Mbit, i router synchronizuje mi się na 10/1. Po czym można poznać, że parametry będą odpowiednie?

0
  • #20 25 Gru 2011 00:52
    jocker_en
    Poziom 21  

Witam
    A to ja chętne dołączę się do zapytań, obecnie moja lina wygląda tak
    realne prędkości to 20.05 a za pomocą np flashgeta to i do 22-24 doleci czasem synchro załapie też na poziomie 23000 - 24000 ale to tylko czasami. Wypowie się ktoś np wybrańcy, obdarzeni VDSLEM 2 ? I jeszcze jedno pytanie czy ktoś wie kiedy zaczną modernizować Katowice a może jest na forum jakiś szczęśliwiec ?

0
  • #21 26 Gru 2011 01:24
    wisniowy14
    Poziom 10  

@UP
    Ja mam już zamówiony 29.12 ma technik przyjechać zobaczymy co z tego będzie. Zadzwoniła do mnie babka i się aż zdziwiłem że na takiej zadupiowatej dzielnicy Katowic (Podlesie) taki net pójdzie

0
  • #22 26 Gru 2011 01:31
    jocker_en
    Poziom 21  

Podlesie oo ja pracuje całkiem nie daleko na kostuchnie POZDRAWIAM :) chłopie dawaj znać co i jak chodzi :)

-1
  • #23 28 Gru 2011 13:18
    wisniowy14
    Poziom 10  

Nie ma sprawy postaram się jak najszybciej zdać relacje :D

0
  • #24 29 Gru 2011 13:08
    jocker_en
    Poziom 21  

no dziś 29.12 jak przepędzisz już technika i przetestujesz łącze na wszystkich speedtestach na tej planecie nie zapomnij o nas ;p

0
  • #25 01 Sty 2012 21:23
    wisniowy14
    Poziom 10  

Sorki że wcześniej nie pisałem.
    No powiem szczerze że jestem zdziwiony miało być 40 Mb/s a jest 20 i tak około
    http://www.speedtest.net/result/1680503517.png
    I na wifi i po kablu mniej więcej tak samo. Co prawda wystarczy mi w zupełności nawet te 20 ale no myślałem że będzie conajmniej 35
    Jutro do nich zadzwonie a nóż coś wskuram
    EDIT:
    Przed chwilą dzwoniłem tam i pan kazał mi sprawdzić w modemie (sagemcom 3764) jaka jest szybkość transmisji przychodzącej i okazało się że to 23936 kbps
    mimo że umowę mam podpisaną na 40. Gościu mi mówi że są zakłócenia itp i to się może zmienić nawet w ciągu pół roku bo zakłócenia tworzą się i znikają. Trochę się zdziwiłem bo po co proponują internet 40 mb/s skoro dają 20. Mam 10 dni na odstąpienie od umowy i zastanawiam się czy tego nie zrobić bo mogę mieć tą samą prędkość nie za 130 zł/mies a za 70 zł/mies.
    Pozdrawiam

0
  • #26 01 Sty 2012 22:55
    jocker_en
    Poziom 21  

a ile masz do centrali ? skopiuj nam dane o stanie połączenia z routera albo lepiej wklej zrzut ekranu ? A o większą prędkość powalcz skoro dali VDSL2 to niech staną na wysokości zadania. Pojawiające się i znikające zakłócenia hehe a to dobre tłumaczenie albo coś działa albo nie. Aha i ile miałeś wcześniej ?

0
  • #27 02 Sty 2012 15:48
    wisniowy14
    Poziom 10  

Właśnie nie wiem ile mam do centrali. Wcześniej miałem 2 mb/s a więc różnica jest.
    Tu masz zrzut ekranu

0
  • #28 02 Sty 2012 17:08
    dipol
    Poziom 33  

"Netia zmodernizowała linię i w mojej okolicy rozpoczęła działalność w systemie VDSL".
    jak na takim kablu -dwójkowy nie czwórkowy- to takRóżnica między VDSL a ADSL w praktyce - Netia
    - bardziej dostawiła półkę VDSL a linia ta sama ??
    Do 400-500m można próbować (widać na rysunku) a potem tylko pod górkę.Jeżeli kabel czwórkowy i druga para to multimedia-VDSL masakruje sąsiada-zakłócenia i spada reklamacja i zaczynamy mieszać parami w kablu magistralnym i rozdzielczym..
    A tym się mierzy VDSL a nie wróży
    To powinny służby techniczne operatora pomierzyć w gniazdku u klienta i wzorcowo ma być wykonana instalacja w domu do modemu najlepiej przewodem telefonicznym ekranowanym 3x2x0.5 i ekran spięty z rozdzielczym i magistralnym z warstwą glowera bo tu najwięcej problemów i udziwnień a to sygnał wcz !!
    73!

0
  • #29 02 Sty 2012 17:43
    jocker_en
    Poziom 21  

@wisniowy14 hmm parametry masz graniczne. Więc niech o zakłóceniach ci nikt nie opowiada bzdur tylko słuchawka i żądaj techników mają zrobić albo wyspowiadać się czemu się więcej nie da. Pamiętaj że jest jeszcze wektorwanie phantom mode czy bonding mimo iż nie słyszałem aby netia czy tp korzystało z tych technologi, Ponoć netia eksperymentuje. Ale warto pogadać Ja bym dzwonił skusili cię więc nich dadzą ;)

0
  • #30 02 Sty 2012 18:31
    wisniowy14
    Poziom 10  

Szczerze wam powiem nie wiem czy to coś da. Czuję że powiedzą nie działa bo zakłocenia, a jak się zapytam a dokładnie jakie to ci nie powiedzą dokładnie. Powiedzą tylko no przykro nam więcej się nie da a jak się nie podoba to możemy rozwiązać umowę a jako przyczynę podać że to z winy tp i dziękuję. Doradźcie to im dokładnie mam powiedzieć na błękitnej lini tak żeby coś tym na serio zrobili. A co to jest to wektotorwanie phantom mode i bonding to i tak nie wiem
    Pozdrawiam
    EDIT:
    No zadzwoniłem i technika wywalczyłem ma się odezwać w tygodniu

0