Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV6700 wyłącza się podświetlenie matrycy

14 Gru 2011 14:19 2217 1
 • Poziom 2  
  W laptopie padło podświetlenie matrycy. Użytkownik twierdzi, że tuż przed zgaśnięciem ekranu było słychać syczenie przez kilka minut.

  Wymieniłem inwerter, podświetlenie wróciło. Jedynym niepokojącym objawem było to, że czasami ekran w prawym dolnym rogu delikatnie drżał (działo się tak przez kilka sekund po czym wszystko wracało do normy).

  Laptop pracował kilka dni, aż podświetlenie znowu zgasło - aby przywrócić podświetlenie trzeba wyłączyć i ponownie włączyć komputer.

  Teraz po włączeniu komputera wszystko jest ok przez kilka godzin, po czym podświetlenie pada, na co remedium jest off/on.

  Generalnie pad podświetlenia można wywołać. Po włączeniu laptopa (ekran pracuje na 50% jasności) po podkręceniu jasności na max, przez 2s ekran zaczyna migotać i gaśnie. Pomaga off/on.

  Teraz pytanie, czy kupiłem padnięty inwerter (dedykowany do tej serii laptopów, wyglądem prawie identyczny z oryginałem) czy może świetlówka fiksuje, za bardzo obciąża inwerter który wyłącza się. Dodam, że inwerter (transformator) podczas pracy znacznie się grzeje, na moje oko więcej niż powinien.

  z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi.
 • Poziom 2  
  Odpowiadam dla potomnych. Przyczyną okazała się świetlówka. Po jej wymianie wszystko wróciło do normy, świeci stabilnie na max jasności. Jedyne co mnie zastanawia to inwerter który dosyć mocno się grzeje, ale pracuje już tak kilka tygodni więc mam nadzieję że będzie ok.