Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xenony zamiast swiateł przeciwmgielnych prośba o opinie

PiotrekpPl123 14 Gru 2011 14:32 4536 12
  • #1 14 Gru 2011 14:32
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Witam wszystkich zainteresowanych tematem.
    Mam forda mondeo mkII 97rok. Samochód wyposażony jest w soczewkowe reflektory przeciwmgielne z przodu. Jednak jakość świecenia tych lamp (ilość światła które emitują)jest praktycznie niezauważalna. Podczas jazdy we mgle (lub nawet w nocy) po włączeniu tych lamp wcale lepiej (więcej) nie widzę. Przeglądając internet trafiłem na zestawy xenonów. Mój pomysł był taki żeby właśnie w te lampy przeciwmgielne zamontować żarniki xenonowe. Czytałem że właśnie w lampach soczewkowych dają one najlepsze efekty. Od razu chcę zaznaczyć że jestem zagorzałym przeciwnikiem montowania takich xenonów jako świateł mijania. U mnie wykorzystywane by były jako tzw światła dalekosiężne (zamiast drogowych) do doświetlania drogi i używane wyłącznie w warunkach uniemożliwiających oślepianie innych użytkowników drogi. Mam tylko pytanie do osób bardziej doświadczonych w tej dziedzinie czy takie rozwiązanie się sprawdzi? Może ktoś już próbował takie coś robić. Będę wdzięczny za wszelkie porady i opinie.
    Pozdrawiam.

0 12
  • #2 14 Gru 2011 14:40
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Gru 2011 16:04
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Kup nowe lampy przeciwmgielne renomowanego producenta i problem sam sie rozwiaze a nie kombinuj z chinskimi wynalazkami ktore sa niezgodne z obowiazujacymi przepisami.

0
  • #4 14 Gru 2011 23:23
    ajanek9
    Poziom 28  

Cytat:
    Mój pomysł był taki żeby właśnie w te lampy przeciwmgielne zamontować żarniki xenonowe. Czytałem że właśnie w lampach soczewkowych dają one najlepsze efekty. Od razu chcę zaznaczyć że jestem zagorzałym przeciwnikiem montowania takich xenonów jako świateł mijania. U mnie wykorzystywane by były jako tzw światła dalekosiężne (zamiast drogowych) do doświetlania drogi i używane wyłącznie w warunkach uniemożliwiających oślepianie innych użytkowników drogi.
    To jakie światła w końcu chcesz wzmocnić, przeciwmgielne czy drogowe,
    bo z tego co piszesz to jesteś przeciwnikiem oślepiania na światłach mijania ?

0
  • #5 17 Gru 2011 10:54
    ruskm
    Poziom 13  

przeciwmgielne nie zwiększą Ci zasięgu świateł, one tylko świecą po dole

0
  • #6 18 Gru 2011 19:53
    Malina SWD
    Poziom 9  

Jak już montować ksenony do przeciwmgielnych to najlepiej o barwie 3000K (żółte).
    Żółte światło najlepiej spisuje się we mgle.
    Poza tym w przepisach ruchu drogowego jest dopuszczona barwa żółta dla przednich świateł przeciwmgielnych.

0
  • #7 18 Gru 2011 21:24
    kidu22
    Poziom 35  

Nie ma żółtych ksenonów rodem z 125p. Lepiej kupic NOWE lampy i żółte żarówki.
    Sam poszukuje żółtych H11.

0
  • #8 18 Gru 2011 21:27
    carot
    Poziom 26  

PiotrekpPl123 napisał:
    Jednak jakość świecenia tych lamp (ilość światła które emitują)jest praktycznie niezauważalna. Podczas jazdy we mgle (lub nawet w nocy) po włączeniu tych lamp wcale lepiej (więcej) nie widzę.

No bo one mają tylko doświetlać boki.

0
  • #9 19 Gru 2011 00:35
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Wiem że powinny doświetlać boki ale u mnie nie ma żadnej różnicy czy są włączone czy nie. Chyba będę musiał zacząć od przyjrzenia się samym lampom jak napisał ktoś wyżej czy nie nadają się do wymiany. Ale cały czas ciekawi mnie jak by świeciły takie xenony. A może któryś z użytkowników forum mający taki zestaw jakie dostępne są choćby na Allegro mógłby wrzucić zdjęcie jak to wygląda w praktyce?

0
  • #10 19 Gru 2011 10:13
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

A jak ma wyglądać? Jest to nic nie warte, a tym bardziej nie nadaję się na mgłę. Żeby to wiedzieć nie potrzeba doktoratu z fizyki.

0
  • #11 20 Gru 2011 11:00
    Malina SWD
    Poziom 9  

kidu22 napisał:
    Nie ma żółtych ksenonów rodem z 125p.

Jak to nie ma, jak sam sobie takie trzy miesiące temu wsadziłem do przednich przeciwmgielnych, a dokładnie H3 3000K.
    Podałbym stronę z której je zamawiałem, ale nie wiem, czy na tym forum można.

0
  • #12 20 Gru 2011 18:34
    kidu22
    Poziom 35  

Mówię o takim ''prawdziwym'' żółtym.
    Xenony zamiast swiateł przeciwmgielnych prośba o opinie

0
  • #13 12 Lut 2012 13:29
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Dziękuję za wszelkie opinie. Kupiłem nowe halogeny (lampy) i nie kombinowałem już z ksenonami. Efekt jest widoczny bo stare lampy były już dość zużyte (chociaż na pierwszy rzut oka nie było to widoczne). Dziękuję wszystkim za głosy w dyskusji. Temat zamykam. Pozdrawiam.

0