Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośnika w kolumnie Panasonic SB-AK25

lordsylar 14 Gru 2011 11:00 1852 3
 • #1 14 Gru 2011 11:00
  lordsylar
  Poziom 8  

  Witam serdecznie.

  Padł mi głośnik odpowiadający za średnie i wysokie tony w kolumnie Panasonic SB-AK25. Niestety nie znam specyfikacji tego głośnika więc nie wiem czym się kierować przy kupnie nowego. Jedyne co wiem to to, że jest to głośnik 3 calowy i prawdopodobnie 6ohm (bynajmniej cała kolumna i wieża tyle ma). Czy ktoś wie co mogę zamiast niego "wsadzić" do tej kolumny i gdzie mogę to kupić? 3calowego głośnika 6ohm nigdzie nie widziałem ehhh proszę o pomoc.

  Poniżej zdjęcia z parametrami i oznaczeniami kolumny i głośnika
  Wymiana głośnika w kolumnie Panasonic SB-AK25
  Wymiana głośnika w kolumnie Panasonic SB-AK25
  Wymiana głośnika w kolumnie Panasonic SB-AK25
  Wymiana głośnika w kolumnie Panasonic SB-AK25

  0 3
 • #2 15 Gru 2011 14:02
  lordsylar
  Poziom 8  

  Czyżby nikt nie potrafił mi doradzić w tym temacie?

  Ja spróbuję...
  3.1.16. (14) Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
  3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
  Zacząć proponuję od zapoznania się z podobnymi tematami - dotyczącymi podobnych problemów. Potem - własna inicjatywa.
  (dj-MatyAS)

  0
 • #3 16 Gru 2011 09:42
  lordsylar
  Poziom 8  

  Szanowny moderatorze przeszukałem całe forum. Odpowiedzi nie ma. Przeszukałem cały internet. Również odpowiedzi nie znalazłem. Proszę mi wybaczyć ale spędziłem nad tym naprawdę kilkanaście godzin. Stad też zwracam się na forum do osób z doświadczeniem, które są nieocenionym źródłem informacji. Proszę nie cytować regulaminu forum, który znam a tym bardziej proszę o nieposądzanie mnie, cytując jeden z punktów regulaminu, o lenistwo. Nie jest Pan obiektywnym źródłem oceny co do moich usposobień charakteru, no ewentualnie może to wiedzieć moja żona ;)

  Co do problemu. Opisałem, że poszukuję głośnika który spełniłby podobne kryteria. Gdybym miał pojęcie na ten temat wyszedłbym z inicjatywą, zaproponował rozwiązanie itp., a ktoś by mi później po prostu przytaknął, że jest wszystko ok.

  Inny głośnik niż 3" nie wchodzi w grę gdyż obudowa przednia jest plastikowa i nie ma możliwości rozwiercenia otworu montażowego. Nie wiem też jaką impedancję wybrać. Cała kolumna ma 6Ohm. Wiem, że istnieją głośniki o takiej oporności ale czy można zastosować głośnik np. 4Ohm lub 8 Ohm? Z tego co się doczytałem wiem, że kolumna jest podzielona na dwie sekcje - niskotonową oraz średnio-wysokotonową. Sprawa tyczy się tej drugiej. Jest do niej wyprowadzony osobny kabel z wieży. Z tego co widziałem w internecie nie ma głośników średnio-wysokotonowych. Więc z moich przypuszczań wynika, że musi to być głośnik wielozakresowy bo i tak dostanie odcięte pasmo. Jedynym głośnikiem jaki znalazłem był głośnik Hanssen 3" 4 lub 8 Ohm. Czytałem też opinie tego głośnika i nie były zbyt dobre poza tym kosztuje 5zł. Widziałem również głośniki 3,3" ale mimo, że gabarytami mieszczą się w kolumnie, rozstaw łapek montażowych jest inny co z kolei wiąże się jak wiadomo z poszerzaniem otworów mocujących. Nie chciałbym ingerować w konstrukcję kolumny. Muszę ją naprawić gdyż chcę ja wstawić dziecku do pokoju aby po cichu sobie mruczało jakieś kołysanki. Więc nie zależy mi też na tym aby ponownie wykrzesać z nich pełną moc.

  Ponadto przejrzałem polecane sklepy z głośnikami - tam również nic nie znalazłem.

  Więc cóż mi innego Panie moderatorze pozostało jak prosić o pomoc na forum?

  Moderowany przez dj-MatyAS:


  3.1.9. (4, 10.8, 10.4) Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
  3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
  3.1.14. (8.3) Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
  Ostrzeżenie.

  0
 • #4 16 Gru 2011 10:54
  398216
  Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów