Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera IP Novus NVIP-2DN5001C-1P - jak skonfigurować?

dawidziarz 14 Dec 2011 15:04 7001 4
 • #1
  dawidziarz
  Level 9  
  Witam wszystkich,

  Jestem typowym nowicjuszem w temacie kamer IP. Liczę na Państwa pomoc i wyrozumiałość w podstawowych funkcjach konfiguracji kamerki IP Novus NVIP-2DN5001C-1P.
  Przede wszystkim interesuje mnie, w jaki sposób po podłączeniu kamery IP skrętką komputerową do laptopa mam zmienić jej adres IP (w sześciu kamerach), tak by później po zainstalowaniu kamer w miejscach docelowych, mógłbym je swobodnie podłączyć w sieć i dalej rozwijać temat. Chodzi mi o konfigurację samej kamery.

  Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość. Przepraszam jeżeli umieściłem temat w nieodpowiednim forum.
 • OptexOptex
 • #2
  frytex
  Level 9  
  Nie znam akurat tej kamery, ale w większości przypadków konfiguracja sprzętu tego typu polega na tym, że należy się do niej podłączyć przez przeglądarkęTo view the material on this forum you must be logged in.

  Jedyna trudność, to ustalić, jaki ta kamera ma domyślny adres. najprawdopodobniej jest to 192.168.0.1 lub 192.168.1.1 - powinno to być w dokumentacji.

  Komputerowni należy nadać adres z tej samej sieci (ale nie identyczny), np. odpowiednio 192.168.0.13 192.168.1.13.

  Jeszcze kwestia samej skrętki: jeśli podłącza się kamerę bezpośrednio, a nie przez dowolny switch / "router" to być może potrzebny będzie kabelek skrosowany, a nie prosty. Wiele urządzeń informatycznych w dzisiejszych dniach potrafi samo "przestawić" sobie styki, i można używać kabla prostego, ale czy kamera to potrafi: nie wiem. Ale ze switchem pomiędzy, powinno się udać na 100%.

  W celu ustalenia adresu IP kamery można przeskanować wówczas sieć jakimś programikiem typu Angry IP Scanner.
 • OptexOptex
 • #3
  dawidziarz
  Level 9  
  Witam,
  Jeżeli chodzi o adres kamerki to go znam, skrętkę mam skrosowaną jako B czyli z przeplotem. Piszesz o zmianie ip kamerki i samego komputera. Wiem że należy to pozmieniać tylko chodzi o to, że nie wiem w jaki sposób. Prosziłbym o podpowiedź :D
 • #4
  frytex
  Level 9  
  Zmiana IP kamery zależy od użytego w niej oprogramowania. Nie potrafię przewidzieć, jak wygląda jej panel sterowania. Mogę tylko powiedzieć, że najpierw musisz się do niej podłączyć z przeglądarki, podając adresTo view the material on this forum you must be logged in. - zamiast kropek wstawiasz domyślne IP kamery.

  Ale żeby móc otworzyć ten adres musisz dopasować adres komputera, aby był w tej samej sieci. Robisz to w panelu sterowania windows --> ustawienia sieci. Niestety, nie wiem, jakiej wersji używasz więc trudno mi zgadnąć.
 • #5
  mirszcz
  Level 12  
  Witaj
  Wraz z kamerą powinieneś otrzymać dołączone darmowe oprogramowanie NMS.
  Po zainstalowaniu NMS-a w zakładce konfiguracja jest ikonka lupy - automatyczne przeszukiwanie kamer IP NOVUS oraz wideoserwerów NOVUS - kliknij na lupę . program wyszuka uzrądzenie ( jeśli nie kliknij na ikonkę + . Jest to ręczne dodawanie uzrądzeń - wybierz model 2DN5001 i wpisz adres IP kamery ( fabryczny adres to 192.168.1.20 ; maska 255,255,255,0 ; brama 192.168.1.1 ).
  Inny sposób to połączyc bezpośrednio Twoj komputer z tą kamerką przewodem krosowym. Adres kamery podałem wyżej - ustawienia sieciowe w Panelu sterowania - moje miejsca sieciowe - wyświetl połaczenia sieciowe- na ikonce połączenie lokalne prawy przycisk myszy wybierz Właściwości - zaznacz Protokół TCP/IP - potem na właściwości - potem uzyj nastepującego adresu IP) - na czas połączenia z kamerką musisz zmienić na np. IP- 192.168.1.190; maska 255,255,255,0 ; brama 192.168.1.1. i klikasz na OK.
  Otwórż okno przeglądarki Internet Explorer - wpisz adres Ip kamery czyli jesli jest fabrycznie ustawiona 192.168.1.200 i naciśnij ENTER. POjawi sie okno gdzie w login wpisz : root w hasło : pass......i masz połaczenie z kamerką - w ustawieniach mozesz dowolnie zmieniać jej parametry -jest do wyboru język polski:)) - pozdrawiam

  Dodano po 3 [minuty]:

  Jeśli nie było przy kamerce płyty z programem NMS - wejź na stronę To view the material on this forum you must be logged in. tam masz dostęp do tego oprogramowania :)